Baumanis nepārvar Zviedrijas posma pusfinālu; Nitišs uzvar EČ ieskaitē

LETA
Baumanis nepārvar Zviedrijas posma pusfinālu; Nitišs uzvar EČ ieskaitē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: www.fiaworldrallycross.com

Latvijas vadošais rallijkrosa pilots Jānis Baumanis svētdien iekļuva Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta sezonas sestā posma pusfinālā, ko gan pēcāk nespēja pārvarēt, kamēr pirmo vietu Eiropas čempionāta ieskaitē ieguva Reinis Nitišs.

Jau ziņots, ka pēc sestdien veiktajām pirmajām divām kvalifikācijas kārtām prestižākajā «SuperCar» klasē STARD vienības pilots Baumanis bija devītajā vietā.

Savukārt svētdien noslēdzošo divu kvalifikācijas kārtu ietvaros latvietis savas pozīcijas nezaudēja, droši sasniegdams pusfinālu, kur iekļuva 12 labākie braucēji. Trešajā kvalifikācijas kārtā Baumanis uzrādīja septīto labāko rezultātu, kamēr noslēdzošajā - ceturtajā - viņš bija tikai 15.pozīcijā.

Kvalifikācijas noslēgumā Baumanis ar 136 punktiem bija devītais, kamēr uzvaru ar 192 punktiem guva pašreizējais pasaules čempions Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas.

Tikmēr pēc tam sekojošajā pusfinālā latvietis palika piektajā vietā, nespējot iekļūt starp tiem trim braucējiem, kas sasniedza izšķirošās cīņas. No šī pusfināla tālāk tika Kristofešsons, cits zviedrs Timijs Hansens un vēl viens šīs valsts sportists Matīass Ēkstrems.

Savukārt no otra pusfināla izšķirošajām cīņām kvalificējās norvēģis Andreass Bakerūds, zviedrs Kevins Hansens un francūzis Žeroms Grosē Žanīns.

Pēc tam finālā uzvaru izcīnīja Kristofešsons, kuram šī bija jau piektā uzvara šosezon notikušajos sešos posmos, turklāt zviedrs Zviedrijas etapā triumfēja jau otro gadu pēc kārtas. Otrais finālā tikmēr bija Bakerūds, kuram sekoja Ēkstrems.

Pēc sešiem posmiem kopvērtējumā pirmajā vietā ar 165 punktiem ir Kristofešsons, kuram ar 125 seko Bakerūds, bet trešais ar 119 punktiem ir norvēģis Peters Sūlbergs. Tikmēr Baumanis ar 51 punktu joprojām ieņem devīto vietu.

Zviedrijā norisinās Eiropas čempionāta sacensības «SuperCar» klasē, kur piedalās «Set Promotion» vienību pārstāvošais Reinis Nitišs.

Pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām latvietis bija otrais, kamēr trešajā un ceturtajā kārtā viņš bija attiecīgi pirmais un ceturtais. Tas kopējā ieskaitē Nitišam deva otro vietu, bet tikpat punktus (133) ieguva arī kvalifikācijā uzvarējušais norvēģis Tomass Brīntesons.

Pēc tam Nitišs bija ātrākais arī savā pusfināla braucienā, pārliecinoši sasniedzot finālu.

Pēcāk finālā Nitišs vēl pēdējos līkumos bija vadībā, bet viņu apsteidza francūzis Sirils Raimons, kamēr trešais bija Brīntesons. Tiesa, vienā no manevriem Raimons pēc lielā tramplīna izstūma latvieti trases ārmalā, un iegūstot pozīciju, lai kāptu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Tomēr jau pēc brauciena finiša un sacensību apbalvošanas ceremonijas tiesneši izskatīja videomateriālus un lēma, ka manevrs neatbilst rallijkrosa noteikumiem, piešķirot francūzim piecu sekunžu sodu, kas arī nozīmēja, ka uzvarētāja kauss pienākas Nitišam.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā Nitišs pēc trim posmiem ar 86 punktiem ir pirmajā vietā, kamēr otrajā vietā esošais zviedrs Antons Marklunds iekrājis par 30 punktiem mazāk.

Nitišs šajā sezonā nestartē pasaules rallijkrosa čempionātā, bet to dara Eiropas meistarsacīkstēs, pārstāvot somu komandu «SET Promotion». Iepriekšējos četrus gadus Nitišs startēja pasaules čempionāta «SuperCar» klasē, 2014.gadā izcīnot trešo vietu kopvērtējumā, tomēr pēdējo sezonu laikā viņa rezultāti bija kritušies, pērn ieņemot 14.oozīciju.

Kopumā šīs sezonas kalendārā pasaules čempionātā būs 12 etapi, Latvijā septembra vidū notiekot devītajam posmam.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu