Bļugers: Visi čaļi sitās, tāpēc sanāca laba spēle

Teodors Bļugers FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlases hokejisti visi kā viens cīnījās ar iedvesmu, tāpēc aizvadīja labu spēli pret spēcīgo Kanādas izlasi, pēc pirmdien pasaules čempionātā aizvadītās cīņas komandas biedrus slavēja uzbrucējs Teodors Bļugers.

Latvijas izlase pirmdien Herningā varonīgā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kanādas valstsvienībai.

Šī bija otrā reize vēsturē, kad Latvijas izlase pasaules čempionāta spēlē pret Kanādu ieguva punktu. Pirmā un līdz šim vienīgā reize bija 1997.gadā, kad Latvija, debitējot elites divīzijā, ar kanādiešiem nospēlēja neizšķirti 3:3.

«Punkts pret Kanādu ir daudz un šajā mačā arī maz. Mēs labi spēlējām, labi aizsargājāmies, uzbrukumā arī bija momenti. Varbūt trešajā periodā par daudz aizsargājāmies, jo kanādieši mūs nedaudz piespieda, bet izturējām līdz papildlaikam,» pēc mača žurnālistiem sacīja Bļugers.

«Tāpat kā pret amerikāņiem bija iespēja uzvarēt un paņemt vairāk punktus. Tagad gan neko vairs neizdarīsi, vienalga rītdien [otrdien] jāuzvar Dānija.»

Latvijas izlase apakšgrupu turnīru noslēgs otrdien ar spēli pret Dāniju, šīs cīņas uzvarētājai nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Uzbrucējs piebilda, ka šim mačam spēka pietiks.

«Rīt viss būs kārtībā. Katrā čempionātā ir spēles divas dienas pēc kārtas, tas nav nekas jauns. Arī pērn Vācijā bija līdzīga situācija. Protams, mājiniekiem varbūt ir nedaudz vieglāk, bet neko neizdarīsi, jāgatavojas izšķirošajam mačam,»

sprieda Bļugers, kurš šajā cīņā laukumā bija 16 minūtes un 57 sekundes, pa vārtiem nemetot, bet maču noslēdzot ar neitrālu lietderības rādītāju.

Uzbrucējs īpaši uzteica Latvijas izlases vārtsarga Kristera Gudļevska sniegumu.

«Zinājām, ka kanādieši ir labi un meistarīgi spēlētāji, taču mēs labi nospēlējām, jo īpaši Gudijs lieliski nostāvēja. Uzbrukumā pirmais un otrais periods bija ļoti labs. Treneru uzdevums bija spēlēt cieši, nedot viņiem iespējas viduszonā, lai kanādieši vazā ripu gar apmalēm. Tā arī bija, jo neļāvām viņiem pretuzbrukumu iespējas. Vairākums un mazākums arī bija labi. Vairākumā neielikām, bet mazākums bija ļoti labs, lai gan viegli nebija,» atzina Bļugers.

«Kristers mums šajā mačā ļoti palīdzēja, taču visi čaļi sitās, bloķēja metienus, cīnījās, tāpēc sanāca laba spēle. Protams, ja vārtsargs ķer visas ripas, tas palīdz, jo nebaidies pieļaut kļūdas,» piebilda Bļugers.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Uz augšu
Back