Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Pasaules kauss: turnīru turpina Brazīlija un simpātiskā Islande

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pasaules kausa izcīņas devītajā dienā tiks aizvadītas trīs spēles. Viena no sacensību galvenajām favorītēm Brazīlija E grupas mačā Sanktpēterburgā plkst. 15 tiksies ar Kostariku, plkst. 18 D apakšgrupas cīņā Volgogradā spēkiem mērosies Nigērija un Islande, bet vakara noslēgumā plkst. 21 Serbija E grupas spēlē Kaļiņingradā sacentīsies ar Šveices futbolistiem.

Visām šīm komandām tās būs otrās spēles grupu turnīrā.

Brazīlija turnīra ievadā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Šveices valstsvienību, kamēr Kostarika 0:1 piekāpās Serbijas izlasei.

Bažījoties par savainojumu otrdien treniņu pameta viena no pasaules futbola spožākajām zvaigznēm Neimars, bet trešdien viņš atgriezās nodarbībā un trenējās «normālā» režīmā.

Brazīlija ir visu laiku veiksmīgākā Pasaules kausa dalībniece. Par pasaules čempioni tā kļuvusi piecas reizes - 1958., 1962., 1970., 1994. un 2002. gadā.

Kopumā šī valstsvienība Pasaules kausa izcīņā spēlējusi 21 reizi, pa divām reizēm vēl paliekot otrajā un trešajā vietā. Pirms četriem gadiem savās mājās notikušajā Pasaules kausā brazīlieši palika ceturtajā vietā, pusfinālā ar 1:7 kapitulējot Vācijai, bet cīņā par trešo vietu ar 0:3 zaudējot arī Nīderlandei.

Kostarikai pirmo spēli teicami vārtos aizvadīja līderis Keilors Navass, kurš vairākkārt glāba no teju 100% vārtu zaudējumiem.

Kostarika Pasaules kausa finālturnīrā spēlē otro reizi pēc kārtas un piekto reizi kopumā. Iepriekšējās četrās reizēs trijos gadījumos izdevās pārvarēt grupu turnīru, turklāt tieši pirms četriem gadiem Brazīlijā sasniegts labākais rezultāts - ceturtdaļfināls, kur tikai pēcspēles sitienu sērijā tika atzīts Nīderlandes pārākums.

Brazīlieši nav zaudējuši pēdējos 18 mačos, kamēr Kostarika pēdējos trīs mačos ir zaudējusi.

Čempionāta atklāšanas mačā Islandes futbolisti nedaudz negaidīti nospēlēja 1:1 ar Argentīnu, bet Nigērija 0:2 piekāpās Horvātijai.

Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tostarp astotdaļfinālā uzvarot Angliju, tagad turpinot savu pārsteidzošo sniegumu augstākā līmeņa turnīros.

Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlē pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šā turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām.

Savukārt Nigērija iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies piecas reizes, debitējot 1994.gadā, kad sasniedza astotdaļfinālu. Izslēgšanas turnīrā Nigērija iekļuva arī 1998. un 2014.gadā, taču tālāk par astotdaļfinālu nekad nav tikusi. Šīs vienības galvenais treneris ir Gernots Rors.

E grupas otrajā duelī Šveice lūkos turpināt septiņu nezaudētu spēļu sēriju, kamēr Serbija mēģinās tikt pie trešās uzvaras pēc kārtas.

Serbija, startējot zem dažādiem režīmiem, Pasaules kausam kvalificējusies jau 12.reizi. Tiesa, atsevišķi Serbija četrgades nozīmīgākajā forumā startē vien otro reizi - 2010.gadā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) tā nespēja pārvarēt apakšgrupu sacensības. Tikmēr priekštece Dienvidslāvija divas reizes (1930. un 1962.gadā) planētas meistarsacīkstēs izcīnīja ceturto vietu.

Šveice Pasaules kausa finālturnīrā spēlē ceturto reizi pēc kārtas, bet kopumā četrgades nozīmīgākajā forumā piedalījusies desmit reizes. Labākais sasniegums tai bijis ceturtdaļfināla sasniegšana 1934., 1938. un 1954.gadā. Pirms četriem gadiem šveicieši Brazīlijā pārvarēja grupu turnīru, bet astotdaļfinālā tikai pagarinājumā ar 0:1 piekāpās vēlākai finālistei Argentīnai.

Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalās pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startē trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu