Taekvondo cīkstone Inese Tarvida iegūst PČ bronzas medaļu

Inese Tarvida FOTO: Laszlo Sulyok / taekwondodata.com

Latvijas taekvondo cīkstone Inese Tarvida trešdien piedzīvoja zaudējumu pasaules čempionāta (PČ) pusfinālā, tomēr tāpat tika pie bronzas godalgas olimpiskajā sporta veidā.

Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Tarvida cīņā par vietu finālā ar 5:11 piekāpās Krievijas cīkstonei Tatjanai Kudašovai, kura ir šā brīža Eiropas čempione gan junioru, gan pieaugušo konkurencē.

Jau pašā cīņas sākumā Tarvida ar spērienu ķermenī nopelnīja divus punktus, bet drīz pēc tam cīņa kļuva pasīva un līdz pirmā raunda beigām situācija vairs nemainījās. Arī otrais raunds bija diezgan pasīvs, bet tā beigās Tarvidai tika piešķirts soda punkts par pretinieces turēšanu.

Izšķirošā raunda ievadā Tarvida saņēma vēl vienu soda punktu, rezultātam kļūstot 2:2, bet drīz vien viņa ar punktu atguva vadību. Krievijas sportiste pēdējās minūtes ievadā nopelnīja divus punktus un īslaicīgi ieguva vadību, tomēr uzreiz pēc tam saņēma soda punktu un rezultāts bija 4:4.

Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās 20 dueļa sekundēs. Tarvida saņēma sitienu galvā, pretiniecei nopelnot trīs punktus. Uzreiz pēc tam latviete izmisīgi metās uzbrukumā, bet izlaida vēl vienu sitienu galvā un cīņas noslēgumā piedzīvoja zaudējumu.

Pašlaik pasaules rangā Tarvida ieņem desmito vietu un guva lielāko panākumu Latvijas taekvondo vēsturē, bet Kudašova ir ranga trešajā vietā.

Otrajā pusfinālā turciete Zeliha Agrisa ar 11:7, pateicoties veiksmīgam pēdējam raundam, uzveica Uzbekistānas sportisti Dinorahonu Mamadibragimovu.

Vietu pusfinālā un medaļu čempionātā Inese Tarvida nodrošināja jau otrdien. Sportistei pirmā kārta bija brīva, otrajā viņa ar 11:1 pārspēja austrieti Kristīnu Šēnegeri. Vēlāk trešajā kārtā Latvijas cīkstone ar 6:2 pieveica Dānijas sportisti Sāru Maliku, bet ceturtdaļfinālā ar 4:3 pārspēja Dienvidkorejas cīkstoni Minjonu Kimu.

Šogad 18 gadus vecā Tarvida triumfējusi četros pasaules reitinga turnīros, piedevām pret pasaules ranga pirmā desmitnieka sportistēm iepriekš bija izcīnījusi trīs uzvaras trijās cīņās.

Ceturtdien dalību pasaules čempionātā sāks arī Ineses Tarvidas 17 gadus vecā māsa Jolanta.

Māsas Tarvidas tikai pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iejaukšanās šajā pavasarī tika pie Latvijas Taekvondo federācijas (LTF) izsniegtām licencēm, kas viņam ļauj startēt starptautiskās sacensībās.

Iepriekš plaši izskanēja konflikts, kas radās starp Tarvidu ģimeni un LTF, jo māsas pameta federācijas prezidenta Hermaņa Močaļina vadīto klubu «Hansu», pievienojoties «Mārupes Sporta centra» klubam. Federācijas vadība uz to reaģēja, šogad neizsniedzot talantīgajām māsām Latvijas licences dalībai starptautiskās sacensībās, tāpēc viņas gada sākumā startēja ar Vācijas izsniegtām licencēm, jo pārstāv arī šīs valsts klubu.

Latvijas taekvondo cīkstonis Iļja Čemis, kurš startēja svara kategorijā līdz 68 kilogramiem, pirmdien cieta zaudējumu pirmajā cīņā, čempionātu noslēdzot 65.pozīcijā.

Uz augšu
Back