Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz Latvijas vīriešu volejbola izlases pirmo treniņnometni aicināti 15 kandidāti

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Makare/LETA

Latvijas vīriešu volejbola izlases gatavošanās Eiropas līgas sacensībām sāksies 2. maijā. Galvenais treneris Avo Kēls uz pirmo treniņnometni uzaicinājis 15 volejbolistus, vēsta Latvijas Volejbola federācija.

Pēc nedēļas sāksies Latvijas vīriešu izlases treniņnometne, lai pēc 11 gadu pārtraukuma atgrieztos Eiropas līgas sacensībās. Ne visi trenera nolūkotie spēlētāji varēs piedalīties pavasara treniņos, taču Eiropas līgas sacensības komandā tiek uztvertas kā pārbaudes turnīrs, lai labāk sagatavotos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm augustā.

«Pirmajā treniņnometnē mums ir iespējas uzaicināt 14–15 spēlētājus. Tāpēc bija jāizvēlas,» pirms Eiropas Sudraba līgas mačiem skaidro izlases galvenais treneris Avo Kēls.

«Diemžēl visu spēlētāju, ko gribēju redzēt izlasē, nebūs. Zigurdam Adamovičam ir jāveic pleca operācija, bet Vladislavam Blumbergam jābeidz ģimnāzija. Abi iemesli ir svarīgi. Ilgi runājām pa telefonu arī ar Hermanu Egleskalnu. Ceru, ka viņš iekļūs Francijas čempionāta finālā, kaut arī pirmajā spēlē savās mājās uzvarēts tika tikai piecos setos. Fināls notiks 5. maijā. Tas nozīmē, ka treniņnometnes sākumā Hermans būs saistīts ar klubu, jo viņam vēl būs jānokārto formalitātes un jāapmeklē pēcsezonas pasākumi ar sponsoriem. Ātrāk par 15. maiju Latvijā viņš nebūs. Turklāt viņam ir problēmas ar muguru. Kad viņš ieradīsies, izrunāsimies. Daudz kas būs atkarīgs no tā, vai mēs iekļūsim Eiropas līgas finālčetriniekā. Tad vēl runāsim, bet jūlijā viņš būs izlasē. Diagonālā uzbrucēja postenī mums spēlēs Edvarts Buivids un Reinis Pekmans,» turpina treneris.

Cik bija iespējams, Kēls sekojis līdzi izlases «leģionāriem» un viņu spēlēm, jo puišu sniegumu «Credit24» meistarlīgā varēja vērot klātienē. Avo gan vēl priekšā spēles «Credit24» meistarlīgas Igaunijas čempionātā par 3. vietu. Sērija sākas 3. maijā.

«Abas finālsērijas Igaunijā tik vēlu ir tāpēc, ka aprīļa beigās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs ir U-20 izlašu jauniešiem. Un komandās, kas cīnīsies par 1.-4. vietu Igaunijā, tādu jauniešu ir daudz. Spēles Igaunijā būs ik pēc dienas. Un šādā grafikā varēšu ierasties arī Latvijā. Klubā tikmēr būs vieglāki treniņi, kuros uzsvars tiks likts uz servi un tās uzņemšanu. Pirmajās trijās dienās izlases treniņos vairāk būs fiziskās sagatavotības vingrinājumi, kur mana klātbūtne nav tik nepieciešama. 2. maijā noteikti būšu Rīgā, bet, cik ātri varēšu visu uzmanību veltīt izlasei, būs atkarīgs no sērijas garuma Igaunijā – vai tās būs trīs vai piecas spēles. Borisam Kolčinam pēdējā spēle Krievijas čempionātā bronzas sērijā var būt 27. aprīlī. Varbūt vēl sarunas arī par komandas vadīšanu nākamsezon. Tomēr pirmajās dienās pilnīgi pietiks ar fiziskās sagatavotības treneri un Gunti Ataru,» norādīja Kēls.

Kēla komandā izlasē ir treneri Boriss Kolčins un Guntis Atars, fiziskās sagatavotības treneris Tarmo Tīts, fizioterapeits Toms Zvonkovs, ārsteLīga Cīrule, statistiķis Aivis Kokins un menedžeris Arturs Vitkovskis. Pirmā spēle Eiropas Sudraba līgā notiks jau 19. maijā Klāgenfurtē ar Austriju. Vairāk par gatavošanos Eiropas līgas spēlēm varēs uzzināt preses konferencē 2. maijā.

Izlases kandidāti

Vārds

Uzvārds

Dz.d.

Pozīcija

Klubs

Līga

Deniss

Petrovs

31.08.1986.

Cēlājs

Dinamo-ĻO

Krievijas superlīga

Edvīns

Skrūders

13.11.1997.

Cēlājs

Jēkabpils lūši

Baltijas līga

Ruslans

Sorokins

11.03.1982

2. temps

Altay Volleyball Club

Kazahstānas nacionālā līga

Romāns

Saušs

27.06.1989.

2. temps

SWD Powervolleys DUEREN

Vācijas bundeslīga

Toms

Vanags

11.02.1988.

2. temps

SK Volejbal Usti nad Labem

Čehijas ekstralīga

Aleksandrs

Kudrjašovs

20.09.1988.

2. temps

Assoc. Jovens Fonte Bastardo

Portugāles augstākā līga

Armands

Āboliņš

04.04.1992.

2. temps

Jēkabpils lūši

Baltijas līga

Atvars

Ozoliņš

17.12.1998.

2. temps

OC Limbaži/MSĢ

Baltijas līga

Edvarts

Buivids

04.12.1993.

Diagonāle

SWD Powervolleys DUEREN

Vācijas bundeslīga

Reinis

Pekmans

06.06.1993.

Diagonāle

Martigues Volley Ball

Francijas 3. līga

Kristaps

Platačs

28.09.1999

Diagonāle

OC Limbaži/MSĢ

Baltijas līga

Toms

Švans

31.07.1993.

1. temps

Parnu VC

Baltijas līga

Andrejs

Zavorotnijs

23.07.1985.

1. temps

RTU/Robežsardze

Baltijas līga

Andis

Cimoška

10.07.1991.

1. temps

RTU/Robežsardze

Baltijas līga

Ingars

Ivanovs

02.04.1987.

Libero

Karelian Hurmos

Somijas 1. līga

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu