Volejbola izlasei nākamais eksāmens - Daugavpilī cīņa pret Maķedoniju

Latvijas volejbola izlase FOTO: Renārs Koris/Latvijas Volejbola federācija

Latvijas vīriešu volejbola izlase šovakar Eiropas Sudraba līgas mačā savā laukumā Daugavpilī spēkosies ar Maķedonijas valstsvienību. Spēles sākums plkst. 19.30, un to tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7. kanāls.

Latvijas volejbolisti pagājušajā sestdienā ar rezultātu 3-1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:22) izbraukumā Klāgenfurtē pārspēja Austrijas valstsvienību, savukārt Maķedonija svētdien viesos ar 3-1 (20:25, 25:16, 25:17, 25:14) uzveica Kosovu.

Iepriekš savā starpā Latvijas un Maķedonijas volejbolisti spēlēja 2014. gada maijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 2. kārtā. Pirmajā mačā ar 3-1 pārāki bija latvieši, bet 2. riņķī ar 3-0 uzvaru svinēja maķedonieši.

Turnīra turpinājumā Latvijas volejbolisti sestdien, 26. maijā, turpat Daugavpilī tiksies ar Kosovas izlasi. Abas komandas iepriekš savā starpā nav tikušās.

Kopumā Latvijas valstsvienība Eiropas Sudraba līgas ietvaros aizvadīs sešas grupu turnīra spēles, labākajai komandai nokļūstot finālčetrinieka sacensībās, kur jau ir iekļuvusi Maķedonija, kas ir labāko četru komandu turnīra rīkotāja.

«Dažus no Maķedonijas spēlētājiem esam redzējuši. Komanda ir jauna, un tai, cik var spriest no pieteikuma, ir mainījies arī galvenais treneris. Maķedonija jau ir «Final Four», un varbūt tā šīs spēles nevērtēs pārāk augstu. Jābūt gataviem pašiem. Tad varam vinnēt abas spēles. Par Kosovu nezinām neko, bet nedrīkst nenovērtēt nevienu pretinieku. Katra spēle mums ir svarīga. Katra spēle ir jauns izaicinājums, ar katru spēli iepazīstam sevi vairāk,» Latvijas Volejbola federācija citē izlases 2. tempa spēlētāju Aleksandru Kudrjašovu.

Eiropas Sudraba līgas finālturnīrs notiks jūnija vidū, taču precīza norises vieta patlaban vēl nav zināma.

Eiropas līgas turnīram šajā sezonā ir jauns formāts, jo tas tika iedalīts Zelta un Sudraba līgā. Spēcīgākajā - Zelta - līgā vadošās 12 izlases ir sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā ir astoņas valstsvienības divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.

Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kamēr kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.

Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījusies 2007.gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.

Savukārt 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī galvenā trenera Āvo Kēla dzimteni Igauniju.

Latvijas volejbola izlases spēļu kalendārs

19. maijs, Klāgenfurte, Austrija – Latvija 1-3

23. maijs, Daugavpils, Latvija – Maķedonija

26. maijs, Daugavpils, Latvija – Kosova

30. maijs, Priština, Kosova – Latvija

03. jūnijs, Skopje, Maķedonija – Latvija

06. jūnijs, Jelgava, Latvija – Austrija

15.–16. jūnijs, (vieta vēl nav zināma) «Final Four»

Uz augšu
Back