Vasiļjevs: Pēc slidojuma izvēles programmā esmu pārpildīts ar labām emocijām

LETA
Vasiļjevs: Pēc slidojuma izvēles programmā esmu pārpildīts ar labām emocijām
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: EPA/LETA

Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs pēc sava Phjončhanas olimpisko spēļu slidojuma izvēles programmā bija ļoti apmierināts un pārpildīts ar labām emocijām, uzsvēra sportists.

Sestdien Phjončhanā rīta cēlienā tiek aizvadītas izvēles programmas sacensības vīriešu daiļslidošanā, kas turpināsies vēl vairākas stundas. Pašlaik 18 gadus vecais Vasiļjevs savu slidojumu jau ir aizvadījis, jo uzstājās pirmais. Viņš tajā, izpildot trīskāršos akseļus, piedzīvoja divus kritienus, bet kopumā nopelnīja 155,06 punktus. Ņemot vērā īso programmu, summā viņam tika 234,58 punkti, kas tikai par deviņiem punktiem atpaliek no sportista personīgā rekorda.

«Esmu ļoti apmierināts un pārpildīts ar labām emocijām. Es labi noslidoju, man patika savs priekšnesums un arī skatītāji juta man līdzi,» sacīja Vasiļjevs.

«Uzskatu, ka startēt pirmajam ir vieglāk, jo ir sarežģīti gaidīt savu kārtu un būt nepieciešamajā noskaņojumā, kad jākāpj uz ledus. Ja slidoju ātrāk, man ir vieglāk.»

Vasiļjevs sestdien startēja nedaudz pēc plkst.10 pēc vietējā laika, bet arēna tik agrā rītā bija pustukša. Sportists izteicās, ka viņš būtu gribējis, lai tribīnes būtu piepildītas, kas sniegtu vairāk emociju, tomēr viņš tik un tā arēnā redzējis Latvijas karogus. Vasiļjevs Āzijā ir gana populārs un šeit viņam ir daudz atbalstītāju.

«Šodien nesanāca tas pats lēciens, kas vakar - trīskāršais aksels. Visas slidošanas laikā gan šodien, gan vakar īsajā programmā tas bija vienīgais lēciens, kas nesanāca. Iesildīšanās laikā arī tad izdevās, tad nē. Ir sarežģīti lēcienu pielāgot, jo dažbrīd to lec labi, bet pēc tam tas «nonāk no sliedēm» un kaut kur pazūd.

Nedēļu pirms olimpiskajām spēlēm man šis lēciens izdevās, bet dažas dienas pirms priekšnesuma tas nolēma pazust,» atklāja Vasiļjevs.

«Par savām atzīmēm pārāk daudz nedomāju, drīzāk veltu uzmanību savam slidojumam un 100% izpildījumam. Es slidoju, lai saņemtu lieliskas emocijas,» norādīja Vasiļjevs. «Šajās olimpiskajās spēlēs esmu sapratis ļoti daudz no tā, ko man vajag uzlabot. Šī pieredze ir ļoti nepieciešama manas karjeras turpinājumam. Nevaru sagaidīt, kad varēšu atgriezties mājās un sākt strādāt.»

Vasiļjevs atzina, ka no līdzjutēju viedokļa viņam šīs neesot bijušas emocionālākās sacensības, jo arēna neesot bijusi piepildīta.

«Uz izvēles programmu noteikti atnāca arī cilvēki, kuri par daiļslidošanu neko daudz nezina. Tomēr man pašam šis bija ļoti emocionāls un piepildīts slidojums, jo man ļoti tas patika. Man nav tik liela pieredze slidot, kad man tas pie viena arī patīk,» izteicās Latvijas daiļslidotājs.

Vasiļjeva treneris ir slavenais šveicietis Stefans Labjēls. Latvijas sportists pauda vēlmi turpināt sadarbību ar olimpisko medaļnieku un divkārtējo pasaules čempionu.

Latvija Ziemas olimpiskajās spēlēs ir pārstāvēta pirmoreiz kopš 1994.gada.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu