Latvijas izlasei pievienosies Kivlenieks; cer arī uz Balcera un Bļugera palīdzību

Matīss Edmunds Kivlenieks FOTO: USA TODAY Sports/Sipa USA/Scanpix

Šosezon Amerikas Hokeja līgā (AHL) spēlējušais vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks Latvijas valstsvienības rindas papildinās ceturtdien, pauda Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Latvijas izlase pārbaudes spēļu ciklu pirms pasaules čempionāta noslēgs ar mačiem savās mājās - ceturtdien un piektdien pret Šveici, bet 1.maijā pret Kanādu.

Kā atzīmēja LHF prezidents Aigars Kalvītis, izlasei priekšā trīs svarīgas spēles, kurā būs iespējams novērtēt savas spējas. Iepriekšējos sešos pārbaudes mačos latviešiem gan nav klājies īpaši labi, jo piedzīvoti seši zaudējumi.

«Strādājam pie izlases komplektācijas. Iepriekšējās pārbaudes spēlēs veicām visdažādākos eksperimentus,» teica Kalvītis, mierinot, ka pārbaudes spēļu rezultāti neliecinot par patieso komandas spēku. «Gribējām redzēt maksimāli daudz spēlētāju, lai zinātu, ar ko jārēķinās nākamajos gados.»

Ceturtdien pirms gaidāmā pārbaudes mača starp Latvijas un Šveices hokeja izlasēm «Arēnā Rīga» tiks iemūžināts leģendārā latviešu vārtsarga Artūra Irbes numurs.

«Esam iemūžinājuši Helmuta Baldera un Kārļa Skrastiņa numurus, tagad kārta pienākusi Irbem, kurš bijis neatņemama valstsvienības sastāvdaļa. Ar viņu esam piedzīvojuši Latvijas hokeja izlases skaistākos mirkļus. Irbi izvēlējāmies godināt pirms Šveices spēles, jo mačā ar Kanādu visu uzmanība tiktu veltīta Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznēm,» skaidroja Kalvītis.

Latvijas izlases mērķis pasaules čempionātā ir visaugstākais, bet uzdevums - konkrēta vieta - netiek nosaukta.

«Cīnīsimies par uzvaru katrā spēlē. Ar zemiem mērķiem nav vērts startēt,» minēja Kalvītis.

Tikmēr valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs atzīmēja, ka visas valstsvienības Eiropā saskaras ar tām pašām problēmām, ar kurām Latvija.

«Vēl gaidām dažus hokejistus, bet jau esmu apmierināts ar to, kas līdz šim paveikts šajā treniņnometnē. Pirmajās spēlēs pārbaudījām hokejistus dažādās situācijās, devām iespējas jaunajiem spēlētājiem. Uzvaras var izcīnīt ar tiem hokejistiem, kuri ir komandā, nevis tiem, kuru nav,» stāstīja Hārtlijs.

Arī viņš aicina nevērtēt izlasi pēc pirmajām pārbaudes spēlēm.

«Pārbaudes spēlēs Norvēģijā bija tikai viens pieredzējis hokejists, Vitālijs Pavlovs, bet pārējie bija jaunie hokejisti, kuriem bija jātiekas ar 60%-70% no izlases, kas spēlēja olimpiskajās spēlēs. Nav jēgas šajos mačos ļaut spēlēt pieredzējušajiem hokejistiem, kuri tikai atjaunotu savus savainojumus. Vārtus gūsim, nav nekādu šaubu par to,» izlases mazrezultativitāti komentēja Hārtlijs.

Otrdienas treniņu traumas dēļ nepabeidza Miķelis Rēdlihs, kuram ar ripu trāpīja pa kāju. Hārtlijs atklāja, ka Rēdlihs šodien nevarot uzvilkt slidu, bet pauda cerību, ka uzbrucējam viss būs kārtībā.

«Veidosim maksimāli labāko komandu. Stāvēšu aiz visiem 25 hokejistiem, jo viņi ļoti lepni par to, ka pārstāv savu valsti. Visu cieņu viņiem. Viņi atdod no sevis visu - ledus treniņos, sausajos treniņos, sanāksmēs. Esmu pārliecināts par savu komandu,» pauda Hārtlijs.

Tikmēr Koziols atklāja, ka ceturtdien Latvijas izlases rindas papildinās vārtsargs Kivlenieks. Tikmēr diviem AHL hokejistiem - uzbrucējiem Rūdolfam Balceram un Teodoram Bļugeram - vēl turpinās sezona, jo komandas cīnās Kaldera kausa izcīņā.

«Balcera klubs bija zaudējis cerības, ka komanda tiks izslēgšanas turnīrā, tomēr notika brīnums un viņi izcīnīja vairākas uzvaras pēc kārtas. Gadījumā, ja sērija beigsies, tad ticam, ka viņš tiks palaists uz izlasi. Čempionātam nepieteiksim uzreiz 25 hokejistus, bet dažas vietas atstāsim brīvas,» stāstīja Kalvītis.

«Bļugers un Balcers abi grib spēlēt, un ļoti viņus gaidām,» piebilda Kalvītis.

Tāpat sezona turpinās uzbrucējam Rihardam Bukartam, kuram priekšā septītā spēle Vācijas augstākās līgas (DEL) finālā, kā arī vārtsargam Elvim Merzļikinam un uzbrucējam Ronaldam Ķēniņam, kuri cīnās par zeltu Šveices čempionātā (NLA). Koziols un Kalvītis pauda, ka šī trijotne būs pietiekami svaiga un gatava palīdzēt Latvijas izlasei.

Pagājušajā nedēļā Latvijas izlases rindas papildināja vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš valstsvienībai pievienojās tieši pirms pārbaudes mača ar Slovākiju.

«Sajūtas bija labas, gribēju spēlēt Latvijas izlasē. Jo ātrāk sāku darbu izlasē, jo ātrāk pielāgošos laika zonai. Žēl, ka Slovākijā neuzvarējām, bet tas ir tikai treniņu process,» skaidroja Guļevskis.

Tikmēr uzbrucējs Roberts Bukarts atzīmēja, ka komanda līdz čempionātam progresēs un arī turnīra laikā no spēles uz spēli kļūs labāka.

«Palēnām sāk rasties komandas ķīmija. Ja pirmajā spēlē pret slovākiem bija 14 metieni, tad arī daudz neko nevarēja gaidīt. Vajag mainīt savu mentalitāti - varbūt piespēles vietā pašiem mest pa vārtiem,» komentēja Bukarts.

Pasaules čempionātā, kas sāksies 4.maijā, Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

Uz augšu
Back