Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Argentīnas futbolisti caur adatas aci sasniedz astotdaļfinālu (5)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasaules kausa (PK) izcīņas astotdaļfinālu ar lielām pūlēm otrdien sasniedza Argentīnas futbola valstsvienība, kas D apakšgrupas izšķirīgajā mačā otrdien Sanktpēterburgā ar 2:1 (1:0) pieveica Nigērijas izlasi. Labāko 16 komandu pulkā iekļuva arī Horvātija, kura grupas turnīra noslēdzošajā spēlē ar 2:1 (0:0) pārspēja Islandi. Argentīna uzvaras vārtus guva 86. minūtē un līdz pat pēdējam brīdim bija atkarīga no paralēli notiekošās cīņas iznākuma.

Līdz ar to kļuvis skaidrs, ka Horvātija astotdaļfinālā tiksies ar C grupas otro spēcīgāko komandu Dāniju, bet Argentīna spēkosies ar C grupā uzvarējušo Franciju.

Argentīnas izlases labā vārtus otrdien guva Lionels Mesi un Markoss Roho, kamēr nigēriešiem ar «pendeli» atzīmējās Viktors Mozess.

Argentīnas futbolisti, kuru rindās bija vairākas izmaiņas sastāvā, šo maču sāka apņēmīgi, cenšoties uzlauzt Nigērijas izlases aizsardzību. Pirmajās minūtēs tas gan vēl diez ko neveicās, jo tika pieļautas kļūdas saspēlē, tomēr 14.minūtē, saņēmis tālu piespēli no Enso Peresa, uz vārtiem izrāvās Mesi, kurš ar pāris pieskārieniem raidīja bumbu vārtos. Argentīnas lielākajai zvaigznei šie bija tikai pirmie vārti šajā Pasaules kausā.

Šā mača favorīte Argentīna izpildīja daudz tālo piespēļu, un pēc vienas no tām uz vārtiem metās Anhels di Marija, kurš gan neilgi pirms soda laukuma sasniegšanas tika paklupināts. Līdz ar to uz Nigērijas vārtiem tika nozīmēts brīvsitiens, ko izpildīja Mesi, tomēr viņa lieliski izpildītais sitiens trāpīja pa vārtu stabu. Lielajā pārtraukumā komandas devās ar minimālu argentīniešu pārsvaru.

Otrais puslaiks Argentīnai sākās ļoti neveiksmīgi, jo tās aizsargs Havjers Maskerano pārkāpa noteikumus savā soda laukumā, kā rezultātā uz argentīniešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. «Pendeli» ļoti pārliecinoši realizēja Mozess, bet turpinājumā Argentīnas futbolisti izskatījās ļoti apjukuši, nespējot radīt neko vērā ņemamu pie Nigērijas vārtiem. Tiesa, arī nigērieši prasmīgi darbojās aizsardzībā, neitralizējot briesmas.

Mača 75.minūtē argentīniešu aizsargs Markoss Roho savā soda laukumā nospēlēja ar roku, tomēr tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās nolēma nepiešķirt 11 metru soda sitienu, kas būtu pavisam apracis Argentīnas izlases izredzes. Argentīnieši izmisīgi centās gūt vārtus, tomēr Nigērija turpināja veiksmīgi aizsargāties, turklāt piecas minūtes līdz pamatlaika beigām nigēriešiem padevās ļoti bīstams brīvsitiens.

Argentīna tomēr prata izglābties no sensacionālas neveiksmes šajā Pasaules kausā, kad 86.minūtē pēc centrējuma izcēlās Roho. Pēcāk Nigērija tā arī nespēja atspēlēties, argentīniešiem gūstot laimīgu uzvaru.

Argentīna - Nigērija 2:1 (1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Lionels Mesi (14'), 1:1 Viktors Mozess (49' 11 metru soda sitiens), 2:1 Markoss Roho (86').

Argentīnas izlases sastāvs: Franko Armani, Gabriels Merkado, Nikolass Taglafiko (Serhio Agvero, 80.min.), Evers Banega, Anhels di Marija (Maksimiliāno Mesa, 72.min.), Gonsalo Igvains, Lionels Mesi, Havjers Maskerano, Markoss Roho, Enso Peress (Kristians Pavons, 61.min.), Nikolass Otamendi.

Nigērijas izlases sastāvs: Franciss Uzoho, Braiens Idovu, Vilfreds Ndidi, Viljams Trosts-Ekongs, Leons Baloguns, Ahmeds Musa (Simeons Nvankvo, 92.min.), Ogenekaro Etebo, Džons Obi Mikels, Viktors Mozess, Keleči Iheanačo (Odions Igalo, 46.min.), Kenets Omeru (Alekss Ivobi, 90.min.).

Otrā D grupas noslēdzošās kārtas mačā Horvātija ar 2:1 uzvarēja Islandi.

Horvātu labā šajā mačā izcēlās Milans Badeļs un Ivans Perišičs, kamēr Islandei atzīmējās Gilvi Sīgurdsons.

Nodrošinājušai vietu izslēgšanas turnīrā, Horvātijas izlasei bija vairākas izmaiņas sastāvā, kas ļāva laukumā doties mazāk sevi apliecinājušiem futbolistiem. Jau spēles ievadā dzelteno kartīti par iesišanu pretiniekam saņēma Marko Pjaca, turklāt viņa upura Birkira Bjardnasona deguns diezgan pamatīgi asiņoja. Tiesa, spēles ievadā nopietnu vārtu gūšanas iespēju nebija nevienai no vienībām.

Pašās pirmā puslaika beigās Islandes valstsvienība radīja pāris labas vārtu gūšanas iespējas - lieliskā pozīcijā nonāca iepriekš traumētais Bjardnasons, tomēr viņa sitienu atvairīja horvātu vārtsargs Lovre Kaliničs, kurš turklāt nospēlēja izcili arī pēc Sverrira Ingasona sitiena. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Lai arī pirmā puslaika beigās pārsvars piederēja Islandei, horvāti lieliski sāka otro spēles pusi, jo pa pārliktni trāpīja Milans Badeļs, kurš gan 53.minūtē no soda laukuma panāca 1:0. Uzreiz pēc tam spēlē gan atkal bija jāiesaistās Kaliničam, neļaujot islandiešiem panākt neizšķirtu. Pēc nedaudz vairāk nekā 20 minūtēm rezultāts gan kļuva neizšķirts, jo horvāti savā soda laukumā nospēlēja ar roku, kā rezultātā Sīgurdsons 76. minūtē pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu.

Mača beigās abas komandas apmainījās vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, iesaistoties atklātā spēlē. Tas par labu nāca tieši horvātiem, jo 90. minūtē ātrā uzbrukumā vārtus guva Perišičs, uzstādīdams cīņas galarezultātu.

Islandes izlases sastāvs: Hanness Halldorsons, Birkirs Saivarsons, Sverrirs Ingasons, Ragnars Sigurdsons (Bjorns Sīgurdarsons, 70.min.), Johans Gudmundsons, Birkirs Bjardnasons (Ardnūrs Treistasons, 94.min.), Gilvi Sīgurdsons, Alfrēds Finbogasons (Alberts Gudmundsons, 85.min.), Ārons Gunnarsons, Herdurs Magnusons, Emils Halfrēdsons.

Horvātijas izlases sastāvs: Lovre Kaliničs, Ivans Perišičs, Vedrans Čorluka, Mateo Kovačičs (Ivans Rakitičs, 81.min.), Luka Modričs (Filips Bradaričs, 65.min.), Andrejs Kramaričs, Tins Jedvajs, Duje Čaleta-Cars, Milans Badeļs, Marko Pjaca (Dejans Lovrens, 70.min.), Josips Pivaričs.

    Argentīna šo pasaules čempionātu sāka ar neizšķirtu 1:1 pret Islandi, bet pēc tam sekoja pārliecinošs zaudējums ar 0:3 Horvātijai. Tikmēr Nigērija ar 0:2 zaudēja horvātiem, bet pēc tam ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Islandi.

    Argentīna iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies 16 reizes, 1978. un 1986.gadā kļūstot par pasaules čempioni, bet vēl trīs reizes ieņemot otro vietu. Arī pirms četriem gadiem notikušajā turnīrā Argentīna aizkļuva līdz finālam, taču papildlaikā zaudēja Vācijai. Tāpat iepriekšējos trīs Pasaules kausa finālturnīros Argentīna ikreiz sasniegusi vismaz ceturtdaļfinālu. Izlasi vada Horhe Sampaoli.

    Nigērija iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā bija piedalījusies piecas reizes, debitējot 1994.gadā, kad sasniedza astotdaļfinālu. Izslēgšanas turnīrā Nigērija iekļuva arī 1998. un 2014. gadā, taču tālāk par astotdaļfinālu nekad nav tikusi. Komandas galvenais treneris ir Gernots Rors.

    Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlēja pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šā turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām. Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Komandas galvenais treneris ir Heimirs Halgrīmsons.

    Horvātija līdz šim Pasaules kausa finālturnīros bija spēlējusi četras reizes, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem Horvātijas izlase nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs. Valstsvienības stūrmanis ir Zlatko Daličs.

    Pasaules kausa vienā astotdaļfināla pārī tiksies Urugvaja un Portugāle, bet citā Spānija mērosies spēkiem ar Krieviju.

    Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

    Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

    Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalās pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startē trīs valstu izlases.

    Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

    Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro un uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

    Redaktors iesaka
    Nepalaid garām!
    Uz augšu