Misāns izcīna 10. vietu trīssoļlēkšanā PČ vieglatlētikā telpās

LETA
Misāns izcīna 10. vietu trīssoļlēkšanā PČ vieglatlētikā telpās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/LETA

Latvijas vieglatlēts Elvijs Misāns sestdien Birmingemā (Lielbritānija) pasaules čempionātā (PČ) telpās izcīnīja 10. vietu trīssoļlēkšanā.

Misānam pirmie divi mēģinājumi bija nesekmīgi, bet trešajā viņš lēca 16,55 metru tālumā, kas pēc trim lēcieniem deva desmito vietu 15 sportistu konkurencē.

Sacensības turpināja astoņi labākie sportisti pēc trim mēģinājumiem, sīvā cīņā uzvaru izcīnot amerikānim Vilam Kleijam. Viņš ceturtajā lēcienu sērijā lēca 17,43 metru tālumā, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Tikmēr sudraba medaļu ar 17,41 metru izcīnīja brazīlietis Almis dos Santuss, bet trešais ar 17,40 centimetriem bija portugālis Neslons Evura.

Iepriekš Misāna šīs sezonas labākais rezultāts bija 16,49 metri, kas gan krietni atpaliek no pērn iespētā, kad viņš Eiropas čempionātā telpās, kas risinājās Belgradā, aizlēca 17,02 metrus, labojot savu personīgo rekordu un izcīnot ceturto vietu.

Latvijas vidējo distanču skrējēja Līga Velvere sestdien Birmingemā nepārvarēja pasaules čempionāta vieglatlētikā telpās 800 metru distances priekšsacīkstes, izcīnot desmito vietu.

Velvere startēja pirmajā skrējienā, kurā finišēja ceturtā, 800 metrus veicot divās minūtēs un 2,98 sekundēs.

Sestdien Birmingemā tiek sadalīti 11 medaļu komplekti.

Piektdien 400 metru skrējienā piedalījās Austris Karpinskis, kurš savā priekšskrējienā ar lielisku finiša spurtu izcīnīja otro vietu, kas būtu devis vietu pusfinālā. Tomēr vēlāk visus šī skrējiena dalībniekus diskvalificēja, jo visi, arī Karpinskis, pamanījās uzkāpt uz savu celiņu iekšējās līnijas.

Karpinskis finišēja pēc 46,97 sekundēm, kas ir labāks rezultāts par viņa personīgo rekordu, kas gan pēc diskvalifikācijas palicis nemainīgs.

Lai pasaules čempionātā telpās piedalītos tikai planētas spēcīgākie sportisti, Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) noteica augstus kvalifikācijas normatīvus. Veidojot labāko sportistu sarakstus, čempionāta rīkotāji secināja, ka vairākās disciplīnas nav pietiekams normatīvu izpildījušo sportistu skaits. Līdz ar to organizatori aicināja valstis pieteikt sportistus, kuru pērn un šogad sasniegtie rezultāti ir tuvu normatīviem. LVS dalībai pieteica tāllēcēju Laumu Grīvu, trīssoļlēcēju Misānu un 800 metru skrējēju Velveri.

Tāpat sacensību noteikumi paredz, ja neviens valsts sportists nav kvalificējies čempionātam, katra valsts čempionātā var pieteikt vienu dalībnieku skriešanas disciplīnās, izņemot 800 metru distanci. LVS sākotnēji piedāvāja sacensībās piedalīties Latvijas rekordistam 3000 metru skrējienā Uģim Jocim, tomēr sportists atteicās no dalības nelielas traumas dēļ, bet kā nākamajam LVS piedāvājums tika izteikts Karpinskim, kurš dalību apstiprināja.

Svētdien, kad pasaules čempionāts noslēgsies, tāllēkšanas sacensībās piedalīsies Grīva.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionātā telpās Latvija tik kuplā skaitā tika pārstāvēta 1997.gadā Francijā.

Pirms diviem gadiem planētas meistarsacīkstēs ASV pilsētā Indianapolisā Latviju pārstāvēja tikai Velvere, kurai tagad būs otrais pasaules čempionāts telpās, kamēr Grīvai jau trešais.

Kopš valstiskās neatkarības atgūšanas Latvija pasaules čempionātos telpās ir izcīnījusi divas medaļas. Māris Bružiks 1993.gadā Toronto bija otrais trīssoļlēkšanā, bet 2008.gadā Valensijā bronzu 60 metru barjerskrējienā ieguva Staņislavs Olijars.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu