LBL izlase otrajā pagarinājumā uzvar Igaunijas basketbola zvaigznes

FOTO: Twitter: @OlyBetLBL

«OlyBet» Latvijas Basketbola (LBL) līgas komanda piektdien aizvadīja vāju ceturto ceturtdaļu, tomēr Zvaigžņu spēlē Tallinā ar 127:126 (41:33, 32:24, 29:31, 19:33, 2:2, 5:4) otrajā pagarinājumā apspēlēja «Alexela» Igaunijas Basketbola līgas vienību.

Pirmajās trijās ceturtdaļās laukumā dominēja LBL zvaigznes, tomēr ceturtā nogriežņa ievadā pretinieki strauji pietuvojās un pēdējās minūtēs laukumā jau ritēja pašaizliedzīga cīņa par uzvaru. Pamatlaiks noslēdzās ar 121:121, tāpēc komandas devās minūti garā pagarinājumā, bet pēc tam otrajā pagarinājumā izrāva grūtu uzvaru, 1,6 sekundes pirms beigām tālmetienu realizējot Aleksam Peresam.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 19 punktiem bija Roberts Freimanis, kamēr 17 punktus sameta Toms Leimanis, bet 15 punkti bija Peresam.

Tikmēr Igaunijas līgas labā 39 punktus sameta Aizeja Brisko, kuru arī nosauca par mača vērtīgāko spēlētāju.

Zvaigžņu spēles laikā notikušajā meistarības konkursā triumfēja Peress, treneru konkursā metienus no centra trāpīja čempionvienību vadītāji Jānis Gailītis («VEF Rīga») un Donalds Kairis («Kalev»/«Cramo»), trīspunktu metienu sacensību finālā Egerts Hallers («Valga»/«Valka») ar 23 punktiem pārspēja Mārci Vītolu («Ogre»), kurš sameta 16, bet bumbas triecienos grozā no augšas starp Latvijas jaunās paaudzes «dankeriem» Ričards Pinne pārspēja Ivaru Rihardu Žvīguru, kamēr Kristapam Dārgajam priekšsacīkstēs neizdevās ieraidīt bumbu grozā.

LBL komandas pamatpiecniekā tika ievēlēti Edgars Jeromanovs («Jūrmala»), Aigars Šķēle («Ventspils»), Kristaps Miglinieks («Valka»/«Valga»), Roberts Freimanis («Ventspils») un Jurijs Aleksejevs («Jēkabpils»). Latvijas komandas treneri Roberts Štelmahers, Jānis Gailītis un Mārtiņš Gulbis viņiem papildus izvēlējās aizsargus Aleksu Peresu («VEF Rīga»), Mārci Vītolu («Ogre») un Tomu Leimani («Betsafe»/«Liepāja»), uzbrucējus Haraldu Kārli («Jūrmala»), Linardu Jaunzemu («Latvijas Universitāte») un Mareku Mejeri («VEF Rīga»), kā arī centra spēlētāju Viktoru Iļjinu («Valmiera»/ORDO). Līdzjutēju papildus balsojumā kā 13.spēlētājs komandā iekļauts Jānis Kaufmanis («Valmiera»/ORDO).

Igaunijas līgas izlases pamatpiecniekā tika iebalsoti aizsargi Janari Joesārs un Aizeja Brisko (abi - Tallinas «Kalev»/«Cramo»), uzbrucēji - Janars Taltss («Tartu Universitāte») un Kristians Kangurs, centrs Sedriks Simonss (abi - «Kalev»/«Cramo»). Treneri Donalds Kairis («Kalev»/«Cramo»), Prīts Vene («Tartu Universitāte») un Kristaps Zeids («Valga-Valka»/«Maks&Moorits») komandas sastāvā iekļāva arī aizsargus Kristo Sāgi («Kalev»/TLU), Egertu Halleru («Valga-Valka»/«Maks&Moorits») un Stenu Olmri, uzbrucējus Indreku Kajupanku un Devonti Apsonu (abi - Raplas «AVIS Utilitas»), Mihkelu Kirvesu («Parnu Sadam») un centru Bambu Falu («Kalev/TLU»).

Pērn LBL Zvaigžņu spēle notika Ventspilī un pēc tās tika apsolīts, ka 2018.gadā to aizvadīs Ogrē, tomēr pērnā gada beigās tika paziņots, ka Tallinā risināsies apvienota Latvijas un Igaunijas līgu cīņa.

Uz augšu
Back