Ļašenko dienu pirms LFF prezidenta vēlēšanām rīkos apmaksātu diskusiju. Ētiski?

Vadims Ļašenko FOTO: Evija Trifanova / LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidāts Vadims Ļašenko 26.aprīlī, dienu pirms kongresa, kurā tiks vēlēta valsts futbola jaunā galva, rīkos diskusiju «Futbola sarunas», kurās piedalīsies vairāki LFF darbinieki, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

(Papildināts viss teksts.)

LFF biedriem izsūtītajā pasākuma programmā rakstīts, ka diskusijā piedalīsies LFF sporta direktors Dainis Kazakevičs, Vidzemes reģionālā centra vadītājs Andis Rozītis un Izglītības nodaļas vadītājs Jurijs Andrejevs.

Kā aģentūrai LETA atklāja Andrejevs, viņu uz diskusiju uzaicinājis futbola skolas «Metta» līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, un viņam neesot bijis nojausmas, ka tās rīkotājs esot Ļašenko. Savukārt Kazakevičs atklāja, ka zinājis, kurš ir diskusijas rīkotājs.

«Mana motivācija piekrist bija pavisam skaidra, ņemot vērā to, ka uz diskusiju uzaicināti biedri, un tur būs sarunas par būtiskām tēmām futbolistu sagatavošanā. Man lūdza, vai es būtu gatavs piedalīties šādā diskusijā. Teicu, ka, jā, esmu gatavs piedalīties,» stāstīja Kazakevičs.

Viņu gan nemulsina fakts, ka diskusija notiek dienu pirms prezidenta vēlēšanām.

«Protams, ka jebkuras aktivitātes, kuras dara kāds no amata kandidātiem, kaut kādā mērā ir priekšvēlēšanu kampaņa. Priekšvēlēšanu laiks ir tas, kad gan biedri, gan sabiedrība aktīvi diskutē par futbolu. Ļoti būtiski, ka vadošie futbola cilvēki tādās diskusijās piedalās un izmanto šīs platformas, lai uzrunātu biedrus. Neatkarīgi no tā, kurš būs prezidents, ikdienā futbolu attīstīs tie paši, kas iepriekš - klubi, treneri un cilvēki, kuri strādā federācijā,» skaidroja Kazakevičs.

LFF sporta direktors tajā pat laikā uzsvēra, ka tā nedrīkst būt aģitācija par kādu konkrētu kandidātu.

«Tai jābūt profesionālai diskusijai par tēmu. Ja šāda diskusija būs arī kādam citam kandidātam, esmu gatavs piedalīties arī tajā. Esmu norobežojies no visiem pārējiem. Ne par vienu neko neaģitēju, mans uzdevums ir tikai vienkāršs - izmantot iespēju diskutēt par labāko ceļu, ka sagatavot futbolistus un kā varam nonākt līdz daudz spēcīgākai izlasei nekā šobrīd,» atzīmēja Kazakevičs.

Tāpat diskusijā piedalīsies LFF valdes loceklis un Klubu sacensību komitejas vadītājs Aleksandrs Isakovs, Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Gudermanis, Elites futbola attīstības komitejas loceklis Mihelsons un Jaunatnes futbola komitejas loceklis Sergejs Kovaļovs.

Paredzēts, ka diskusijā piedalīsies arī nu jau bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, kuram pēc atstādināšanas no amata ir tiesības atgriezties LFF valdē. Tāpat paredzēts, ka sarunās piedalīsies Starkova priekštecis Marians Pahars, Latvijas izlases treneru kolektīvā strādājošais Vitālijs Astafjevs, valstsvienības pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš šobrīd apgūst trenera arodu un profesionāla futbolista gaitas, visticamāk, metis pie malas, kā arī citi Latvijas futbola entuziasti.

«Konferences ietvaros būs iespējams iepazīties ar Eiropas un Latvijas ekspertu viedokli par futbola attīstības perspektīvām, piedalīties paneļdiskusijās, kā arī konferences noslēgumā individuāli pārrunāt aktualitātes,» rakstīts uzaicinājumā.

Neskatoties uz to, ka diskusija notiek LFF prezidenta vēlēšanu priekšvakarā, tās dalībniekiem tiek solīts apmaksāt ceļa izdevumus un nakšņošanu.

«Uzskatu, ka Latvijas futbols šodien pārdzīvo savam potenciālam neatbilstoši sarežģītu posmu, bet mūsu futbola cilvēki ar saviem darbiem ir pierādījuši un aizvien pierāda, ka tie ir spējīgi gūt panākumus. Es esmu aktīvs cilvēks, pēc būtības darītājs, līdz ar to futbola diskusiju kluba «Futbola sarunas» izveide ir mana iniciatīva, lai futbola ekspertiem būtu iespēja sanākt kopā un pārrunāt futbola attīstībai nozīmīgus jautājumus. Jā, 26.aprīlis ir ļoti tuvu LFF kongresam, bet pirms vēlēšanu skrējiena tas šobrīd bija vienīgais pieejamais datums,» raksta Ļašenko.

Viņš šonedēļ devies uz Eiropas Futbola federāciju asociāciju (UEFA), lai runātu par Eiropas telpu futbola U-19 čempionāta organizēšanu Latvijā.

«Uzskatu, ka tā ir unikāla iespēja, ko mēs nevaram laist garām, lai veicinātu telpu futbola attīstību Latvijā un stiprinātu starptautisko atpazīstamību, lai vēlāk varam pretendēt uz vēl lielāka mēroga sacensību organizēšanu Latvijā, kā piemēram, UEFA Superkauss, kas šogad norisināsies Igaunijā. Ceru uz pirmo diskusiju klubu «Futbola sarunas» atvest labas ziņas. Diskusiju sarunu kluba tradīciju vēlos turpināt un jau nākamo diskusiju klubu plānojam organizēt 2.jūnijā, pirms Latvijas un Igaunijas pārbaudes spēle. Domāju, ka šādas regulāras diskusija, varētu palīdzēt un veicināt Latvijas futbola attīstību,» raksta Ļašenko.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais LFF prezidents Guntis Indriksons 27.aprīlī noliks savas pilnvaras, organizācijas kongresā biedriem izvēloties jaunu vadītāju. Uz LFF prezidenta krēslu bez Ļašenko pretendē arī Latvijas izlases bijušais kapteinis Kaspars Gorkšs un sporta kluba «Cēsis» prezidents Krišjānis Kļaviņš.

    Uz augšu
    Back