2018.gada kartinga sezona sāksies 1.maijā Kandavā

2018.gada kartinga sezona sāksies 1.maijā Kandavā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārtiņš Jankovskis

Straujiem soļiem tuvojas ātrākā 2018.gada kartinga sezonas daļa. Pavisam drīz tiks pierūcinātas vairākas Latvijas pilsētas. Kā jau katru sezonu iesākot, ir svarīgi ne tikai izvirzīt mērķus un būt gataviem jauniem izaicinājumiem, bet arī sagatavot plānu un iepazīties ar jaunumiem, kas mūs gaida šajā sezonā.

Pirmais un svarīgākais punkts šajā sezonas plānā ir sacensību posmi un to norises vietas. Šajā sezonā tiksimies piecos sacensību posmos. Jāatzīmē gan, ka TeK klasē (par jauno klasi lasi zemāk) sezonā būs seši posmi un pirmais jau 01.05. Kandavas domes kausa ietvaros.

Latvijas čempionāta un Pro-Kart kausa posmi 2018.gadā

24.05. – 26.05. Madona

07.06. – 09.06. Smiltene

26.07. – 28.07. Kandava

23.08. – 25.08. SK333

27.09. – 29.09. Jelgava

Zināms, ka trijos posmos tiks iekļauta arī Retro ieskaite un šie posmi varētu noritēt Madonas, Kandavas un Jelgavas trasē, norāda Pro-Kart preses pārstāve Sabīne Leingarde.

Kamēr noris sezonas «klusais» jeb gatavošanās posms, sacensību organizatori, kartinga komisijas locekļi un Latvijas Automobiļu federācijas pārstāvji aktīvi darbojas, lai katra sezona mūs sagaidītu ar inovācijām un uzlabojumiem, kas atvieglotu sportistu ikdienu un ļautu koncentrēties uz darbu trasē. Esam priecīgi paziņot, ka sākot ar 2018.gada sezonu pieteikšanās licencēm būs ievērojami vienkāršāka un ērtāka, jo to būs iespējams izdarīt tam speciāli izveidotā sistēmā: www.laflicences.lv.

Jaunās sistēmas mērķis ir atvieglot sportistu, tiesnešu, trašu īpašnieku aktuālos jautājumus, kas saistīti ar licences izņemšanu. Turpmāk sistēma sniegs iespēju izmantot LAF piedāvātos pakalpojumus e-vidē daudz mūsdienīgāk, ātrāk un ērtāk, neprasot ierašanos LAF birojā. Sistēmas pakalpojumus var izmantot tikai reģistrēti lietotāji – sportisti, klubi - LAF biedri, sacensību organizatori, trašu īpašnieki, apsaimniekotāji un tiesneši. Autorizējoties sistēmā www.laflicences.lv, lietotājam ir iespēja pasūtīt licences, kā arī sekot līdzi aktuālajiem jaunumiem. Savukārt nereģistrētie lietotāji, kas ir auto sporta cienītāji, varēs apskatīt licencēto pārstāvju sarakstu, klubus un informāciju par licencētām trasēm. Lapā ir pieejama arī lietošanas pamācība, taču, ja ir kādas neskaidrības vai jautājumi, aicinām sazināties, zvanot uz lapā norādīto telefonu vai rakstot info@laflicences.lv.

Līdz šim šķita, ka kartinga vēsture jau ir samērā aprakstīta un ir izveidojies stabils pamats, ko nodot no paaudzes paaudzē, taču ar šodienu ir pavisam skaidrs, ka šī sezona rakstīs jaunas lappuses kartinga vēstures grāmatās. Latvijas čempionāta ietvaros un pavisam oficiāli, atsevišķi izveidotā klasē, 2018.gada sezonā trasē dosies pirmie elektrokartingi. Šis ir pavisam jauns ieraksts arī Latvijas valsts vēsturē, jo būsim pirmā valsts pasaulē, kurā notiks elektrisko kartingu čempionāts.

Sadarbībā ar LMT AA kartinga skolu kausu tiek plānots, ka šajā klasē 2018. gada sezonā startēs 10 kartingi, kā arī 4-5 privātie sportisti. Klasi plānots nosaukt «TeK». Šobrīd no tehniskajiem noteikumiem zināms, ka kartingi tiks aprīkoti ar 15kW dzinējiem, kopējā masa būs ne mazāk kā 175 kg un klasē startēs sportisti no 12 gadu vecuma. TeK klases sacensību formāts būs tāds pats kā citām čempionāta klasēm, tikai ar samazinātu distances garumu. Tiek plānots Pro-Kart kausa ietvaros atvērt arī elektrokartingu brīvo klasi (TeK Open), lai dotu iespēju startēt arī igauņu un lietuviešu sportistiem, kuri jau vairākus gadus piedalās dažādās klubu sacensībās, kā arī elektroinženieriem – entuziastiem, kuri vēlas būvēt elektrokartingus. Blue Shock Race kartingu fabrikas vadītājs Artis Daugins: «Šis čempionāts ir «atvērts» – tas nozīmē, ka, iegādājoties tehniku, ikvienam iespējams tajā piedalīties!»

Viens no sezonas tehniskajiem jaunumiem ir riepu firmas maiņa Pro-Kart seriāla ietvaros. Šajā sezonā trasē dosimies ar VEGA firmas riepām, savukārt Latvijas Čempionāta un Rotax izaicinājuma kausa ietvaros izmantosim MOJO riepas. MicroMax, MiniMax, Junior, Senior, Senior Master, DD2, DD2 Master klases arī šo sezonu brauks ar MOJO firmas riepām. TeK, TeK Open, TK trasē dosies ar VEGA XH2 riepu modeli, TK Junior un R85 ar VEGA MINI riepu modeli, savukārt KZ2 un KZ2 Master ar VEGA XM riepu modeli. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir noteikts konkrēts riepu modeļa ierobežojums, bet riepu iegāde ir brīva. Sīkāks info par katras klases riepu parametriem pieejams tehniskajos noteikumos. Gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ sportistam nebūs radusies iespēja iegādāties VEGA riepas patstāvīgi, tad tās būs pieejamas arī pie organizatora.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu