Latvijas tenisisti Deivisa kausa duelī uzveic Armēniju

Mārtiņš Podžus FOTO: Kaspars Volonts/LTS

Latvijas tenisists Mārtiņš Podžus piektdien izcīnīja uzvaru Deivisa kausa Eiropas zonas trešās grupas turnīra trešā dueļa otrajā cīņā, nodrošinot latviešu uzvaru arī visā duelī.

Latvijas tenisisti uzvarēja abās vienspēlēs, bet dubultspēlē izstājās, duelī ar 2-1 pārspējot Armēniju.

Pasaules ranga 565.numurs Podžus 41 minūtes laikā ar rezultātu 6-0, 6-1 sagrāva armēni Sedraku Hačatrjanu, kurš ATP rangā nav atrodams.

Pirms tam Mārtiņš Rocēns, kurš ATP rangā ir 1844.pozīcijā, ar rezultātu 6-3, 6-1 pārspēja armēni Torgomu Asatrjanu, kurš arī rangā nav atrodams.

Pēc tam dubultspēlē Rocēns ar Robertu Grīnvaldu bija vadībā 5-3 pret Hačatrjanu un Henriku Nikogosjanu, latviešiem pirmajā setā izstājoties.

Trešdien pirmajā cīņā Latvija pārliecinoši ar 1-2 piekāpās Grieķijai, bet ceturtdien ar 1-2 atzina Melnkalnes pārākumu, vienīgos panākumus gūstot dubultspēlēs. Līdz ar to Latvija jau zaudējusi cerības pamest Deivisa kausa Eiropas zonas trešo grupu un tajā spēlēs arī nākamgad.

Tikmēr Armēnija iepriekšējos dueļos cieta zaudējumus ar 0-3.

Cīņā par pirmo vietu grupā Maķedonija uzvarēja abās vienspēlēs un nodrošināja panākumu 2-1 pār Grieķiju. Apakšgrupas noslēgumā Maķedonijai bija trīs uzvaras, Grieķijai divas, Latvijai viena, bet Armēnija palika trešā.

Tikmēr otrā grupā pa divām uzvarām izcīnīja Malta, Moldova un Lihtenšteina, bet Kosova zaudēja visos trīs mačos. Savstarpēji rādītāji labāki bija Maltai, kas līdz ar to sestdien cīnīsies ar Maķedoniju par ceļazīmi uz Eiropas/Āfrikas zonas otro grupu.

Tikmēr Latvija dalību Deivisa kausa noslēgs ar cīņu par piekto vietu astoņu komandu konkurencē, tiekoties ar Lihtenšteinu, kura otrā apakšgrupā, līdzīgi kā Latvija bija trešā.

No šī gada Latvijas izlases sastāva 23 gadus vecais Mārtiņš Podžus pasaules rangā šobrīd ieņem 565.vietu vienspēlēs, divdesmitgadīgais Artūrs Lazdiņš ir 1373.pozīcijā, 18 gadus vecais Roberts Grīnvalds atrodams 1593.vietā, bet septiņpadsmitgadīgais Mārtiņš Rocēns ir 1844.pozīcijā.

Savukārt armēņiem neviens no trim pieteiktajiem tenisistiem ATP rangā nav atrodams. Armēnijas izlasi Deivisa kausā pārstāv Sedraks Hačatrjans, Torgoms Asatrjans un Henriks Nikogosjans.

Latvijas vīriešu tenisa izlases kapteinis ir pieredzes bagātais Deniss Pavlovs, kurš 11 gadus pārstāvēja Latvijas izlasi Deivisa kausa mačos. Viņš bijis vairākkārtējs Latvijas čempions jauniešu un pieaugušo vecuma grupās, karjeras laikā ATP rangā sasniedzot 263.vietu vienspēlēs un 155.pozīciju dubultspēlēs. Viņš uzvarēja divos «Challenger» līmeņa turnīros dubultspēlēs un vairākkārt tika pie «Futures» tituliem.

Izlasē jau vairākus gadus nepalīdz visu laiku slavenākais Latvijas vīru tenisists Ernests Gulbis, kamēr Miķelis Lībietis šogad nespēlē smagas traumas dēļ.

Latvija ar Armēnijas komandu Deivisa kausā līdz šim nebija tikusies.

Aizvadītajā gadā Latvijas izlase nespēja noturēties Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā, zaudējot Norvēģijas un Marokas izlasēm.

2008., 2010. un 2014. gadā Latvijas izlase spēlēja Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet vien trešajā grupā iepriekšējo reizi spēlēja 2003.gadā, kad tajā pat sezonā spēja atgriezties līmeni augstāk.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko jau kopš 1900.gada organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF). Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993.gada.

Uz augšu
Back