Balceram rezultatīva piespēle sakāvē pret NHL līdervienību

Rūdolfs Balcers un Niks Jensens
Rūdolfs Balcers un Niks Jensens Foto: AFP/SCANPIX

Rūdolfs Balcers naktī uz trešdienu (pēc Latvijas laika) atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

Balcera pārstāvētā Otavas "Senators" izbraukumā ar rezultātu 1:6 (1:0, 0:3, 0:3) zaudēja NHL līdervienībai Vašingtonas "Capitals".

"Senators" piedzīvoja 5. zaudējumu pēc kārtas.

Latvijas hokeja uzbrucējs laukumā pavadīja 11 minūtes un 1 sekundi (55 sekundes skaitliskajā vairākumā).

Balcers atzīmējās ar rezultatīvu piespēli un bloķētu metienu. Spēli viņš pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Spēles 6. minūtē Balcers pārtvēra ripu laukuma vidējā zonā un piespēlēja to krievu uzbrucējam Artjomam Aņisimovam, kurš pretuzbrukumu noslēdza ar ar precīzu metienu.

Balceram šis ir pirmais rezultativitātes punkts šosezon trīs aizvadītajās NHL spēlēs.

Uzvarētājiem 2 vārtus guva amerikānis Tīdžejs Ošī un arī krievs Aleksandrs Ovečkins.

34 gadus vecais Ovečkins kopumā NHL regulārajā čempionātā savā karjerā guvis jau 684 vārtus. Krievijas hokejists visu laiku NHL labāko snaiperu sarakstā pakāpies uz 11. vietu, panākot Somijas hokeja leģendu Tēmu Selani.

Kopumā karjerā 22 gadus vecais Balcers piedalījies 39 mačos NHL, guvis 5 vārtus un veicis 10 rezultatīvas piespēles.

"Senators" ar 37 punktiem 43 spēlēs ieņem pirmspēdējo jeb 15. vietu Austrumu konferences turnīra tabulā.

"Capitals" ar 65 punktiem 44 mačos ir Austrumu konferences un visas līgas līdervienība.

Citā spēlē latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins ar jaunu karjeras rekordu atvairītajos metienos palīdzēja komandai izcīnīt uzvaru.

Tikmēr citā mačā uzbrucējs Teodors Bļugers atzīmējās ar rezultatīvu piespēli.