Ar negaidītu uzvaru Pasaules kausa (PK) izcīņā otrdien iesaistījās Japānas futbola izlase, kas Saranskā (Krievija) H apakšgrupas pirmajā spēlē ar rezultātu 2:1 (1:1) pārspēja Kolumbijas valstsvienību, kura no trešās minūtes spēlēja mazākumā.
Japāna pārspēj mazākumā spēlējošo Kolumbiju
Spēles pirmajās minūtēs Kolumbijas izlases sastāvā sarkano kartīti nopelnīja Karloss Sančes, bet vārtus ar 11 metru sitienu guva Šindži Kagava. Kolumbijas izlasē ar vienīgo precīzo sitienu izcēlās Huans Kvintero, bet japāņiem uzvaru izrāva Juja Osako.
Spēles sākums izvērtās pagalam neveiksmīgs Kolumbijai. Kādā no epizodēm pēc sitiena pa vārtiem bumbu ar roku atsita kolumbiešu pussargs Karloss Sančess, par ko tiesnesis piešķīra sarkano kartīti. 11 metru sitienu sestajā minūtē devās izpildīt Šindži Kagava, kurš savu iespēju izmantoja.
Savukārt Sančesa sarkanā kartīte pēc nospēlētām divām minūtēm un 56 sekundēm bija otrs visu laiku ātrākais noraidījums Pasaules kausa finālturnīra vēsturē. Tāpat tā bija pirmā sarkanā kartīte šī gada turnīrā.
Lai arī Kolumbija ļoti ātri nonāca iedzinējos, pirmā puslaika beigu daļā tai izdevās izlīdzināt rezultātu. Pēc noteikumu pārkāpuma kolumbiešiem radās izdevība izpildīt brīvsitienu, kuru veica Kvintero. Uzbrūkošais pussargs bumbu viltīgi sita pa zemi, raidot to zem «spēlētāju sieniņas» un 39.minūtē trāpot mērķī. Japānas vārtsargs Eidži Kavašima bumbu nofiksēja pie pašas vārtu līnijas, taču tā jau tobrīd bija pilnībā šķērsojusi līniju.
Līdz ar to Kvintero kļuva par pirmo Kolumbijas futbolistu vēsturē, kurš guvis vārtus divos finālturnīros, pirmo reizi viņam izceļoties 2014.gadā.
Otrajā puslaikā Kolumbijas izlases sastāvā laukumā nāca komandas zvaigzne Rodrigess, tomēr japāņiem izdevās panākt pārsvaru. Pēc stūra sitiena bumbu vārtos ar galvu 73.minūtē sita Juja Osako, panākot svarīgu pārsvaru, ko kolumbiešiem mača turpinājumā neizdevās sadeldēt.
Kolumbija - Japāna 1:2 (1:1)
Vārtu guvēji:1:0 Šindži Kagava (6'), 1:1 Huans Kvintero (39'), 2:1 Juja Osako (73').
Otrajā H apakšgrupas spēlē plkst.18 Maskavā spēkiem mērosies Polija un Senegāla. Savukārt sestā spēļu diena noslēgsies ar A apakšgrupas komandu Krievijas un Ēģiptes dueli Sanktpēterburgā.
H apakšgrupā nav izteiktu favorītu, lai gan bukmeikeri augstāk vērtē Kolumbijas un Polijas futbolistu izredzes tikt izslēgšanas spēlēs.
Kolumbija un Japāna savā starpā tikās arī pirms četriem gadiem, kad Pasaules kausa finālturnīrs notika Brazīlijā, toreiz dienvidamerikāņiem uzvarot ar 4:1. Vienus vārtus tad guva Hamess Rodrigess, kurš kopā ar Radamelu Falkao ir spilgtākās Kolumbijas izlases zvaigznes.
Kolumbieši, gatavojoties turnīram, pēdējos divos mačos nav guvuši vārtus, taču arī nav zaudējuši, divas cīņas pēc kārtas noslēdzot ar neizšķirtu 0:0. Savukārt Japāna pirms došanās uz Krieviju pārbaudes mačā ar 4:2 uzvarēja Paragvaju, pārtraucot piecu neuzvarētu spēļu sēriju, kurā Uzlecošās saules zemes pārstāvjiem četras reizes nācās kapitulēt.
Kolumbija planētas meistarsacīkstēs piedalās sesto reizi, bet pirms četriem gadiem Pasaules kausā šī izlase parūpējās par pārsteigumu un aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kurā ar 1:2 piekāpās mājiniecei Brazīlijai. Tieši iekļūšana labāko astoņniekā ir kolumbiešu labākais sasniegums četrgades nozīmīgākajā forumā. Komandas galvenais treneris ir Hosē Pekermans.
Tikmēr Japāna startē sestajā finālturnīrā pēc kārtas. Labākais sasniegums līdz šim viņiem ir grupu turnīra pārvarēšana 2002. un 2010. gadā. Pirms četriem gadiem Brazīlijā trīs spēlēs nācās samierināties tikai ar vienu punktu. Japānas izlasi trenē Akira Nišino, kurš par galveno treneri tika apstiprināts vien aprīlī, nomainot atlaisto bosnieti Vahidu Halilhodziču. Lai arī Halilhodziča vadībā Japāna kvalificējās Pasaules kausam, tai pārbaudes spēlēs bija pārāk vāji rezultāti, kas šo speciālistu lika atbrīvot no amata.
Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.
Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.
Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem. Pirmajās trīs spēļu dienās, pateicoties šais sistēmai, tika nozīmēti divi 11 metru soda sitieni.
Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.