Kanādietis Kingsberijs izcīna olimpisko spēļu zelta medaļu mogulā

Par Phjončhanas olimpisko spēļu čempionu frīstaila slēpošanas mogula disciplīnā vīriem pirmdien kļuva šo sacensību favorīts Mikaēls Kingsberijs no Kanādas.

Tikmēr sudrabu izcīnīja austrālietis Mets Greiems, kamēr trešais bija japānis Daiči Hara.

Kingsberijs superfinālā tika pie 86,63 punktiem, Greiems izcīnīja 82,57 punktus, kamēr Hara iekrāja 82,19 punktus.

Pašlaik 25 gadus vecais Kingsberijs pēdējās septiņas sezonas dominē mogulā, taču pirms četriem gadiem viņš Sočos samierinājās ar sudrabu, piekāpjoties savam tautietim Aleksandram Bilodū. Iepriekšējo divu olimpisko spēļu uzvarētājs Bilodū Phjončhanā nestartēja.

Savukārt Greiems un Hara pirmdien tika pie savām pirmajām godalgām augsta līmeņa sacensībās.

Olimpisko spēļu sacensībās mogulā startēja 48 sportisti, no kurām 20 tika fināla pirmajā kārtā. Tālāk labākie 12 sportisti iekļuva finālā otrajā kārtā, no kuras sešu labāko rezultātu īpašnieki kvalificējās superfinālam.

Svētdien mogulā dāmām uzvarēja francūziete Perīne Lafona, sudraba godalgu izcīnīja 2014.gada Soču olimpisko spēļu čempione Žistīne Difūra-Lapuenta no Kanādas, kamēr bronzas medaļa tika Kazahstānas sportistei Jūlijai Gališevai.

Phjončhanas olimpiskās spēlēs tiks sadalīti 102 medaļu komplekti 15 dažādos sporta veidos. Kopumā šajā olimpiādē piedalīsies 92 valstis, bet uz starta dosies teju 3000 sportisti.