Spītējot valdības nostājai, Peru uzņems nākamā gada «Dakaras» rallijreidu

Spītējot valdības nostājai, Peru uzņems nākamā gada «Dakaras» rallijreidu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Par spīti ne pārāk labvēlīgajai valdības nostājai Peru nākamgad uzņems slaveno «Dakaras» rallijreidu.

Iepriekš Peru valdība norādīja, ka «Dakaras» rīkošana ir pārāk dārgs prieks, turklāt taupības pasākuma nolūkos slaveno rallijreidu iepriekš bija atteikušās uzņemt Čīle un Argentīna, kamēr Bolīvija ar rīkotājiem nespēja vienoties par sacīkšu maršrutu.

Tomēr tagad sacensību rīkotāji un Peru valdība ir panākusi kompromisu «Dakaras» rīkošanā un sagaidāms, ka nekādu draudu to norisei nebūs.

«Nākamgad tiekamies Limā. «Dakaras» rallijreids ir kļuvis par Peru valsts interešu pasākumu,» teikts sacensību rīkotāju paziņojumā.

Nākamais gads būs pirmais, kad visi «Dakaras» rallijreida posmi notiks vienā valstī, sacensībām sākoties un finišējot Peru galvaspilsētā Limā.

Nākamā gada rallijreids notiks no 6. līdz 17.janvārim, dalībniekiem aizvadot desmit ātrumposmus.

Šogad «Dakaras» rallijreids svinēja savu 40.pastāvēšanas gadadienu, tomēr kopš 2009.gada tas allaž noticis Dienvidamerikā, jo organizatori nespēja garantēt dalībnieku drošību Āfrikas kontinentā. Tieši drošības apsvērumu dēļ 2008.gadā tika atceltas sacensības.

Nesen rīkotāji pauda cerību, ka 2020.gadā rallijreids varētu atgriezties Āfrikā.

Tāpat rīkotāji paziņojuši par izmaiņām sacensību nolikumā, jaunajiem noteikumiem paredzot, ka tie dalībnieki, kas mehānisku problēmu dēļ nespēj sasniegt kāda ātrumposma finišu, pēc tam var turpināt dalību sacīkstēs, cīņā iesaistoties pēc atpūtas dienas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu