Skandalozais britu bokseris Fjūrijs ringā atgriežas ar vieglu uzvaru

LETA/AFP
Skandalozais britu bokseris Fjūrijs ringā atgriežas ar vieglu uzvaru
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/LETA

Skandalozais britu bokseris Taisons Fjūrijs sestdien pēc vairāk kā divu ar pusi gadu pārtraukuma atgriezās ringā, smagsvaru cīņā viegli uzvarot albāni Seferu Seferi.

Fjūrijs, kurš salīdzinājumā ar savu iepriekšējo cīņu bija krietni pieņēmies svarā, sverot vairāk par 125 kilogramiem, uzvaru guva ar tehnisko nokautu, kad viņa pretinieks pēc ceturtā raunda atteicās turpināt cīņu.

Britu bokserim, kurš augumā bija krietni raženāks un smagāks par sāncensi, pirmajos četros raundos piederēja pārsvars, tomēr Seferi nokdaunā nebija, tomēr desmit raundu vietā abi bokseri aizvadīja vien četrus.

Fjūrijam šī bija pirmā cīņa kopš 2015.gada, kad viņš kļuva par pasaules smagsvaru čempionu četrās prestižākajās boksa versijās, uzvarot ukraini Vladimiru Kļičko. Pēc šī panākuma brits savā īpašumā ieguva Starptautiskās boksa federācijas (IBF), Pasaules boksa asociācijas (WBA), Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) un Pasaules Boksa organizācijas (WBO) čempiona titulus. Tomēr viņš tos ne reizi neaizstāvēja.

Boksa karjera Fjūrijam aprāvās, jo viņam radās problēmas ar atkarībām, sportistam ārstējoties no alkoholisma un narkotiku atkarības. Tāpat bokserim tika konstatētas mentālās veselības problēmas.

Fjūrijs 2016.gada jūnijā tika diskvalificēts par aizliegtu steroīdu lietošanu, bet pērn decembrī pēc vienošanās ar Lielbritānijas Antidopinga aģentūra (UKAD) tika dota zaļā gaisma viņa karjeras atsākšanai.

UKAD lēmumu apstiprināja arī Lielbritānijas Boksa kontroles padome, kas atbild par licences piešķiršanu britu bokseriem.

Jau oktobrī Fjūrijs solīja, ka šogad viņš aizvadīs trīs lielas cīņas. Viens no viņa pretiniekiem tika minēts Entoniju Džošua, kurš šobrīd ir WBA, IBF un IBO čempiona jostu īpašnieks, bet amerikānim Deontajam Vailderam pieder Pasaules boksa padomes (WBC) čempiona tituls.

Fjūrija mērķis ir atkal būt labākajam pasaulē.

«Savos 29 gados esmu dzīves plaukumā un nekad neesmu juties gatavāks, stiprāks vai labāks. Roma netika uzcelta vienā dienā. Tagad būs mana otrā karjera, atgriešanās pēc gandrīz 1000 dienām,» pirms atgriešanās mača sacīja Fjūrijs.

Savas karjeras laikā Fjūrijs izcīnījis uzvaras visās 26 cīņās, 19 gadījumos to paveicot ar nokautu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu