Islande debijas spēlē atņem punktus Argentīnai

Pasaules kausa izcīņas D grupas mačā Krievijas galvaspilsētā Maskavā «Spartak» stadionā sestdien superzvaigzne Lionels Mesi nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet viņa pārstāvētā Argentīnas izlase negaidīti cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar turnīra debitanti Islandi.

Argentīniešiem piederēja liels teritoriālais pārsvars un liels pārākums bumbas kontrolē, taču Islande ļoti labi spēlēja aizsardzībā, komandu izšķirošajos brīžos glābjot vārtsargam Hannesam Halldorsonam.

Rezultātu spēles 19.minūtē gan atklāja Argentīnas izlase, izceļoties Serhio Agvero, tomēr četras minūtes vēlāk islandieši atjaunoja neizšķirtu, pēc pretinieku kļūdas precīzi sitot Alfrēdam Finbogasonam.

Savukārt uzvaru iepriekšējā Pasaules kausa finālistei Argentīnai 64.minūtē varēja nodrošināt komandas lielākā zvaigzne Mesi, taču viņa izpildīto «pendeli» atvairīja Halldorsons.

No pirmajām minūtēm Argentīna kontrolēja notikumus laukumā, vienu brīdi bumbas kontrolei sasniedzot 81% pret 19% Islandei. Tas deva arī augļus, jo pretinieku soda laukumā ieguvis bumbu, precīzu sitienu vārtu stūrī izdarīja Agvero. Argentīnieši pēc tam gan nedaudz zaudēja koncentrāciju, aizsargiem pieļaujot kļūdu savā soda laukumā.

Argentīnas izlases vārtsargs Vilfredo Kavaljero pirmo islandiešu sitienu atvairīja, taču bumba atlēca pie Finbogasona, kurš savu iespēju garām nelaida.

Arī turpinājumā Islande pārsvarā aizsargājās, tomēr bija tuvu tam, lai ielaistu otros vārtus, kad Herdurs Magnusons soda laukumā mugurā pagrūda Maksimiliāno Meza, kurš cīnījās par labāku pozīciju. Poļu tiesnesis Simons Marcinjaks norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi.

«Pendeli» izpildīja Mesi, taču viņa sitiens nebija pārāk pārliecinošs, piedevām vārtsargam izdevīgā augstumā, kas ļāva Halldorsonam bumbu atsists ar rokām, kļūstot par pirmo vārtsargu šajā turnīrā, kurš atvairījis 11 metru soda sitienu.

Argentīna turpināja uzbrukt, tomēr visi centieni atdūrās pret Islandes ciešo aizsardzību, beigās Pasaules kausa debitantiem līksmojot par pārsteidzoši izcīnītu punktu pret vieniem no turnīra favorītiem.

Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tostarp astotdaļfinālā uzvarot Angliju, tagad turpinot savu pārsteidzošo sniegumu augstākā līmeņa turnīros.

Argentīna iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies 16 reizes, 1978. un 1986.gadā kļūstot par pasaules čempioni, bet vēl trīs reizes ieņemot otro vietu. Arī pirms četriem gadiem notikušajā turnīrā Argentīna aizkļuva līdz finālam, taču papildlaikā zaudēja Vācijai. Tāpat iepriekšējos trīs Pasaules kausa finālturnīros Argentīna ikreiz sasniegusi vismaz ceturtdaļfinālu.

Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlē pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šī turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām.