«LFF statūti skaidri un gaiši paredz, ka vēlēšanām jānotiek bez jebkādas ārējas ietekmes. «Optibet» vēstulē norādīts, ka Ļašenko uzvaras gadījumā federācija saņems 100 000 eiro. Pretējā gadījumā naudas nebūs. Tāpat ir pievienota cita vēstule no viesnīcu tīkla [«Wisher Enterprise», kas pārstāv «Accor» hoteļu tīklu, kurā ir arī Rīgā esošā viesnīca «Mercure»], kas paredz 95 000 eiro piešķiršanu,» uz iespējamiem pārkāpumiem norādīja advokāts.
Tāpat FIFA un UEFA attiecīgajām instancēm nosūtīts lūgums izskatīt, vai ir ētiska Ļašenko iecere dienu pirms LFF ārkārtas kongresa rīkot diskusiju «Futbola sarunas», kurās piedalīsies vairāki federācijas darbinieki un kur biedriem tiks atmaksāti ceļa izdevumi un naktsmājas. Tieši biedri būs tie, kas piektdien LFF ārkārtas kongresā izraudzīsies jauno organizācijas vadītāju.
«Tā arī ir ārēja ietekme uz LFF prezidenta vēlēšanām. Šādam pasākumam bija jānotiek citā laikā, nevis dienu pirms vēlēšanām,» piebilda Klotiņš.
Viņš arī sacīja, ka par «Optibet» un viesnīcu tīkla vēstulēm zinājuši atsevišķi LFF cilvēki, jo pretējā gadījumā nebūtu iespējams likt likmes «Optibet» un tur Ļašenko nebūtu favorīts.
Tāpat Klotiņš piebilda, ka pēc vēlēšanām ir paredzēti tiesiskie procesi, lai varētu vēlēšanu rezultātu arī apšaubīt.
Tikmēr Gorkšs sacīja, ka pagaidām runāt, ka viņš varētu vēlāk apstrīdēt vēlēšanu rezultātus, ir tīrākā spekulācija. Gorkšs gan uzsvēra, ka tas ir biedru ziņā, par ko balsot.
Gorkšs arī sacīja, ka šā brīža situācijā, kad cīņa ieņem arvien politiskāku statusu, pašam biedram kongresā būtu patīkamāk balsot aizklāti.
Indriksons labprātīgi nolēmis atkāpties no sava amata, ko ieņem jau kopš 1996.gada. Iepriekšējo reizi LFF prezidenta vēlēšanas risinājās aizpērn aprīlī. Toreiz Indriksona vienīgais konkurents bija kādreizējais organizācijas preses sekretārs Kļaviņš un esošais prezidents saņēma pārliecinoši vairāk balsu.