Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris
Iesūti ziņu!

CAS noraida 47 Krievijas sportistu prasības pielaist viņus olimpiskajām spēlēm

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: TASS/LETA

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) piektdien noraidīja 47 Krievijas sportistu un treneru apelācijas, ar kurām viņi pieprasīja atecelt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu liegt viņiem dalību 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Līdz ar šo lēmumu «Olimpisko sportistu no Krievijas» komandā nevarēs startēt virkne slavenu atlētu, tostarp arī 2014.gada olimpiskais čempions skeletonā Aleksandrs Tretjakovs, seškārtējais olimpiskais čempions šorttrekā Viktors Ans, kā arī biatlonists Antons Šipuļins, slēpotājs Sergejs Ustjugovs un daudzi citi.

Vispirms 32 sportisti otrdien vērsās CAS ar kolektīvu iesniegumu, apstrīdot SOK lēmumu viņiem nepiešķirt ielūgumu dalībai olimpiskajās spēlēs. Savukārt dienu vēlāk viņiem pievienojās vēl 13 sportisti, arī Tretjakovs, un divi treneri, kurus iepriekš CAS attaisnoja dopinga pārkāpumos, atceļot viņiem piemērotās mūža diskvalifikācijas. Arī viņi pieprasīja iespēju startēt Phjončhanā.

Kā savā lēmumā norāda CAS, visas Krievijas pārstāvu apelācijas ir noraidītas. Tiesa uzsver, ka SOK rīkojusies atbilstoši savām interesēm un ielūgumu nepiešķiršana nav uzskatāma par sodu, bet nepieciešamību cīņā pret dopinga lietošanu.

«SOK rīcību, veidojot ielūgto sportistu sarakstu, kuri var pārtstāvēt «Olimpisko sportistu komandu no Kievijas», nevar raksturot kā soda sankcijas, bet drīzāk kā atbilstošu lēmumu,» norāda CAS.

Tikmēr SOK jau atzīnīgi novērtējusi šādu CAS lēmumu, norādot, ka tas atbalsta cīņu pret dopingu un sniedz skaidrību pārējiem sportistiem.

SOK janvārī noraidīja 111 Krievijas sportistu pieteikumus startam Olimpiādē, atteikumus saņemot vairākiem potenciālajiem medaļu pretendentiem. Atteikuma iemesli sīkāk netika skaidroti, taču SOK ekspertu komisijai, kura lēma par sportistu pielaišanu startam, bijušas «nopietnas šaubas» vai viņi ir tīri no dopinga.

Atteikumus saņēma un vēlāk arbitrāžā vērsās šorttrekisti Ans, Vladimirs Grigorjevs, Jevgēņija Zaharova, Deniss Airapetjans un Artjoms Kozlovs, biatlonisti Šipuļins, Jevgēņijs garaničevs, Jekaterina Jurlova-Perhta, Maksims Cvetkovs, Irina Uslugina, Darja Virolainena un Aleksejs Volkovs, ātrslidotāji Ruslans Murašovs, Jekaterina Šihova, Ruslans Zaharovs, Anna Jurakova, Aleksejs Jesins, Jūlija Skokova, Jeļizaveta Kazeļina, Sergejs Grjazcovs, distanču slēpotāji Ustjugovs un Gļebs Retivihs, daiļslidotāji Ksenija Stolbova un Ivans Bukins, bobslejisti Jūlija Šokšujeva, Romans Košeļevs un Dmitrijs Popovs, kā arī hokejisti Mihails Naumenkovs, Aleksejs Bereglazovs, Valērijs Ņičuškins, Antons Belovs un Sergejs Plotņikovs.

Savukārt pagājušajā nedēļā CAS nepietiekamu pierādījumu dēļ atcēla SOK piespriestās mūža diskvalifikācijas 28 no 39 Krievijas sportistiem, tostarp Tretjakovam, atjaunojot arī viņu gūtos rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs.

Pirmdien SOK paziņoja, ka 15 no attaisnotajiem ir liegta iespēja startēt Phjončhanā. 13 no viņiem tur teorētiski varēja piedalīties kā sportisti, bet vēl divi uz Dienvidkoreju varēja doties kā apkalpojošais personāls, tāpēc arī šī grupa vērsās arbitrāžā.

Bez Tretjakova atkārtoti CAS vērsās arī skeletonistes Jeļena Ņikitina, Marija Orlova, kā arī šī sporta veida treneris Sergejs Čudinovs. Tāpat apelācijas iesnieguši distanču slēpotāji Aleksandrs Ļegkovs, Jevgēņijs Belovs, Maksims Viļegžaņins, Aleksandrs Bezsmertnijs, Jevgēņija Šapovalova, Natālija Matvejeva, ātrslidotāji Olga Fatkuļina, Aleksandrs Rumjancevs un Artjoms Kuzņecovs, kā arī kamaniņu braucēja Tatjana Ivanova un treneris Alberts Demčenko.

Tretjakovs 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja zeltu, apsteidzot latvieti Martinu Dukuru.

Tad decembrī SOK par valsts organizētu dopinga sistēmu piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts «Olympic Athlete from Russia» jeb «Olimpiskais sportists no Krievijas».

Zem neitrāla karoga Phjončhanas olimpiskās spēlēs gatavojas startēt 168 krievu sportisti, kuri pirms tam izgājuši striktas antidopinga pārbaudes.

Ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā, Dienvidkorejā tiks atklātas piektdien un norisināsies no 9. līdz 25.februārim, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu