Serēna Viljamsa pirms mača ar Šarapovu negaidīti atsauc dalību no «French Open»

Serēna Viljamsa (no labās) un Marija Šarapova

FOTO: AFP/LETA

Titulētā amerikāņu tenisiste Serēna Viljamsa neilgi pirms principiālā mača pret krievieti Mariju Šarapovu pirmdien atsauca dalību no Francijas atklātā čempionātā («French Open»).

Negaidītajā paziņojumā 36 gadus vecā Viljamsa uzsver, ka iedzīvojusies rokas savainojumā un vispār nevar paservēt, tāpēc nolēmusi izstāties no turnīra.

«Diemžēl es jau kādu laiku mokos ar rokas muskuli, kura stāvoklis tikai pasliktinās, kā rezultātā es pašlaik pat nespēju uzservēt,» izteicās Viljamsa. «Ir grūti spēlēt, ja tu vienkārši fiziski nespēj servēt.»

«Esmu vairāk nekā sarūgtināta. Šim brīdim es ziedoju tika daudz laika, ko varēju būt kopā ar savu meitu un ģimeni. Ir izveidojusies sarežģīta situācija,» atzina amerikāniete. «Man tiešām patīk spēlēt pret Mariju - pret viņu esmu gatava cīnīties jebkurā brīdī.»

Paziņojums par Viljamsas lēmumu izstāties no turnīra nācis klajā vien nepilnu stundu pirms viņas un Šarapovas mača. Abām bija iecerēta ceturtās kārtas spēle, tādējādi krieviete bez cīņas sasniegusi ceturtdaļfinālu.

Viljamsa, kura karjeras laikā izcīnījusi 23 «Grand Slam» titulus, norādīja, ka uzkavēsies Parīzē vēl kādu laiku, lai noskaidrotu, cik nopietns ir viņas savainojums.

Amerikānietei šis bija pirmais «Grand Slam» turnīrs kopš bērna laišanas pasaulē pērn septembrī. Viņa uzvarējusi 22 no pēdējiem 23 «Grand Slam» mačiem, vienīgo zaudējumu ciešot 2016.gada ASV atklātajā čempionātā pret Karolīnu Plīškovu.

Tikmēr Šarapova par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuvusi 2012. un 2014.gadā, bet ceturtdaļfinālā viņa tiksies ar spānieti Garvinji Mugurusu vai Ļesju Curenko no Ukrainas.

Ar paziņojumu pirmdien klajā nāca arī Šarapova, paužot nožēlu, ka titulētā amerikāniete iedzīvojusies savainojumā un spiesta izstāties no turnīra.

«Ar nepacietību gaidīju spēli pret Serēnu. Vēlu viņai pēc iespējas ātrāku atveseļošanos. Ceru, ka pasaules tūrē Serēna atgriezīsies pēc iespējas ātrāk,» norādīja Šarapova.

Šarapova ar Viljamsu tikusies 21 reizi, 19 uzvaras, tajā skaitā 18 pēc kārtas, gūstot amerikānietei. Šarapova Viljamsu nav uzvarējusi kopš 2004.gada.

Tikmēr Šarapova par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuvusi 2012. un 2014.gadā, bet ceturtdaļfinālā viņa tiksies ar spānieti Garvinji Mugurusu, kura savā astotdaļfināla cīņā nospēlēja tikai 20 minūtes. Pēc diviem geimiem, spānietei esot vadībā ar 2-0, viņas pretiniece Ļesja Curenko no Ukrainas kājas traumas dēļ atteicās no dueļa tālākas turpināšanas

Jau pēc pirmā geima Curenko bija nepieciešams medicīniskais pārtraukums, bet vēl pēc viena geima ukrainiete no cīņas atteicās.

Līdz ar to Šarapova un Mugurusa pirms savstarpējā dueļa pamatīgi ietaupījušas spēkus.

Vēl ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza pasaules ranga 12.vietas īpašniece Angelika Kerbere no Vācijas, kura astotdaļfinālā pārliecinoši ar 6-2, 6-3 sagrāva Karolīni Garsiju no Francijas. Līdz ar to vāciete Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā iekļuvusi otro reizi - pirms tam kādreizējai pasaules ranga līderei tas padevās 2012.gadā.

Nākamajā mačā Kerbere tiksies ar pasaules ranga līderi Simonu Halepu no Rumānijas, kura pirmdien ar 6-2, 6-1 sagrāva 16.pozīcijā esošo Elisu Mertensu no Beļģijas.

        Uz augšu