«Optibet» izvairīgi komentē LFF piedāvātos 100 000 eiro Ļašenko uzvaras gadījumā

LETA
«Optibet» izvairīgi komentē LFF piedāvātos 100 000 eiro Ļašenko uzvaras gadījumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Sporta spēļu totalizatora «Optibet» pārstāvis Dainis Niedra aģentūrai LETA izvairīgi komentēja bijušā Latvijas futbola izlases kapteiņa, Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidāta Kaspara Gorkša un viņa advokāta Ivo Klotiņa pausto, ka «Optibet» nosūtījis LFF vēstuli, kurā federācijai tiek solīti 100 000 eiro LFF prezidenta kandidāta Vadima Ļašenko uzvaras gadījumā.

Niedra skaidroja, ka «Optibet» ir ilggadējs LFF sadarbības partneris un atbalstītājs, bet uzņēmumam nav nekādas saistības ar federācijas iekšējo procesu norisi.

Savukārt taujāts, vai «Optibet» ir sūtījis LFF vēstuli ar minēto piedāvājumu, Niedra atteicās sniegt tiešu atbildi uz jautājumu, norādot, ka uzņēmums nekomentēs federācijas prezidenta priekšvēlēšanu laikā īstenoto melno PR kampaņu.

Kā ziņots, Gorkšs otrdien rīkotajā preses konferencē paziņoja, ka vērsies Starptautiskajā Futbola federāciju asociācijā (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijā (UEFA) par iespējamiem pārkāpumiem Ļašenko priekšvēlēšanu kampaņā.

Pēc Klotiņa teiktā, pastāv aizdomas, ka uz LFF prezidenta vēlēšanām notikusi ārēja ietekme, līdz ar to Gorkšs vērsies FIFA un UEFA. «Procesi šajās organizācijās ir uzsākti, jo ir pārkāpumi saistībā ar UEFA Ētikas kodeksu un FIFA disciplinārnoteikumiem. UEFA tas ir dāvanu sniegšana un saņemšana, kā arī kukuļošana un korupcija. FIFA tas ir līdzīgi – dāvanu sniegšana un pieņemšana, kā arī kukuļošana un korupcija,» skaidroja advokāts.

Klotiņš atklāja, ka Gorkša komandas rīcībā ir nonākusi informācija, ka Ļašenko pieteikumam ir tikusi pievienota vēstule, kurā apsolīta finansiāla palīdzība federācijai, ja attiecīgais kandidāts kļūs par LFF prezidentu.

«Pieteikuma dokumentācijā bija vēstule, kas norāda uz iespējamiem pārkāpumiem. Tajā bija «Optibet» [bukmeikeru kompānija] vēstule, ka tiek apsolīts finansiāls labums, ja [Ļašenko] tiks ievēlēts par prezidentu. Kas attiecas uz «Optibet» rīcību, esam vērsušies azartspēļu un izložu izvērtēšanas inspekcijā, lai novērtē, vai «Optibet» varēja iesniegt šādu vēstuli. «Optibet» arī ir izvirzījuši likmes, kurš uzvarēs LFF vēlēšanās. Par galveno favorītu izvirzīts Ļašenko. Liekot šādas likmes, mūsuprāt, ir pārkāpts attiecīgais azartspēļu likums,» sacīja Klotiņš.

Tāpat ir bažas par to, vai nav pārkāpts Latvijas krimināllikuma 199.pantu, kas paredz komercatbildību par uzpirkšanu. «LFF statūti skaidri un gaiši paredz, ka vēlēšanām jānotiek bez jebkādas ārējas ietekmes. «Optibet» vēstulē norādīts, ka Ļašenko uzvaras gadījumā federācija saņems 100 000 eiro. Pretējā gadījumā naudas nebūs. Tāpat ir pievienota cita vēstule no viesnīcu tīkla [»Wisher Enterprise», kas pārstāv «Accor» hoteļu tīklu, kurā ir arī Rīgā esošā viesnīca «Mercure«], kas paredz 95 000 eiro piešķiršanu,» uz iespējamiem pārkāpumiem norādīja advokāts.

Vienlaikus FIFA un UEFA attiecīgajām instancēm nosūtīts lūgums izskatīt, vai ir ētiska Ļašenko iecere dienu pirms LFF ārkārtas kongresa rīkot diskusiju «Futbola sarunas», kurās piedalīsies vairāki federācijas darbinieki un kur biedriem tiks atmaksāti ceļa izdevumi un naktsmājas. Tieši biedri būs tie, kas piektdien LFF ārkārtas kongresā izraudzīsies jauno organizācijas vadītāju. «Tā arī ir ārēja ietekme uz LFF prezidenta vēlēšanām. Šādam pasākumam bija jānotiek citā laikā, nevis dienu pirms vēlēšanām,» piebilda Klotiņš.

Viņš arī sacīja, ka par «Optibet» un viesnīcu tīkla vēstulēm zinājuši atsevišķi LFF cilvēki, jo pretējā gadījumā nebūtu iespējams likt likmes «Optibet» un tur Ļašenko nebūtu favorīts. Tāpat Klotiņš piebilda, ka pēc vēlēšanām ir paredzēti tiesiskie procesi, lai varētu vēlēšanu rezultātu arī apšaubīt.

Tikmēr Gorkšs sacīja, ka pagaidām runāt, ka viņš varētu vēlāk apstrīdēt vēlēšanu rezultātus, ir tīrākā spekulācija. Viņš gan uzsvēra, ka tas ir biedru ziņā, par ko balstot. Vienlaikus LFF prezidenta kandidāts arī noraidīja spekulācijas, ka viņš būtu līdzšinējā LFF prezidenta Indriksona protežē.

«Indriksona piesaukšana manā sakarā man ir devusi vairāk slikta nekā laba. Man šis Indriksona mantinieka apzīmējums ārkārtīgi nepatīk. Ja viņš tiešām apzvana biedrus un aģitē par mani, tas man tiešām nepalīdz. Nekad viņam neesmu lūdzis, lai viņš par mani aģitē. Lai gan esmu pēdējā laikā ar viņu sazinājies, viņš man ir devis padomus, bet pats to neesmu lūdzis,» sacīja LFF prezidenta amata kandidāts.

Indriksons labprātīgi nolēmis atkāpties no sava amata, ko ieņem jau kopš 1996.gada. Iepriekšējo reizi LFF prezidenta vēlēšanas risinājās aizpērn aprīlī. Toreiz Indriksona vienīgais konkurents bija kādreizējais organizācijas preses sekretārs Kļaviņš un esošais prezidents saņēma pārliecinoši vairāk balsu.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu