Girgensona veiksmīgs vārtu guvums sekmē «Sabres» uzvaru NHL mačā

Latvijas hokeja uzbrucējs Zemgus Girgensons pirmdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, palīdzot Bufalo «Sabres» komandai izcīnīt uzvaru.

«Sabres» hokejisti savā laukumā ar rezultātu 5:3 (2:1, 2:1, 1:0) pārspēja Toronto «Maple Leafs», sarūpējot pretiniekiem 4. zaudējumu pēc kārtas, tikmēr latvieša pārstāvētā komanda izcīnīja 4. uzvaru pēdējos 6 mačos.

Girgensons spēlēja pirmajā maiņā, kopumā laukumā pavadīja 18 minūtes, guva vārtus, izpildīja 7 spēka paņēmienus, izdarīja 1 bloķētu metienu, saņēma 2 soda minūtes un nopelnīja +2 lietderības koeficientu.

«Sabres» mača pirmajās 4 minūtēs guva 2 vārtus, pa reizei ar precīzu metienu izceļoties Semam Reinhārtam un Džeisonam Pominvilam. Toronto vienus vārtus atspēlēja, kad 8 sekundes pirms pirmā perioda beigām precīzs bija Leo Komarovs.

Otrā perioda vidū Komarovs panāca neizšķirtu 2:2, taču jau pēc nepilnām 3 minūtēm Girgensons atguva vadību «Sabres» komandai, pateicoties veiksmīgam rikošetam. Vēl pēc 2 minūtēm Raiens O'Reilijs dubultoja Bufalo pārsvaru.

Juhans Lāšons trešajā trešdaļā panāca jau 3 vārtu pārsvaru «Sabres» komandai, savukārt neilgi pirms mača beigām «Maple Leafs» rindās ar precīzu metienu izcēlās Mičels Mārners.

Girgensonam šosezon šī bija 60. spēle. 24 gadus vecais uzbrucējs šosezon guvis 7 vārtus, izdarījis 5 rezultatīvas piespēles, sakrājis 24 soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -6.

«Sabres» ar 66 spēlēs izcīnītiem 53 punktiem ir pēdējā vietā Austrumu konferences kopvērtējumā, savukārt «Maple Leafs» tikusi pie 85 punktiem 68 mačos un atrodas 3. pozīcijā.