Pasaules kausā noskaidros vēl divas ceturtdaļfinālistes

Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā svētdien noskaidros vēl divas futbola izlases, kas sasniegs turnīra ceturtdaļfinālu. Maskavā plkst. 17.00 pēc Latvijas laika astotdaļfināla dueli sāks Spānija pret mājinieci Krieviju, bet plkst. 21.00 Ņižņijnovgorodā sāksies mačs starp Horvātijas un Dānijas komandām. Šo pāru uzvarētāji savā starpā spēkosies ceturtdaļfinālā.

Sestdien ceturtdaļfinālu sasniedza 2016. gada Eiropas vicečempione Francija, kas aizraujošā duelī ar rezultātu 4:3 pārspēja 2014. gada pasaules vicečempioni Argentīnu. 6. jūlijā Francijai ceturtdaļfinālā pretī stāsies Urugvaja, kas sestdien ar 2:1 pārspēja Eiropas čempioni Portugāli. Savukārt svētdien tiks noskaidrotas nākamās divas Pasaules kausa ceturtdaļfinālistes.

Spānija - Krievija

Spānijas futbolisti ar lielām pūlēm sasniedza astotdaļfinālu, B grupā trīs mačos tiekot pie vienas uzvaras (1:0 pret Irānu) un diviem neizšķirtiem (2:2 pret Maroku un 3:3 pret Portugāli).

Grupu turnīra pēdējā mačā Spānijas izlase vien spēles kompensācijas laikā guva vārtus un izrāva neizšķirt pret Maroku, izglābjoties no fiasko un laimīgi kvalificējoties Pasaules kausa izslēgšanas turnīram.

Savukārt turnīra mājinieki Krievijas futbolisti čempionātu sāka ar 5:0 uzvaru pret Saūda Arābiju, turpinājumā sekoja panākums 3:1 pret Ēģipti, bet grupu turnīra noslēgumā piedzīvots zaudējums pret Urugvaju ar 0:3.

Pēdējos 13 oficiālajos mačos Krievijas futbolisti tikai vienreiz spējuši nosargāt savus vārtus, tas izdevās jau minētajā spēlē pret Saūda Arābiju, bet pārējos dueļos šajā posmā zaudēti vismaz vieni vārti.

Spānijas izlase Pasaules kausa un Eiropas čempionāta finālturnīros līdz šim astoņas reizes tikusies ar sacensību mājinieču valstsvienībām un ik reizi piedzīvojusi zaudējumu vai spēlējusi neizšķirti.

1934. un 1980. gadā Spānija nespēja pieveikt Itāliju, 1950. gadā Brazīliju, 1984. gadā Franciju, 1988. gadā Vāciju, 1996. gadā Angliju un 2002. gadā Dienvidkoreju.

Šā gada turnīrā Spānijas izlases rindās līdz šim aizvadītajos trīs mačos ar trim gūtiem vārtiem izcēlies Djegu Kosta. Tikpat vārtu trīs spēlēs guvis arī Krievijas izlases pussargs Deniss Čeriševs.

Spānijas izlases futbolisti 2010. gadā izcīnīja pasaules čempionu titulu, savukārt Krievijas izlasei labākais panākums ir 4. vieta 1966. gada Pasaules kausā, startējot PSRS sastāvā.

Horvātija - Dānija

Ļoti pārliecinoši čempionāta ievadā D grupā spēlēja Horvātijas izlases futbolisti, izcīnot trīs uzvaras trīs mačos - 2:0 pret Nigēriju, 3:0 pret Argentīnu un 2:1 pret Islandi.

Spilgtu sniegumu turnīrā demonstrējis Horvātijas izlases komandas kapteinis Luka Modričs. Spānijas kluba Madrides «Real» pussargs līdz šim čempionātā guvis divus vārtus.

C grupā Dānijas futbolisti grūtā cīņā ar 1:0 pārspēja Peru izlasi, pēc tam cīnījās neizšķirti 1:1 pret Austrāliju un nospēlēja 0:0 pret Eiropas vicečempioni Franciju.

Komandas abos vārtu guvumos piedalījies Dānijas izlases līderis Kristians Ēriksens, kurš izcēlies ar precīzu sitienu un rezultatīvu piespēli. Anglijas kluba Totenhemas «Hotspur» pussargs līdz šim čempionātā noskrējis lielāko distanci - 36 kilometri.

Abas komandas savus labākos rezultātus Pasaules kausā uzrādījušas tieši pirms 20 gadiem. 1998. gadā Horvātijas izlase ieguva 3. vietu, bet Dānijas valstsvienība sasniedza ceturtdaļfinālu.