Mesi izteiktu draudu dēļ atceļ Izraēlas un Argentīnas izlašu spēli

Lionels Mesi FOTO: Reuters/LETA

Atcelta sestdien Jeruzalemē paredzētā pārbaudes spēle futbolā starp Izraēlas un Argentīnas futbola izlasēm, otrdien apstiprinājusi Izraēlas vēstniecība, kā iemeslu minot izteiktus draudus argentīniešu zvaigznei Lionelam Mesi.

Argentīnas futbolistiem spēle bija paredzēta kā iesildīšanās pirms Pasaules kausa finālturnīra Krievijā.

Spēles norise bija apdraudēta jau agrāk - pēc Palestīnas futbola vadības protestiem. Mesi tika ieteikts spēlē nepiedalīties.

Vietējie mediji otrdien ziņoja, ka spēle atcelta, tādējādi liedzot Mesi un viņa komandas biedriem pēdējo pārbaudi.

Argentīnas ārlietu ministrs Horhe Fori Amerikas valstu sanāksmes laikā Vašingtonā reportieriem pauda, ka, viņaprāt, spēlētāji īpaši nevēlas doties uz šo spēli.

«Cik man zināms, nacionālās komandas spēlētāji nevēlas šo spēli,» Fori bija sacījis, pirms vēl spēle oficiāli tika atcelta.

Pagājušajā nedēļā Argentīnas izlases galvenais treneris Horhe Sampaoli arī deva mājienus, ka tā vietā, lai komanda brauktu uz Izraēlu, tā labāk paliktu Barselonā, kur aizvada treniņnometni pirms došanās uz finālturnīru.

Svētdien Palestīnas futbola vadītājs Džibrils Radžubs žurnālistiem sacīja, ka aizrakstījis Argentīnas valdībai vēstuli ar lūgumu neizmantot Mesi 9.jūnija spēlē.

Spēles atcelšanu Palestīnas Futbola federācija ir apsveikusi, sakot, ka «sportu nedrīkst izmantot kā politiskas šantāžas ieroci».

Palestīniešus saniknojis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārvietot uz turieni vēstniecību.

Izraēlas anektēto Jeruzalemes austrumu daļu palestīnieši uzskata par savas nākotnes valsts galvaspilsētu. Ebreju valsts uzskata visu pilsētu par «nedalāmu» galvaspilsētu.

«Mesi ir miera un mīlestības simbols,» sacīja Radžubs. «Mēs lūdzām viņu nepiedalīties okupācijas noziegumu atmazgāšanā.»

Uz augšu
Back