Kristaps Zvejnieks: Šīs bija manas veiksmīgākās olimpiskās spēles

LETA
Kristaps Zvejnieks: Šīs bija manas veiksmīgākās olimpiskās spēles
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/LETA

Latvijas labākais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks Phjončhanā aizvadījis savas karjeras veiksmīgākās spēles, pēc izstāšanās slalomā teica sportists.

Ceturtdien olimpiskajās spēlēs tiek aizvadītas vīriešu slaloma sacensības, tomēr jau pirmajā braucienā Zvejnieks trases vidusdaļā pieļāva kļūdu un līdz finišam netika.

«Sākotnējais plāns nebija finišā ienākt no otras puses. Gāju «uz pilnu banku», pirmie starpfiniši arī bija diezgan cerīgi, manuprāt, arī gana labi šādai trases kondīcijai. Kad iet uz risku, var sanākt viss kas, bet šādos gadījumos arī nav tie tīrākie braucieni un ir mazas kļūdiņas. Bija maza kļūda, kā rezultātā pārāk taisni iegāju griezienos un abas slēpes saķērās kopā. Šādā ātrumā bija grūti izmainīt virzienu, turklāt priekšā miets bija šķērsām. Netiku iekšā nākamajos vārtos. Tur bija ļoti stāva vieta - vienkārši nevarēju vairs izgriezt, lai tiktu atpakaļ trasē,» pēc savu trešo olimpisko spēļu noslēguma teica Zvejnieks.

«Treneris bija priecīgs, ka pa trasi «maucu», un labāk izstāties tā, nekā nobraukt ne pārāk labi. Tāds šodien arī bija plāns. Tas gan netika izpildīts, jo finišu nesasniedzu. Šodien ļoti daudzi izstājas, visi riskē. Kad iet uz risku, tad gadās kļūdas. Redzēju arī galvenā favorīta Marsela Hiršera kritienu,» norādīja latviešu kalnu slēpotājs.

Pašlaik 26 gadus vecais Zvejnieks ceturtdien veiksmīgi veica pirmos divus starpfinišus, līderim Henrikam Kristofešenam no Norvēģijas tobrīd zaudējot nepilnas divas sekundes, bet pēcāk latvietis pieļāva kļūdu un līdz finišam netika.

«Ņemot vērā starplaikus, finišā līderim varēju zaudēt 3-3,5 sekundes. Nezinu, kā tas viss būtu lejā, jo kalnu slēpošanā kaut ko ir grūti prognozēt. Visi bija domājuši, ka Hiršers šodien varētu uzvarēt, bet viņš pat nefinišēja. Tā ir daļa no šā sporta veida, kas ir jāpieņem,» ne pārāk priecīgs bija Zvejnieks.

«Protams, sāpīgi, ka izstājos slalomā arī pirms četriem gadiem, to bija ļoti grūti pārdzīvot, bet tāpat esmu turpinājis slēpot un bijuši ļoti labi rezultāti. Jāpārdzīvo un jāiet tālāk, tas pats attiecas arī uz šodienu. Nav labas sajūtas, jo šīs ir lielas sacensības un vienreizēja iespēja. Ir ieguldīts ļoti liels darbs.»

Pirms tam šajās olimpiskajās spēlēs Zvejnieks izcīnīja 26.vietu Alpu kombinācijā, kas viņam Olimpiādē ir karjeras rekords, bet milzu slalomā viņš ierindojās 35.pozīcijā.

«Uzskatu, ka šīs olimpiskās spēles iesāku ļoti labi. Esmu ļoti labās domās par savu nobraucienu Alpu kombinācijā. Pirms pāris gadiem nebiju domājis, ka es šajā disciplīnā no uzvarētāja varētu atpalikt 3,7 sekundes. Man tas ir ļoti labs rādītājs. Uzlaboju arī savus starptautiskā reitinga punktus, ko šādās sacensībās ļoti reti kādam sanāk paveikt. Tas man jau ir sasniegums. Arī slaloma sacensībās parādīju, ko varēju, un par 26. vietu Alpu kombinācijā jūtos ļoti priecīgs. Domāju, tas bija labs sasniegums. Kalnu slēpošanā iekļūt pirmajā trīsdesmitniekā ir tas, uz ko visi tiecas,» kopumā par startu olimpiskajās spēlēs apmierināts bija Zvejnieks.

«Pilnīgi noteikti šīs varētu būt manas veiksmīgākās olimpiskās spēles. Alpu kombinācijā parādīju, ko varu izdarīt; milzu slalomā varēja būt labāk, bet tāpat ir labi. Savukārt slalomā ir tā, kā ir,» secināja latviešu kalnu slēpotājs.

Zvejnieks atpakaļ uz dzimteni dosies piektdien, bet pēc tam viņam kopā ar brāli Miku iecerētas sacensības Japānā, Tālo Austrumu kausā, kas ir tādas pašas kategorijas sacīkstes kā Eiropas kauss. Latvietis sezonu iecerējis noslēgt aprīļa vidū, lai turpmāko pusotru mēnesi pievērstos maģistra studijām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā tiks noslēgtas svētdien.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu