Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Starkovs: Visiem, kuri šobrīd met akmeņus mūsu virzienā, ir taisnība

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs pēc piedzīvotā zaudējuma pārbaudes spēlē pret Gibraltāru neveiksmes iemeslus nemeklē ārpus komandas.

Latvijas futbola izlase svētdien viesos pārbaudes spēlē ar 0:1 piekāpās Gibraltāra valstsvienībai, ciezdama vienu no kaunpilnākajiem zaudējumiem vēsturē.

«Visi mūsu patiesie līdzjutēji un arī nelabvēļi rēķinājās ar pozitīvu rezultātu. Visi domājām par uzvaru. Mums šoreiz tas neizdevās. Kādi ir iemesli? Ziniet, futbolā nereti notiek paradoksi. Šajā mačā mums piederēja pārsvars, it īpaši pirmajā puslaikā. Savukārt otrajā puslaikā ielaidām vārtus pēc rikošeta, kas bija zināmā mērā neloģisks, ja vērtējam tieši pēc spēles gaitas... Toties šie vārti iepriecināja mūsu nelabvēļus,» intervijā LFF.lv mājaslapā citēts Starkovs.

Pirms došanās uz Gibraltāru Latvijas futbolisti ceturtdien Spānijas pilsētā Marveljā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Fēru salām.

«Futbolā pavadītais laiks tiek vērtēts pēc rezultāta. Uzreiz vēlos atzīmēt, ka rezultāts šajās spēles, protams, nav apmierinošs. Nospēlējām ļoti labu maču pret Fēru salām, kas reitingā jau kādu laiku ir augstāk pār mums un kuru sastāvā ir labi futbolisti. Pret Fēru salām arī iepriekšējās divās spēlēs mums neklājās viegli. Tikmēr šo maču Marveljā aizvadījām daudz labāk nekā iepriekšējos mačus. Spēles kvalitātes, rezultāta un parādītā rakstura ziņā komandas sniegums šajā mačā mani iepriecināja un deva zināmu cerību,» atzīmēja Latvijas izlases stūrmanis.

Starkovam zaudējums neesot bijis pārsteigums, un viņu iepriecinājusi futbolistu attieksme pret to.

«Futbolistiem šobrīd ir kauns. Arī mums visiem ir kauns. Mūsu valstsvienības īsto līdzjutēju priekšā vēlos atvainoties par to, ka esam sagādājuši viņiem nepatīkamus mirkļus. Es nepārtraukti saņemu īsziņas un zvanus, kur cilvēki jūt līdzi... Atkārtošos, Gibraltārs ir tā komanda, kuru mums ir pienākums uzvarēt. Taču futbolā tādus vārdus kā «pienākums uzvarēt» allaž nepieciešams pierādīt laukumā,» pauda Starkovs.

«Gan Latvijas izlase savulaik, gan arī jebkurš klubs iziet cauri šādiem sliktiem zaudējumiem. Jo ir tādi zaudējumi, par kuriem nav kauns... Šis zaudējums, protams, nav tas gadījums. Protams, ar spēlētājiem pēcspēles sapulcē runājām par to, cik nozīmīgi ir tādi faktori kā komandas sastāvs, kas tajā spēlē un kāda ir futbolistu attieksme, noskaņojums un pašatdeve... Ar futbolistiem runājam, ka valstsvienībā pašatdevei jābūt nevis 100%, bet 110%. Protams, šādu lozungu ir viegli pateikt. Taču atkārtot to katru spēli pēc kārtas ir ļoti grūti,» atklāja Starkovs.

Šogad notikušajās pārbaudes spēlēs savus pirmos mačus valstsvienībā aizvadījuši vairāki jaunie futbolisti.

«Dodam iespēju gūt šādu pieredzi. Dāvis Indrāns vai Jevgeņijs Kazačoks vairs nav tik ļoti jauni spēlētāji vecuma ziņā, taču viņi vēl ir nepieredzējuši tieši valstsvienības spēlēs. Viņiem vēl nav pat desmit spēļu valstsvienībā. Šiem spēlētājiem ir jākrāj pieredze - gan pozitīva, gan arī negatīva pieredze. Par nožēlu šoreiz guvām negatīvu pieredzi. Ceru, ka mūsu patiesie līdzjutēji būs kopā ar komandu arī turpmāk,» atzīmēja Starkovs.

