Lece/Liepiņlauska izcīna pirmā Eiropas čempionāta sniega volejbolā bronzas medaļas

Latvijas volejbolistes Alise Lece un Ilze Liepiņlauska svētdien Austrijā izcīnīja vēsturē pirmā Eiropas čempionāta sniega volejbolā bronzas medaļas.

Sacensībās ar 24.numuru izliktās Lece/Liepiņlauska svētdien vispirms cīņā par vietu finālā ar rezultātu 0-2 (8:11, 4:11) zaudēja lietuvietēm Ievai Dumbauskaitei un Monikai Povilaitītei, kurām ir 17.numurs.

Savukārt spēlē par bronzas medaļām latvietes ar rezultātu 3-0 (14:12, 11:9, 11:7) uzvarēja sacensību 14.numuru Ludmilu Dajanovu un Mariju Uškovu no Krievijas, turnīrā izcīnot trešo vietu.

Tikmēr par pirmajām Eiropas čempionēm sniega volejbolā kļuva lietuvietes Dumbauskaite un Povilaitīte, kuras finālā sīvā cīņā ar 3-2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) uzvarēja turnīrā ar otro numuru izliktās Bugru Erjildizu un Aleinu Venci no Turcijas. Lietuvas duets par uzvaru nopelnīja 3000 eiro lielu naudas balvu, kamēr Lece/Liepiņlauska tika pie 1000 eiro lielas prēmijas.

Sestdien astotdaļfinālā Latvijas duets ar rezultātu 2-1 (11:6, 4:11, 11:9) pārspēja lietuvietes Urti Andrikaitīti un Irinu Zobņinu, kurām bija astotais numurs, bet ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-0 (11:8, 11:9) pārspēja čehietes Annu Dostalovu un Mihaelu Knobločovu, kurām turnīrā bija pirmais numurs.

Savukārt piektdien grupu cīņās Lece/Liepiņlauska izcīnīja vienu uzvaru divās spēlēs, A apakšgrupā ieņemot otro vietu un kvalificējoties astotdaļfinālam. Latvietes pirmajā mačā ar 1-2 (11:8, 11:13, 11:13) piekāpās Dostalovai un Knobločovai, bet otrajā duelī ar 2-1 (9:11, 11:8, 11:6) pārspēja sacensību 16.numuru Pigi Meteniti un Lizu Triantafilidi no Grieķijas.

Tikmēr vīru turnīrā Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs apstājās astotdaļfinālā, sacensības noslēdzot dalītā devītajā vietā.

Astotdaļfinālā Finsters/Solovejs, kuri bija izlikti ar 17.numuru, ar rezultātu 1-2 (11:5, 9:11, 9:11) piekāpās austriešiem Floriānam Šleceram un Danielam Milneram, kuriem turnīrā ticis 24.numurs.

Šajā turnīrā gan sieviešu, gan vīriešu sacensībās piedalījās pa 24 komandām, kas bija sadalītas astoņās grupās pa trim duetiem katrā. Divas labākās apakšgrupas vienības pēcāk sasniedza izslēgšanas turnīru.

Sniega volejbols tiek spēlēts uz laukuma, kas klāts ar sniegu, un tā noteikumi ir ļoti līdzīgi pludmales volejbola noteikumiem. Spēle notiek līdz uzvarai divos setos, taču, lai uzvarētu setā, pietiek ar 11 punktiem un divu punktu pārsvaru.

Savukārt spēles par Eiropas čempionāta medaļām notika līdz uzvarām trīs setos.