Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē sīvā cīņā zaudē Norvēģijai

Latvijas hokeja izlase piektdien, aizvadot pirmo pārbaudes maču pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta, viesos sīvā cīņā ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) zaudēja Norvēģijas valstsvienībai.

Latvijas izlases labā vārtus guva Egils Kalns un Eduards Tralmaks, kurš izcēlās savā debijas spēlē valstsvienības rindās. Savukārt pa vienai rezultatīvai piespēlei nopelnīja Rodrigo Ābols, Edgars Siksna un Kristaps Zīle.

Tikmēr vārtos Uldis Čalpa atvairīja 23 no 26 metieniem, kamēr Latvijas izlase pa mājinieku vārtiem veica 25 metienus.

Pirmajā periodā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas ceturtajā minūtē abas komandas apmainījās vārtu guvumiem. Rezultātu atklāja mājinieki, kad precīzs bija Matīass Trēteness, kurš februārī piedalījās Phonjčhanas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt 37 sekundes vēlāk Latvija atjaunoja neizšķirtu, pēc Ābola piespēles izceļoties «Liepāja»/«Optibet» spēlētājam Kalnam, kuram izlases kreklā tas bija otrais precīzais metiens karjerā.

Neskatoties uz rezultātu, Norvēģijai piederēja neliels pārsvars, kuru izdevās izmantot Annešam Heiera, kurš 31.minūtē bija precīzs no Latvijas izlases vārtu priekšas, izlases debitantu Čalpu pārspējot ar atkārtotu metienu.

Savukārt cīņas 50.minūtē Norvēģija panāca 3:1, ar precīzu metienu izceļoties Kristānam Fošbergam. Latvija gan cīnījās līdz beigām, izskaņā nomainot vārtsargu pret laukuma spēlētāju, kas ļāva 31 sekundi pirms pamatlaika beigām samazināt starpību līdz minimumam. Pēc aizsargu Zīles un Siksnas piespēlēm precīzs bija Tralmaks.

Sestdien abas izlases tiksies atkārtoti, tāpat kā abas tiksies ar pasaules čempionātā Dānijā.

Bobs Hārtlijs šīm divām spēlēm sastāvā iekļāvis divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Septiņi sastāvā iekļautie spēlētāji - Tralmaks, Roberts Mamčics, Gvido Jansons, Rihards Melnalksnis, Daniels Bērziņš, Reinis Petkus un Čalpa - izlasē tikuši pirmo reizi.

Čalpa šosezon «Kurbada» sastāvā tika kronēts par «Optibet» Hokeja līgas (OHL) čempionu, tiekot atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju. Otrā laukuma galā «Zemgale»/LLU vienības vārtus sargāja Petkus. Tāpat OHL spēlēja arī aizsargs Mamčics, kurš bija «Liepāja»/«Optibet» komandas rindās.

Tikmēr Tralmaks un Jansons šajā sezonā spēlēja Nacionālajā koledžu sporta asociācijā (NCAA), Melnalksnis krāja pieredzi Šveices komandā «Langnau U-20», kamēr Bērziņš bija Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības «Rīga» sastāvā, septiņus mačus aizvadīdams arī Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Rīgas «Dinamo» rindās.

Norvēģija februārī piedalījās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, apstājoties turnīra ceturtdaļfinālā. Norvēģija būs Latvijas izlases pretiniece arī pasaules čempionātā.

Kopā līdz pasaules čempionātam paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Mājās pirmās spēles tiks aizvadītas 11.-12.aprīlī pret Somiju, tad 20.-21.aprīlī sekos divas cīņas viesos pret Slovākiju, kamēr 27.-28.aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1.maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Veselības problēmu dēļ izlasē šajā pavasarī nebūs iepriekšējo trīs gadu komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kuram veikta rokas operācija. Tāpat komandas sastāvā nebūs uzbrucēju Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta, kā arī vārtsargu Ivara Punnenova un Jāņa Kalniņa, kuriem arī nepieciešams savest kārtībā veselību. Zem jautājuma zīmes ir arī aizsarga Artūra Kuldas dalība pasaules meistarsacīkstēs.

Pasaules čempionāts 4.maijā sāksies Dānijas pilsētās Herningā un Kopenhāgenā. Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase Boba Hārtlija vadībā aizvadītajā gadā pasaules čempionātā demonstrēja atzīstamu sniegumu, ieņemot desmito vietu, kas bija labākais rezultāts kopš 2012.gada.