Gibraltārs uzvaru izrāva trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, bumbai pēc soda sitiena atsitoties pret sieniņu un ar rikošetu ielidojot vārtos.

«Mājinieku gūtie vārti tomēr bija nejaušība. Bumba vārtos ielidoja pēc rikošeta. Kā pietrūka? Meistarības. Tā ir meistarība paredzēt, kur nonāks konkrētā epizodē bumba, kā piekļūt tai. Vairākiem futbolistiem, kas pašlaik ir izlasē, ir tikai viens mīnuss - tā ir viņu jaunība un pieredzes trūkums. Protams, es nerunāju par tādu futbolistu kā Edgars Gauračs, kuram ir pieredze. Viņu izlaidu laukumā otrajā puslaikā, viņam bija vairākas iespējas, kur arī viņš varēja gūt vārtus... Tomēr, kā man liekas, mums pietrūka kopējas komandas saliedētības,» skaidroja Starkovs.

«Ziniet, futbolā mēdz būt situācijas, kad tu neiesit bumbu vārtos, bet tev vismaz to jāiestumj vārtu tīklā... Futbolisti un treneri mani šajā brīdī sapratīs. Tas nozīmē, ka grūtās spēlēs vārti tiek gūti, pateicoties lielam gribasspēkam un degsmei to izdarīt. Šodien mums tā pietrūka. Protams, tas nenoņem no mūsu pleciem pašreizējos grēkus,» secināja Latvijas izlases galvenais treneris.

Salīdzinot ar maču pret Fēru salām, Starkovs sākumsastāvā veica četras izmaiņas.

«Maiņas bija plānotas. Uz nometni uzaicinājām pietiekoši daudz futbolistu, devām iespēju uzspēlēt. Pēc spēles pret Gibraltāru sapulcē runājām ar futbolistiem. Viens no viņiem izteica būtisku lietu, manuprāt. Jā, šodien mēs esam zaudējuši, taču mums visiem ir jāņem vērā, ka mēs gatavojamies UEFA Nāciju līgas startam septembrī. No vienas puses, tas varētu būt tāds pietiekoši ērts pašapmierinājums... Taču atkārtošos, ka mūsu plānos šajā sagatavošanās posmā bija paredzēts dot iespēju uzspēlēt daudziem futbolistiem,» stāstīja Starkovs.

Pēdējā brīdī izsaukumu uz izlasi saņēma aizsarga un pussarga pozīcijā spēlējošais Roberts Savaļnieks, kurš aizstāja šosezon rezultatīvo uzbrucēju Dāvi Ikaunieku.

«Roberts šajā nometnē treniņos sevi parādīja no labākās puses, tādējādi nopelnot iespēju sākt spēli pamatsastāvā. Uzskatu, ka viņš nospēlēja ļoti labu maču. Roberts ir spēlētājs, kas apveltīts ar ļoti labām kvalitātēm, potenciālu, labām ātruma īpašībām, tehniku, izturību un sportisko niknumu. Tāpēc es ceru, ka arī viņam šī bija ļoti vērtīga nometne,» uzsvēra Starkovs.

Tiesa, veiktās izmaiņas sastāvā nenesa cerēto rezultātu.

«Tāds ir futbols. Mēs izsaucām uz šo nometni 22 futbolistus, spēles laikā veicām maiņas spēlē pret Fēru salām, kas pastiprināja mūsu spēli... Tajā pašā laikā trīs dienas vēlāk ar to pašu klimatu, to pašu treneri un gandrīz to pašu sastāvu izgāja laukumā citi spēlētāji, bet šoreiz tā spēle neaizgāja. Tā futbolā notiek,» teica Starkovs.

«No valstsvienības treneru štāba puses varu apliecināt, ka strādājam ar lielu pašatdevi un kvalitatīvi, manuprāt. Gan treniņnometnes plānošanās posmā, gan arī treniņu laikā mēs ņemam vērā visas nianses. Izsaku pateicību Latvijas Futbola federācijai par nodrošinātajiem kvalitatīvajiem apstākļiem mūsu komandai. Uzskatu, ka arī šīs nedēļas laikā, ko mēs esam kopā izlasē, mēs varam attīstīt futbolistus pareizā virzienā,» pauda Starkovs.

