Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lambjēls: Vasiļjevam ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par čempionu

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/LETA

Talantīgajam Latvijas daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par čempionu, uzskata sportista treneris Stefans Lambjēls.

Phjončhanā notiekošajās olimpiskajās spēlēs vien 18 gadus vecais Vasiļjevs ierindojās 19.vietā, taču īsajā un izvēles programmā piedzīvoja vairākus kritienus.

«Esmu apmierināts ar Denisa paveikto šajā Olimpiādē, tomēr viņš pieļāva kļūdas, kuru varēja arī nebūt, piemēram, kritieni trīskāršajā akselī. Viņa spēkos bija piezemēties bez problēmām, jo sezonas laikā viņš ir paveicis lielisku darbu. Līdz ar to bija nedaudz skumīgi, ka Deniss šajās olimpiskajās spēlēs nespēja noslidot tīri, ko viņš prot. Tomēr tai pašā laikā olimpiskajās spēlēs uz taviem pleciem ir liels spiediens, bet viņš tik un tā bija spējīgs slidot ar gana lielu brīvības sajūtu. Man tas bija ļoti svarīgi,» aģentūrai LETA sacīja divkārtējais pasaules čempions un Turīnas olimpisko spēļu vicečempions vīriešu daiļslidošanā Lambjēls.

Izvēles programmu Vasiļjevs sāka pirmais, kas pēc vietējā laika bija plkst.10 no rīta. Lai arī pats sportists bija apmierināts, ka viņam nav lieki jāgaida, Lambjēls neuzskata to par priekšrocību.

«Pēc īsās programmas Denisam nebija viegli izvēles slidojumu sākt pirmajam. Tas nekad nav vienkārši, un tieši punktu ziņā tas ir trūkums. Lai arī Deniss izvēles programmu sāka pirmais, viņš prata noslidot labi un cilvēki atcerējās viņa priekšnesumu. Protams, viņi atminēsies arī pieļautās kļūdas, bet kopumā biju apmierināts ar viņa varējumu,» pauda šveicietis.

Daiļslidošanas sacensībās vīriešiem tribīnēs bija vērojami arī vairāki Latvijas karogi, un Lambjēls norādīja, ka Āzijā Vasiļjevs ir populārs.

«Japānā viņam ir daudz fanu, bet olimpiskajā ciematā vairāki brīvprātīgie vēlējās ar viņu nofotografēties. Deniss ir ieguvis popularitāti, cilvēkiem patīk, kā viņš slido,» teica Lambjēls.

«Kad Deniss izpildīs lēcienus, kā pats iecerējis, viņš sasniegs pasaules virsotni. Viņam ir kaut kas vairāk [par parastu daiļslidotāju]. Ir sportisti, kuri spēj izpildīt četrkāršo lēcienu, bet viņi neatrodas šā sporta veida virsotnē. Kad šos lēcienus apgūs arī Deniss, viņš tur nokļūs, jo viņam ir viss, kas nepieciešams lieliskam daiļslidotājam,» pārliecināts ir Lambjēls.

«Tā diena pienāks. Viņam ir tikai 18 gadi - priekšā vēl divas trīs olimpiskās spēles. Viņš jau ir iekrājis pieredzi no Phjončhanas Olimpiādes, bet turpinājumā smagi jāstrādā pie četrkāršajiem lēcieniem, un viņš virzīsies uz augšu. Jau tagad Deniss progresē strauji un pasaules rangā ir 14.vietā.»

Lambjēls arī uzskata, ka Vasiļjevam ir nepieciešamā personība, lai sasniegtu daiļslidošanas virsotni.

«Deniss ir ļoti ambiciozs. Viņš treniņos ļoti smagi strādā un ir ļoti kaislīgs attiecībā pret daiļslidošanu. Tas ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par čempionu. Denisā ir vajadzīgā uguns,» norādīja sportista treneris.

Lambjēls kā sportists karjeras laikā piedalījās trijās olimpiskajās spēlēs, bet kā trenerim viņam šīs ir pirmās, turklāt viņš ir iekļauts Latvijas delegācijas sastāvā.

«Latvijas delegācijā jūtos komfortabli, jo man ir ļoti labas attiecības ar maniem sportistiem Vasiļjevu un Diānu Ņikitinu. Atbalstu viņus no visas sirds, it kā viņi būtu manas dzimtenes Šveices sportisti. Nemaz nejūtu, ka viņi būtu no citas valsts. Esam kā vienota ģimene, cīnāmies kopā,» izteicās Lambjēls.

Pašlaik 32 gadus vecais Lambjēls par Vasiļjeva treneri strādā kopš 2016.gada, turklāt pērn viņa paspārnē nonāca arī vien 17 gadus vecā Latvijas daiļslidotāja Ņikitina, kura sacensības Phjončhanā sāks trešdien.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu