Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Melbārdis pēc pirmajiem treniņiem: Phjončhanas trasē man sevi jāsalauž

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu trasē dažbrīd nepieciešams arī brutāli sagriezt bobu un tāpēc Latvijas bobsleja vadošajam pilotam Oskaram Melbārdim nepieciešams salauzt savus ieradumus, pēc pirmā oficiālā treniņa olimpiskajā trasē atzina latvietis.

Ceturtdien pirmajos treniņos latvieši vēl nestartēja sporta kombinezonos un bija pieticīgi startā, finišā Melbārdim ar stūmēju Daumantu Dreiškenu uzrādot ceturto un septīto rezultātu, bet Ķibermanim ar Matīsu Mikni piekto un desmito.

Abos braucienos Melbārdis uzrādīja otros lielākos finiša ātrumus, tomēr arī šeit tāpat kā skeletonā mājinieku sportisti pirmajos treniņos nedevās trasē.

Pēc pirmās treniņu dienas Ķibermanis atteicās runāt ar medijiem, kamēr Melbārdis sniedza plašu komentāru.

«Šajā trasē reti braukts un pauze līdz šim bijusi nedaudz par ilgu, tomēr šodien izdevās nobraukt diezgan labi. Protams, šur tur vēl ir kļūdas, bet ir labi.

Labi, ka tagad treniņbraucienus aizvadīsim katru dienu un vairs nebūs brīvdienu. No treniņiem varēsim doties uzreiz uz mačiem,» stāstīja Melbārdis. «Trase šobrīd ir labāka nekā iepriekš un profili ir foršāki. Varēsim sekmīgi arī salīdzināt slidas.»

Uz jautājumu, vai patīk šī trase, Melbārdis vispirms nopūtās un nedaudz padomāja, bet tad pasmējās. «Jāsaka jau taisnība! (smejas) Nē, nē, jāpatīk jebkurai trasei.»

«Šeit ir virāžas, kas neatbilst manam stilam. Ja trase būtu uzcelta, piemēram, četrus gadus ātrāk, es varētu to izbraukt veiksmīgāk, bet tagad esmu palicis slinkāks uz kārtīgāku stūrēšanu, bet šeit vajag arī brutāli sagriezt bobu,» atklāja pilots.

«Tomēr iet uz labo pusi, un cenšos sevi salauzt. Jāmēģina izdarīt viss, ko treneri prasa, bet pamazām tas iet uz labo pusi. Kā jau minēju, šī trase man patīk labāk nekā pērn.»

Melbārdis atzina, ka no slaveno devīto virāžu viņam izdevies uzķert jau pērn un arī tagad pirmajos treniņos sanācis labi.

«Phjončhanas trasē ledus tagad ir vairāk nekā bija pirms tam. Pēc kamaniņu sacensībām trases profili parasti ir patīkami - maigāki un apaļāki. Pagājušajā gadā gan bija neliels haoss, visu laiku kaut kas drebinājās. Tagad ir labi un manam braukšanas stilam daudz piemērotāk,» teica latvietis.

«Pēc gūtās muskuļa traumas man ir veiksmīgi sanācis patrenēties. Nešķita, ka tik veiksmīgi sanāks [izveseļoties], bet visu parādīs sacensības. Fiziski un morāli jūtos tiešām labi. Man ir prieks, ka ir patīkams miers. Domāju, viss būs kārtībā,» stāstīja Melbārdis.

«Šajās olimpiskajās spēlēs man nelielas ambīcijas ir arī uz divniekiem.»

«Bija gaidāms, ka viņi slēpsies un sākumā nebrauks,» Melbārdis komentēja situāciju ar Dienvidkorejas ekipāžām. «Pieļauju, ka paši piloti gribētu treniņos piedalīties, bet treneri viņus piebremzē. Tāda ir mana teorija. Mēs droši vien arī izlaistu kādu treniņu, ja Olimpiāde notiktu pie mums. Protams, no viņiem varētu nošpikot līnijas, bet uz olimpiskajām spēlēm nav jau atbraukuši muļķi - bobslejā esam jau vairākus gadus un saprotam, kā trasi «atkost«.»

Piektdien un sestdien gaidāms vēl pa diviem divnieku treniņiem, bet sacensības notiks svētdien un pirmdien.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu