Šodien Olimpiādi noslēdza abi Zvejnieki, piedzīvojot neveiksmīgas sacensības

TVNET/LETA
Šodien Olimpiādi noslēdza abi Zvejnieki, piedzīvojot neveiksmīgas sacensības
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Phjončhanas olimpisko spēļu 13.dienā ceturtdien no Latvijas savus startus noslēdza šorttrekists Roberts Zvejnieks un kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks. Kā pirmais olimpiskajā slaloma trasē cīņā devās Kristaps Zvejnieks, kurš pirmajā braucienā nesasniedza finišu un no sacensībām izstājās. Savukārt vēlāk Robertam Zvejniekam bija labs sākums 500 metru distancē, tomēr finiša taisnē viņš pazaudēja vietu pusfinālā.

Kristaps Zvejnieks, kuram slaloms ir kroņa disciplīna, trasē devās ar 52. numuru, taču tika vien līdz otrajai kontrolatzīmei, kurā bija 36. pozīcijā, taču tad pieļāva kļūdu un izstājās, līdz ar to noslēdzot dalību savās trešajās olimpiskajās spēlēs.

Sacensības sāka 106 dalībnieki, bet pirmo braucienu veica mazāk kā puse, pie rezultāta tiekot 52 sportistiem.

Kristaps Zvejnieks Alpu kombinācijā sasniedza otro visu laiku augstāko Latvijas rezultātu kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs - 2002.gadā Soltleiksitijā 25. vietu slalomā izcīnīja Ivars Ciaguns.

Pēc tam Kristaps Zvejnieks izlēma atteikties no starta nobraucienā un supergigantā, tāpēc trasē atgriezās pagājušajā svētdienā, ieņemot 35. vietu milzu slalomā.

Šīs Kristapam Zvejniekam, kurš pagājušajā nedēļā nosvinēja 26. dzimšanas dienu, bija trešās olimpiskās spēles. Viņa līdzšinējais rekords bija 37. vieta Vistleras olimpisko spēļu slalomā. Tāpat Vankūverā tika gūta 62. vieta milzu slalomā, bet Sočos latvietis rezultātu milzu slalomā uzlaboja līdz 43. vietai, kamēr slalomā nefinišēja.

Ceturtdaļfinālā Zvejnieka skrējienā izteikts favorīts bija ķīnietis Vu Daidzjinu, kurš pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs šajā distancē izcīnīja sudrabu, kā arī pēdējos četros pasaules čempionātos guvis divus zeltus un divus sudrabus, turklāt otrdien viņš priekšsacīkstēs sasniedza jaunu olimpisko rekordu.

Pēc starta tieši ķīnietis un Zvejnieks izvirzījās pirmajās divās vietās un distances vidū latvietim pār trešo vietu bija samērā liels pārsvars. Tomēr distances beigās tas strauji saruka un pēdējā taisnē viņu apsteidza mājinieks Hvans Dehons.

Ķīnietis sacensībās uzvarēja ar jaunu pasaules rekordu, kas tagad ir 39,800 sekundes.

Tikmēr Dienvidkorejas skrējēja rezultāts bija 40,861 sekunde un Zvejnieks no viņa atpalika vien 0,043 sekundes.

Pusfinālu sasniedza skrējiena divi ātrākie sportisti.

Zvejnieks uzrādīja desmito ātrāko ceturtdaļfinālu laiku, bet olimpisko spēļu noslēgumā, visticamāk, viņu klasificēs 11.pozīcijā, jo vēl viens atlēts tika iecelts pusfinālā ar zemāku rezultātu.

Savukārt Vu Daidzjinu pasaules rekordu uzlaboja par 0,137 sekundēm. Līdzšinējais rekords kopš 2012.gada piederēja amerikānim Džonam Robertam Selskim.

Iepriekš Phjončhanā Zvejnieks guva 15.vietu 1000 metru distancē, bet pēc tam sportists uzsvēra, ka viņam parocīgākā ir tieši īsākā distance.

Divdesmit gadus vecais Zvejnieks sezonas sākumā Pasaules kausā rādīja augstvērtīgākos rezultātus no Latvijas sportistiem Pasaules kausa etapos, vienu reizi izcīnot 12. vietu 500 metru distancē.

Tāpat Zvejnieks nedēļas nogalē nonāca uzmanības centrā, jo internetā cenšas pārdot telefonu, kādu saņem katrs olimpietis.

Bez viņa olimpiskajās spēlēs Latviju šorttrekā pārstāvēja arī Roberto Puķītis, kurš guva 11. vietu gan 1000 metros, gan arī 1500 metros.

Latvijas komandas sastāvs Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Ātrslidošana: Haralds Silovs.

Biatlons: Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks, Baiba Bendika.

Bobslejs: Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, Oskars Ķibermanis, Jānis Jansons, Helvijs Lūsis, Matīss Miknis, Intars Dambis (rezervists).

Daiļslidošana: Deniss Vasiļjevs, Diāna Ņikitina.

Distanču slēpošana: Patrīcija Eiduka, Indulis Bikše, Inga Paškovska.

Kalnu slēpošana: Kristaps Zvejnieks, Lelde Gasūna.

Kamaniņu sports: Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš.

Skeletons: Martins Dukurs, Tomass Dukurs, Lelde Priedulēna.

Šorttreks: Roberts Zvejnieks, Roberto Puķītis.

Olimpiskās spēles Dienvidkorejā notiek no 9. līdz 25. februārim.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu