Kristaps Zvejnieks atkārto Latvijas kalnu slēpošanas rekordu olimpiskajās spēlēs

Kristaps Zvejnieks atkārto Latvijas kalnu slēpošanas rekordu olimpiskajās spēlēs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks otrdien dalību Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sāka ar 26. vietu Alpu kombinācijā, kur par čempionu kļuva titulētais austrietis Marsels Hiršers. Sacensībās sportisti veica nobraucienu un slalomu.

Zvejnieks, kuram bija 50. starta numurs, pirmo reizi šosezon sacensībās veicot nobraucienu, distanci veica bez lielām kļūdām, finišu sasniedzot minūtē un 23,02 sekundēs, tobrīd dalot 51. pozīciju ar slovāku Adamu Zampu.

Zīmīgi, ka pirms četriem gadiem Soču olimpiskajās spēlēs Zampa tieši Alpu kombinācijā negaidīti ieņēma piekto vietu, bet slalomā bija sestais.

Savukārt slalomā Zvejnieks uzrādīja 14. rezultātu, tādējādi divu disciplīnu summā Latvijas kalnu slēpotājs ieguva 26. vietu Alpu kombinācijas sacensībās.

Latvijas kalnu slēpotāji 26. vietu olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro reizi vēsturē - 2002.gadā Soltleiksitijā slalomā tikpat augstu bija Ivars Ciaguns. Savukārt pirms četriem gadiem Sočos 27.vietu slalomā izcīnīja Mārtiņš Onskulis.

Par olimpisko čempionu kļuva Hiršers, kurš savā karjerā izcīnījis 55 uzvaras Pasaules kausa posms un ir pēdējo sešu gadu šīs trofejas ieguvējs.

Visu laiku veiksmīgāko vīru kalnu slēpotāju sarakstā Hiršers ir otrais aiz leģendārā zviedra Ingemara Stēnmarka, kurš pagājušā gadsimta 80. un 90. gados izcīnīja 86 uzvaras.

Šīs Hiršeram ir karjeras pēdējās olimpiskās spēles, un viņš beidzot tika pie pirmā zelta. Austrietis nobraucienā uzrādīja 12. rezultātu, bet slalomā bija pārliecinoši labākais un kļuva par Alpu kombinācijas sacensību uzvarētāju.

Summā Hiršers par 0,23 sekundēm apsteidza francūzi Aleksi Pinturo, bet trešo vietu salīdzinoši negaidīti guva vēl viens francūzis - Viktors Mufā-Žandē, kurš pēc nobrauciena bija vien 29.pozīcijā.

Saulainos, taču brīžiem joprojām vējainos laika apstākļos notikušajās sacensībās, līderis pēc nobrauciena bija vācietis Tomass Dresens, kurš pēc otrās disciplīnas atkāpās uz devīto pozīciju.

Kalnu slēpošanas olimpisko programmu bija plānots sākt jau svētdien, tomēr pirmās divas dienas sacensību programma tika atcelta laikapstākļu dēļ. Otrdien nobrauciena distance tika ievērojami saīsināta, sportistiem trasē dodoties no supergiganta starta vietas.

    Tēmas
    Redaktors iesaka
    Jaunākie raksti
    Nepalaid garām!
    Uz augšu