Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Somijas hokejisti mačam pret Latviju iesildās ar Dienvidkorejas sagraušanu

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: AFP/LETA

Latvijas nākamā pretiniece pasaules čempionāta augstākās divīzijas spēlē Somija sestdien savā pirmajā mačā izcīnīja graujošu uzvaru.

Somi Herningā B apakšgrupas mačā ar rezultātu 8:1 (2:0, 3:1, 3:0) pārspēja elites divīzijas debitanti Dienvidkoreju.

Ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Sebastians Aho, bet vienus vārtus guva un trīs precīzos metienos asistēja Teuvo Teravainens. Tāpat pretinieku vārtsargu pārspēja Kasperi Kapanens, Markuss Nutivāra, Velli Mati Savinainens, Janne Pesonens un Saku Mēnalanens.

Savukārt Dienvidkorejai vienīgos vārtus guva kanādiešu izcelsmes hokejists Maikls Svifts.

Latvija ar Somiju tiksies svētdien plkst.21.15 pēc Latvijas laika.

Šīs pašas apakšgrupas mačā Latvija sestdien pagarinājumā ar 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) pārspēja Norvēģiju. Ar diviem gūtiem vārtiem, tajā skaitā uzvaru nesošajiem, izcēlās Rūdolfs Balcers, bet vienu reizi precīzi meta Rodrigo Ābols.

Šīs grupas pirmās cīņas piektdien noslēdzās pēcspēles metienu sērijās, ASV ar 5:4 pārspējot Kanādu, bet Dānijai ar 3:2 uzvarot Vāciju.

Tikmēr Kopenhāgenā A apakšgrupā Francija ar 6:2 (2:1, 1:0, 2:1) pārspēja Baltkrieviju.

Francūžiem vārtus guva Demjens Flerī, Stefans da Kosta, Luīks Lamperjē, Antonīns Manvjāns, Atonī Gurtigē un Žordans Perē. Baltkrievijas izlasē precīzi meta Aleksandrs Pavlovičs un Pāvels Vorobjovs.

Pirms tam šajā apakšgrupā Šveices hokeja izlases ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Austriju. Uzvaras vārtus papildlaika ceturtajā minūtē guva Enco Korvi.

Piektdien šīs apakšgrupas spēlēs Krievija ar 7:0 sagrāva Franciju, bet Zviedrija ar 5:0 pieveica Baltkrieviju.

Šajā grupā spēkosies arī Čehija un Slovākija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Pasaules čempionātu vēsturē zelta medaļām bagātākā ir Krievijas izlase (iepriekš - PSRS), kas medaļas kaklā kārusi 46 reizes - 27 zelta, desmit sudraba un deviņas bronzas. Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji iekrājuši 49 medaļas (26 zelta, 14 sudraba un deviņas bronzas), bet trešajā vietā ar 46 godalgām atrodas Čehija (agrāk - Čehoslovākija), kas izcīnījusi 12 zelta, 13 bronzas un 21 bronzas medaļu.

Pērn pasaules čempionāta finālā Zviedrijas izlase pēcspēles metienos ar 2:1 uzvarēja Kanādas izlasi, savukārt bronzu ieguva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievija, kura 2014.gadā kļuva par čempioni, 2015.gadā palika otrā, bet 2016.gadā arī bija trešā, līdz ar to godalgas ir izcīnījusi četros čempionātos pēc kārtas.

Kopš 1993.gada, kad PSRS un Čehoslovākijas vairs nebija uz pasaules kartes, līdz pat 2013.gadam pie medaļām pasaules čempionātos tikušas tikai septiņas valstis - Kanāda, ASV, Krievija, Zviedrija, Somija, Čehija un Slovākija -, taču tad šo kārtību izjauca Šveice, kas bija otrā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu