Bijušais pasaules čempions Fjūrijs esot atkal iemīlējies boksā

LETA/AFP
Bijušais pasaules čempions Fjūrijs esot atkal iemīlējies boksā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Taisons Fjūrijs
Taisons Fjūrijs Foto: Reuters/LETA

Daudzas problēmas pārcietušais bijušais pasaules čempions boksā smagajā svarā Taisons Fjūrijs no Lielbritānijas salīdzinājis boksu ar laulību un jūtas pilnībā atgriezies sportā.

Šobrīd 29 gadus vecais Fjūrijs, kurš cīnījās ar depresiju, kas noveda viņu līdz smagai dzeršanai un narkotiku lietošanai, sestdien Mančestrā pret albāni Seferu Seferi aizvadīs savu pirmo cīņu vairāk nekā divarpus gadu laikā.

2015.gada novembrī Fjūrijs kļuva par pasaules čempionu uzvarot ukraini Vladimiru Kļičko un iegūstot Pasaules boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās boksa federācijas (IBF) un Starptautiskās boksa organizācijas (WBO) jostas.

«Bokss ir kā laulība - pie tās ir jāstrādā. Mīlestībā ir gan kāpumi, gan kritumi,» sacīja Fjūrijs. «Esmu tai atkal pielicis garšvielas, iegādājies tai seksīgu apakšveļu un esam atgriezušies vēl labāki kā agrāk.»

Pagājušā gada decembrī Apvienotās Karalistes Antidopinga organizācija (UKAD) atļāva Fjūrijam atgriezties ringā pēc divu gadu soda ar atpakaļejošu datumu par aizliegtā steroīda nandrolona lietošanu.

«Rītos modos ar vēlēšanos vairs nepamosties,» teica Fjūrijs. «Ļoti daudzi cilvēki cieš no mentālās veselības problēmām, kuri domā, ka viss ir pelēks, taču dzīve var atkal kļūt labāka.»

Fjūrija mērķis ir atkal būt labākajam pasaulē. Viņa tautietis Entonijs Džošua patlaban ir WBA, IBF un WBO jostu īpašnieks, bet amerikānim Deontajam Vailderam pieder Pasaules boksa padomes (WBC) čempiona tituls.

«Viņi baidās sacensties viens pret otru,» sacīja Fjūrijs. «Ja kāds no mums grib būt liels čempions, sitīsim citus. Jāatgriežas laikiem, kad [Muhameds] Ali cīnījās ar [Džo] Freizeru, [Džordžu] Formenu.»

«Savos 29 gados esmu dzīves plaukumā un nekad neesmu juties gatavāks, stiprāks vai labāks. Roma netika uzcelta vienā dienā. Tagad būs mana otrā karjera, atgriešanās pēc gandrīz 1000 dienām,» noslēdza Fjūrijs.

Savas karjeras laikā Fjūrijs izcīnījis uzvaras visās 25 cīņās, 18 gadījumos to paveicot ar nokautu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu