Gulbis: Ja nespēlēju par visiem 100%, labāk būt mājās ar ģimeni

Ernests Gulbis FOTO: AFP/LETA

Latvijas labākajam tenisistam Ernestam Gulbim vēl nekad nav bijusi tik liela vēlme uzvarēt, kāda tā ir tagad, pēc Vimbldonas čempionāta pirmās kārtas pārvarēšanas sacīja latvietis. Tāpat viņš uzsvēra, ka jāspēlē ar 100% atdevi, pretējā gadījumā labāk būtu palikt mājās pie ģimenes.

Gulbis otrdien prestižā Vimbldonas čempionāta pirmajā kārtā ar 4-6, 6-3, 7-6 (7:3), 3-6, 6-4 uzvarēja 19 gadus veco britu Džeju Klārku, kurš šajā turnīrā startēja, pateicoties rīkotāju piešķirtajam ielūgumam jeb «wild card».

Tiesa, latvietim šī spēle neiesākās diez ko sekmīgi, jo jau pirmajā geimā Klārks lauza viņa servi, turklāt Gulbis neuzvarēja nevienā izspēlē.

Pēc tam sekoja komisks brīdis, kurā Latvijas tenisists sajauca savu sēdvietu ar pretinieka un padzērās arī viņa ūdeni, britam tobrīd pienākot klāt un pasakot, ka tā nav Gulbja vieta. Latvietis situāciju uztvēra veselīgi un pajautāja Klārkam: «Vai drīkstu padzerties Tavu ūdeni?»

«Kad Klārks pienāca, centos pajokot - tas bija tāds panikas joks, kad esi satraucies un nezini, ko darīt tālāk. Centos būt asprātīgs, bet pateicu kaut ko stulbu. Nepavisam nebija smieklīgi,» pēc mača smejoties teica Gulbis, kurš citēts portālā «Sport360.com».
«Es nupat biju zaudējis savu servi un jutos satriekts, nervozs un saspringts. Sākumā man šķita, ka Vimbldonas kvalifikācijas pārvarēšana man palīdzēs, tomēr četras brīvas dienas līdz pamatsacensībām jau šķiet kā pavisam cits turnīrs,»

atzina Gulbis, kurš tagad ir precējies un tēvs četrus mēnešus vecam dēlam. «»Grand Slam» turnīros vienmēr ir nervozāk nekā citur, bet es nekad uzvarēt neesmu vēlējies tik ļoti kā tagad.»

Latvijas tenisists atzīmēja, ka šobrīd ir pamainījusies arī viņa domāšana.

«Man tagad ir ģimene, kas arī kaut ko maina. Kad tev ir 22 gadi, tu uzvari un zaudē, dažreiz arī nespēlē un netrenējies ar 100% atdevi. Tagad, ja es nespēlēju par visiem 100%, labāk vēlos būt mājās ar savu ģimeni. Citādāk nav jēgas. Kad esmu kortā, es no sevis atdodu visu, bet dažreiz tas nostrādā nedaudz par sliktu, jo vienkārši to vēlies pārāk daudz. Mačā pret Klārku es otrajā setā gan spēju nomierināties, un viss beidzās labi,» pauda Gulbis, kurš pašlaik ir pasaules 138.rakete.

Vimblonas čempionāta otrajā kārtā latvietis tiksies ar turnīra 22.numuru Damiru Džumhuru no Bosnijas un Hercegovinas (pasaules 23.numurs), kurš pirmās kārtas cīņā ar 6-3, 6-2, 6-4 uzvarēja vācieti Maksimilianu Martereru (ATP 48.).

Uz augšu
Back