Sevastova: Nedomāju, ka pret Krieviju esam favorītes

Latvijas dāmu tenisa izlase šajā nedēļas nogalē Federāciju kausā («Fed Cup») spēkosies pret Krievijas komandu. Kaut arī izlases kapteinis Andis Juška domā, ka Latvija šajā cīņā būs favorīte, Sevastova nelielas priekšrocības saskata pretiniecēm.

Šī sezona Sevastovai iesākās veiksmīgi, jo viņa sasniedza pusfinālu gada pirmajā turnīrā Brisbenā, bet sacensību pirmajos mačos viņa šosezon zaudējusi tikai divas reizes.

«Šo sezonu esmu sākusi stabilāk un labāk nekā pagājušajā gadā. Jā, pērn Dubaijā tiku līdz pusfinālam, bet bija vairāki turnīri, kuros zaudēju jau pirmajā kārtā. Šogad nebija diez cik vieglas izlozes, tāpēc, domāju, esmu nospēlējusi ļoti stabili un zinu, ka varu cīnīties par uzvaru turnīros,» pirmdien žurnālistiem sacīja Sevastova.

Šobrīd pasaules tūrē ir sākusies māla sezona. Šāds segums iecienīts ir arī Sevastovai, tāpēc viņa uz tā gaida labus rezultātus.

«Man ļoti patīk spēlēt uz māla seguma. Arī treneris saka, ka es uz tā spēlēju labi. Rezultātiem ir jābūt. Ja tie nav tagad, tad būs vēlāk, jo sezona ir gara. Man patīk tie turnīri, kas būs turpmāk, bet jāsaprot, ka viegli nebūs. Tagad priekšā Federāciju kauss Hantimansijskā, bet uzreiz pēc tam būs jāspēlē Štutgartē, kur būs pavisam cits laukums un apstākļi. Uz šo turnīru nevajadzētu diez ko cerēt, bet pēc tam ir Madride un Roma, kur man ļoti patīk spēlēt. Pēc tam jau sekos lielais turnīrs - Francijas atklātais čempionāts,» izteicās Sevastova.

Latvijas sieviešu tenisa izlase Ostapenko (WTA rangā 5.), Sevastova (15.), Diāna Marcinkēviča (281.) un Daniela Vismane (786.) otrdien dosies uz Krievijas pilsētu Hantimansijsku, kur no 21. līdz 22. aprīlim notiks izslēgšanas spēles par iekļūšanu Federāciju kausa («Fed Cup») 2. pasaules grupā. Mači risināsies telpās uz māla seguma laukuma. Cīņas translēs televīzijas kanāls «Best4sport TV».

«Nedomāju, ka pret Krieviju esam favorītes. Vispirms jau mēs spēlēsim izbraukumā kaut kur Krievijā. Labi, mači būs uz māla, bet uz tā prot spēlēt arī Anastasija Pavļučenkova un Jeļena Vesņina. Savukārt dubultspēle nav mūsu stiprākais ierocis, tāpēc domāju, ka Krievijai ir nelielas priekšrocības, teiksim, 60 pret 40,» uzskata Sevastova.

Šajā sezonā Sevastova dubultspēlēs sākusi spēlēt kopā ar Latvijas tenisa zvaigzni Aļonu Ostapenko. Viņas Tallinā vienā duetā palīdzēja Latvijas izlasei pārvarēt Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīru un kvalificēties «play-off» kārtai par vietu otrajā pasaules grupā. Tiesa, dubultspēlēs pretī nāca vājākas sāncenses nekā WTA tūrē, kur Sevastova/Ostapenko divas reizes zaudēja krietni spēcīgākām pretiniecēm.

«Protams, mums ar Aļonu sākt spēlēt kopā dubultspēlē nav viegli, bet visam vajadzētu uzlaboties. Tallinā mums nebija tik stipras pretinieces, pēc tam esam cīnījušās pret spēcīgākām, kuras zina, kā jāspēlē dubultspēle. Mēs esam divas vienspēļu spēlētājas, kuras sacenšas dubultspēlēs,» pauda Sevastova, kura piebilda, ka arī pēc zaudējumiem dubultspēlēs viņai attiecības ar Ostapenko esot normālas un vainīgie neveiksmēs netiekot meklēti.

Krievijas izlase sastāvam pieteikusi Anastasiju Pavļučenkovu (WTA 27.), Jekaterinu Makarovu (32.), Jeļenu Vesņinu (43.) un Natāliju Vihļancevu (82.). Savukārt mājinieku komandai nepalīdzēs valsts pirmā rakete Darja Kasatkina (14.), Svetlana Kuzņecova (28.) un slavenā Marija Šarapova (42.).

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pašā gadā sacentās pasaules grupā starp 32 vienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlēja Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas vienā, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei jāpārvar «play-off» kārta.

Krievija 2015.gadā spēlēja sacensību finālā, bet, ja tā zaudēs Latvijai, pirmoreiz kopš 1997.gada izkritīs no pasaules grupas. Krievija savā vēsturē Federāciju kausā uzvarējusi četras reizes, visus titulus iegūstot iepriekšējā desmitgadē.

Uz augšu
Back