Šveicietes Heflina un Grimo izcīna dubultuzvaru frīstaila sacensībās sloupstailā

Šveices sportistes Sāra Heflina un Matilde Grimo sestdien izcīnīja dubultuzvaru Phjončhanas olimpisko spēļu frīstaila sacensībās sloupstaila disciplīnā.

Finālā Heflina uzvaru izrāva pēdējā no trim braucieniem, nopelnot 91,20 punktus, kamēr 18 gadus vecā Grimo palika otrā, pirmajā braucienā tiekot pie 88,00 punktiem.

Tikmēr bronzas medaļu izcīnīja Izabela Etkina no Lielbritānijas, kura trešajā startā nopelnīja 84,60 punktus.

Patlaban 27 gadus vecā Heflina svinēja lielāko panākumu karjerā, līdz šim labāko startu aizvadot pērn pasaules čempionātā, kad bija ceturtā.

Pamatīgu fiasko Phjončhanā piedzīvoja pirms četriem gadiem frīstaila sloupstaila disciplīnā medaļas izcīnījušās sportistes. Soču olimpiskā čempione Dara Hauela no Kanādas palika 21.vietā, kamēr viņas tautiete Kima Lemāra, kura tad tika pie bronzas, bija vēl pozīciju zemāk, abām netiekot finālā. Savukārt Soču sudraba medaļniece Devina Logana no ASV bija starp 12 finālistēm, taču noslēgumā palika desmitā.

Phjončhanas olimpiskās spēlēs tiks sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos. Kopumā šajā Olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.