Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Roberts Zvejnieks: Kaut jābūt priecīgam, rūgtuma garša šobrīd ir lielāka

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/LETA

Kaut šorttrekists Roberts Zvejnieks atzīst, ka viņam būtu jāpriecājas par rezultātu Phjončhanas olimpisko spēļu pirmajā divpadsmitniekā, sportistam pēc izlaistās vietas pusfinālā šobrīd rūgtuma garša ir lielāka.

Zvejnieks ceturtdien vien finiša taisnē izlaida vietu olimpisko spēļu 500 metru distances pusfinālā.

«9.-12. vieta pasaulē noteikti nav slikts rezultāts, bet bija iespējas cīnīties par pirmo astoņnieku. Varbūt man jābūt priecīgam par divpadsmitnieku, tomēr šobrīd rūgtuma garša ir lielāka nekā patīkamā,» pēc sacensībām teica latvietis.

Ceturtdaļfinālā Zvejnieka skrējienā izteikts favorīts bija ķīnietis Vu Daidzjinu, kurš jau priekšsacīkstēs sasniedza jaunu olimpisko rekordu, bet ceturtdienas skrējienā sasniedza pasaules rekordu. Vēlāk finālā ķīnietis rekordu uzlaboja vēlreiz.

«Ķīnietis gāja uz pasaules rekordu. Es vēl neesmu gatavs slidot 39 sekundēs. To ir paveikuši tikai divi cilvēki,» Zvejnieks atzina, ka viņu iegāzis favorīta ātrums.

«Tā kā man no pirmās vietas bija liels atstatums, bija grūtāk ar ātrumu. Ja būtu lēnāks skrējiens, es būtu skrējis aiz viņa un turējis ātrumu. Tomēr man ir problēma - kad slidoju viens, pazūd līnija. Ja man nav pareizās līnijas, zaudēju daudz ātruma - ieskrienos, bet nepareizās līnijas dēļ to zaudēju.»

Pēc starta tieši ķīnietis un Zvejnieks izvirzījās pirmajās divās vietās, un distances vidū latvietim pār trešo vietu bija samērā liels pārsvars. Tomēr distances beigās tas strauji saruka un pēdējā taisnē viņu apsteidza mājinieks Hvans Dehons.

«Tas notika arī šodien. Vienkārši noraustījos. Pamanīju, ka viņš man ir blakus, un zināju, ka jāmēģina pēdējā virāžā nobloķēt. To darīju caur iekšmalu, bet korejietis ir gudrs un ar milzīgu pieredzi. Viņš redzēja, ka sedzu iekšmalu, un uzreiz izgāja uz āru. Redzot, ka viņš man ir blakus, vairs nebija iespējas. Ja būtu izmantojis citu slidošanas līniju, varbūt būtu viņu uzvarējis,» teica Zvejnieks.

«Dienvidkorejietis 1000 metros ir pasaules rekordists un vairākkārtējs Pasaules kausu medaļnieks, turklāt slido mājās. Viņam ir pasaules līmeņa komandas biedri, kā arī labāki treniņapstākļi,» stāstīja latvietis.

Zvejnieks uzrādīja desmito ātrāko ceturtdaļfinālu laiku, bet olimpisko spēļu noslēgumā viņš tika klasificēts desmitajā pozīcijā.

«Ķīnietis jau kvalifikācijā uzstādīja olimpisko rekordu, turklāt paveica to vieglā veidā. Varēja redzēt, ka viņam ātrums ir daudz lielāks. Šodienas sacensību sākumā viss tika izdarīts pareizi, bet es vēl nevaru viņam turēt līdzi. Ja slido viens, ātrumu noturēt ir grūtāk, nekā slidojot divatā,» teica sportists.

«Starts man ir starp pasaules līmeņa, tā nav problēma. Arī paātrinājums ir starp pasaules līmeņa. Jāpievērš uzmanība ātruma noturēšanai un tam, kā turpināt apdzīt tādā ātrumā.»

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

«Nopietnā līmenī trenējamies tikai divus gadus. Treneri zina, pie kā man ir jāpiestrādā. Ja attīstīšu līnijas, ātruma turēšanu un pāris lietas, nākotnē būs lielas iespējas,» stāstīja sportists.

Iepriekš Phjončhanā Zvejnieks guva 15.vietu 1000 metru distancē, bet pēc tam sportists uzsvēra, ka viņam parocīgākais ir tieši īsākais skrējiens. Bez viņa olimpiskajās spēlēs Latviju šorttrekā pārstāvēja arī Roberto Puķītis, kurš guva 11.vietu gan 1000 metros, gan arī 1500 metros.

«Protams, šīs olimpiskās spēles vērtēju pozitīvi. Šī ir pieredze, kas man vienmēr būs. Ir motivācija strādāt uz priekšu. Šīs bija nopietnākās sacensības, kādās esmu piedalījies, un vienas no labākajām vietām, par ko esmu cīnījies. Ir rūgtums, jo vienmēr esmu ceturtdaļfinālā, bet līdz pusfinālam neizdodas tikt. Gribējās to pirmo reizi paveikt tieši olimpiskajās spēlēs,» stāstīja Zvejnieks.

«Motivācija nākamajiem četriem gadiem ir ļoti liela. Tas par labu nāks arī maniem komandas biedriem. Viņiem ir jāpaliek stiprākiem, lai man būtu spēcīgāki sparinga partneri. Šis manā karjerā ir liels solis uz priekšu, ir jātiecas tālāk. Man par ceturtdaļfinālu nav milzīgas prieka sajūtas, jo mani sportiskie mērķi ir krietni augstāki.»

«Mums treniņiem ir maza halle, kur borti ir ļoti tuvu un ātrumā slidot ir bīstami. Ikdienā nespējam slidot uz ātrumu. Tā kā esmu sprinteris, man pēc iespējas vairāk vajag tieši ātruma treniņus. Tāpēc braucam slidot uz citām valstīm. Būtu man lielāka pieredze, būtu citādāk, varbūt varētu noslidot arī ķīnieti,» secināja Zvejnieks.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu