Palameikai sestā vieta Dimanta līgas posmā šķēpmešanā

Madara Palameika

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika ceturtdien izcīnīja sesto vietu Dimanta līgas vieglatlētikā piektajā posmā Oslo.

Palameika savā šīs sezonas pirmajā Dimanta līgas posmā pirmajā mēģinājumā šķēpu meta 56,25 metru tālumā, bet otrajā piegājienā sniegumu uzlaboja, raidot to 58,57 metru attālumā. Savukārt trešajā mēģinājumā viņai padevās 59,26 metru tāls raidījums.

Pēc trim mēģinājumiem viņa bija ceturtajā vietā un tika pie vēl trim iespējām mest. Neviens no nākamajiem piegājieniem Latvijas sportistei nebija veiksmīgs, Palameikai nokrītot uz sesto vietu.

Palameika tādējādi ieguva trīs kopvērtējuma punktus.

Tikmēr uzvaru ar 67,47 metrus tālu metienu guva baltkrieviete Tatsjana Kaladoviča, kura laboja gan savu personīgo rekordu, gan Baltkrievijas rekordu. Otro vietu ar 65,11 metriem izcīnīja ķīniete Ļu Huihui, bet trešā ar 61,56 metriem bija Nikola Ogrodņikova no Čehijas.

Šosezon Palameikas labākais rezultāts ir 62,98 metri, kas tika sasniegts pagājušajā nedēļā «Rīgas kausu» šķēpa mešanas sacensībās.

2016.gadā Dimanta līgas noslēdzošajā posmā Briselē Palameika laboja sev piederošo Latvijas rekordu, šķēpu raidot 66,18 metrus tālu un nodrošinot arī uzvaru kopvērtējumā, bet pagājušajā gadā viņa kopvērtējumā palika sestā.

Uz augšu