Viņš futbolistu attieksmi nosauca par labu, kas ir pretēji tam, ko pauda valstsvienības kapteinis un pamatvārtsargs Andris Vaņins.

«Visi futbolisti sevi apliecināja labi. Vismaz savas attieksmes ziņā. Cita lieta, ka rezultāts šodien bija negatīvs. Manuprāt, visi mūsu komandas locekļi šobrīd jūtas nomākti par šo neveiksmi,» atzīmēja Starkovs.

Latvijas futbola izlase pēdējās piecās spēlēs cietusi četrus zaudējumus un vienu reizi nospēlējusi neizšķirti. Divas neveiksmes Latvija piedzīvojusi pret rangā zemākām komandām Kosovu un Gibraltāru.

«Primārais ir spēlētāju pašreizējais meistarības līmenis. Otrkārt, mēs arī stipras komandas, kas mums liek spēlēt kā otrajam numuram, nespējam uzvarēt. Tas ir meistarības līmenis. Mēs februārī aizvadījām cienīgu spēli pret Dienvidkoreju, taču arī šo maču zaudējām. Pret Saūda Arābiju arī, spēlējot kā otrais numurs, piedzīvojām zaudējumu. Pret Šveici, Portugāli spēlējām arī no aizsardzības... Šīs komandas lika mums tā spēlēt, tā nebija mūsu taktiskā izvēle,» atcerējās Starkovs.

«Beigu beigās, ja paskatāmies uz to pašu Islandes valstsvienību, kas nereti atdod spēles iniciatīvu pretiniekam ļoti mierīgi un dara to apzināti... Taču viņu pašreizējiem futbolistiem ir stipras kvalitātes, sabalansēts sastāvs, lieli meistari katrā līnijā. No šiem faktoriem arī veidojas šīs komandas panākumi,» minēja Starkovs.

Pirms diviem gadiem Latvija Gibraltāru sagrāva ar 5:0, gūdama vienu no pārliecinošākajām uzvarām vēsturē. Arī toreiz mača pirmais puslaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti.

«Es ar spēlētājiem daudz runāju individuāli, savstarpēji mēs runājam atklāti, tomēr tā ir mūsu iekšējā lieta, kas paliek starp mums,» pretinieka iespējamo nenovērtēšanu komentēja Starkovs.

«Viennozīmīgi tas ir slikts zaudējums. Galvenais secinājums ir tāds: visiem, kuri šobrīd met akmeņus mūsu virzienā, ir taisnība. Bet īsti vīrieši šādā situācijā cienīgi pārdzīvo šo neveiksmi un neatbild pretim,» uzsvēra Starkovs.

Viņš atzīmēja, ka līdzjutēji un īsti futbola speciālisti izsaka komandai atbalstu un uzmundrina.

«Mūsu komandas nelabvēļi turpretim šobrīd izmanto šo situāciju, lai pārmestu un apvainotus visus, tostarp spēlētājus, trenerus, LFF vadību un citus. Uzskatu šo par necienīgu rīcību. Patiesie Latvijas futbola līdzjutēji sapratīs atšķirību. Atkārtošos, šobrīd spēlētājiem ir ļoti pareizs zaudējuma pašnovērtējums un ir jūtama atbildības izjūta. Zaudējuma iemeslus nemeklējam ārpus komandas,» stāstīja Starkovs.

Gibraltārs Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) saimē tika uzņemts aizpērn un Pasaules kausa kvalifikācijā zaudēja visās desmit spēlēs, iekrājot vārtu attiecību 3:47.

FIFA rangā Latvija atrodama 131. vietā, kamēr Gibraltārs ieņem 206. pozīciju.

Nākamie mači Latvijas izlasei paredzēti jūnijā, kad gaidāmi dueļi Baltijas kausā, kā arī notiks pārbaudes spēle ar Azerbaidžānas valstsvienību.

Savukārt rudenī Latvija sāks dalību Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) jaunizveidotajā Nāciju līgā, kur tiksies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju. Latvijas izlase Nāciju līgā spēlēs vājākajā D divīzijā, kuras uzvarētāja kvalificēsies 2020.gada Eiropas čempionātam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu