Lieliskā formā esošā Aparjode izcīna bronzu Eiropas čempionāta sprinta sacensības

Kendija Aparjode FOTO: Sintija Zandersone / LETA

Teicamā formā esošā Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Siguldā izcīnīja bronzu Eiropas čempionāta, kas vienlaikus ir Pasaules kausa noslēdzošais - devītais - posms, Sprinta kausa sacensībās.

Līdz ar to 21 gadu vecā Aparjode ar augstvērtīgiem sasniegumiem izcēlusies jau divās nedēļas nogalēs pēc kārtas.

Svētdien sievietēm Sprinta kausā uzvarēja krieviete Tatjana Ivanova, kura par 0,006 sekundēm apsteidza titulēto Natāliju Geizenbergeri no Vācijas, kura šosezon uzvarēja Pasaules kausa ieskaitē. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Aparjode, kura uzvarētājai piekāpās par 0,113 sekundēm.

Atzīstamu braucienu veica arī Ulla Zirne, kura ilgāku laiku bija pirmajā vietā, noslēgumā ierindojoties piektajā pozīcijā. No goda pjedestāla viņa atpalika 0,076 sekundes.

Vēl vienas ne pārāk sekmīgas sacensības aizvadīja Elīza Cauce, kura bija spiesta samierināties ar devīto vietu.

Aparjode sestdien izcīnīja piekto vietu gan Eiropas čempionātā. Tas sportistei tobrīd bija atkārtots labākais rezultāts karjerā, jo pirms nedēļas viņa arī bija piektā Sprinta kausa sacensībās Lillehammeres trasē, Norvēģijā. Savukārt Pasaules kausa pamatsacensībās viņai līdz šim labākais rezultāts bija desmitā vieta, kas arī tika sasniegta pirms nedēļas.

Pēcāk Sprinta kausa sacensības aizvadīja arī kungi, kur uzvaru izcīnīja krievs Romāns Repilovs, kurš par 0,072 sekundēm apsteidza pārsteiguma autoru Jozefu Ninisu no Slovākijas. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vācietis Fēlikss Lohs.

Savukārt labākais no Latvijas bija Inārs Kivlenieks, kurš ieņēma septīto vietu, uzvarētājam piekāpjoties par 0,242 sekundēm. Tikmēr devītais bija Kristers Aparjods, bet vēl divas pozīcijas zemāk ierindojās Artūrs Dārznieks.

Sezonas noslēgumā par Pasaules kausa ieguvēju jau sesto reizi kļuva Lohs, kurš kopumā ieguva 923 punktus, bet otrais ar 838 punktiem bija austrietis Volfgangs Kindls. Savukārt trešo pozīciju ar 774 punktiem ieņēma Repilovs, kurš tikai par punktu apsteidza tautieti Stepanu Pavļičenko.

No latviešiem Aparjods ar 346 punktiem ieņēma 15.pozīcijā, Kivlenieks ar 304 punktiem bija 20.pozīcijā, Dārznieks ar 206 punktiem bija divas pozīcijas zemāk, sezonu traumas dēļ jau noslēgušais Riks Kristens Rozītis iekrāja 150 punktus, kas deva 27.vietu, bet Kristaps Mauriņš ar 57 punktiem bija 38.pozīcijā.

Sacensības Siguldā svētdien noslēgsies ar stafetes sacensībām.

Pirms tam Latvijas divnieku ekipāžas Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudrmovičs un Pēteris Kalniņš izcīnīja attiecīgi sudraba un bronzas medaļas Sprinta kausa sacensībās.

Pie viena Šici nodrošinājuši uzvaru arī Sprinta kausa sezonas kopvērtējumā, šādu trofeju iegūstot pirmo reizi.

Par sacensību uzvarētājiem svētdien kļuva sezonas līderi Toni Egerts un Saša Benekens no Vācijas, kam Šici piekāpās par 0,087 sekundēm. Savukārt valsts otrā ekipāža Gudramovičs/Kalniņš sestdien divnieku pamatsacensībās palika uzreiz aiz goda pjedestāla, tomēr Sprinta kausā, veicot solīdu braucienu, viņi izcīnīja bronzu, no uzvarētājiem atpalikdami 0,194 sekundes.

Tikmēr trešā Latvijas ekipāža Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs savā braucienā pieļāva vairākas kļūdas, noslēgumā ierindojoties 13.vietā starp 15 ekipāžām.

Putinam/Marcinkēvičam šīs bija otrās Sprinta kausa sacensības karjerā. Tajās viņi debitēja pirms gada arī Siguldas posmā, ierindodamies 11.pozīcijā.

Sestdien pamatsacensībās divniekos par uzvarētājiem kļuva Egerts/Benekens, kamēr Šici bija otrie, bet bronzas medaļas ieguva Tobiass Vendls un Tobiass Arlts no Vācijas.

Uzreiz aiz goda pjedestāla sestdien bija Gudramovičs/Kalniņš, kamēr Putins/Marcinkēvičs bija astotie.

Sprinta kausa sezonas kopvērtējumā uzvarēja tieši Šici, kuri kopvērtējumā par 0,207 sekundēm apsteidza amerikāņus Metu Mortensenu un Džeisonu Terdimenu.

Pasaules kausa sezonas noslēgumā kopvērtējumā uzvarēja Egerts/Benekens, kuri ieguva 1170 punktus. Viņiem ar 911 punktiem sekoja tautieši Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, bet trešie ar 836 punktiem bija austrieši Peters Pencs un Georgs Fišlers.

Tikmēr Šici ar 719 punktiem bija stabilā ceturtajā vietā, bet Gudramovičs un Kalniņš ar 456 punktiem noslēdza labāko desmitnieku. Trešā Latvijas ekipāža Putins un Marcinkēvičs šosezon iekrāja 244 punktus un ieņēma 20.pozīciju.

Starp sievietēm Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, kura sestdien kontinenta meistarsacīkstēs izcīnīja augsto piekto vietu, Elīza Cauce un Ulla Zirne. Savukārt vīriešu konkurencē brauks Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks.

Visbeidzot sacensības Siguldā tiks noslēgts ar komandu stafeti, kas sāksies plkst.14.50.

Sacensības tiešraidē pārraida televīzijas kanāls «Best4Sport».

Pirms tam svētdien Latvijas vadošais vīriešu kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks vīriešu sacensībās kontinenta meistarsacīkstēs izcīnīja augsto ceturto vietu. Tikmēr Kristers Aparjods bija astotais, kamēr Artūrs Dārznieks - devītais, bet Kristaps Mauriņš ieņēma 19.vietu.

Līdz ar to trīs spēcīgākie Latvijas kamaniņu braucēji kvalificējās vēlāk gaidāmajām Sprinta sacensībām.

Par Eiropas čempionu un šī Pasaules kausa posma uzvarētāju svētdien Siguldā tika kronēts krievs Semjons Pavļičenko, kurš divu braucienu summā par 0,011 sekundēm apsteidza slaveno vācieti Fēliksu Lohu, bet trešais bija vēl viens Krievijas kamaniņu braucējs Romāns Repilovs, kurš tautietim piekāpās par 0,112 sekundēm.

Savukārt Kivlenieks uzvarētājam piekāpās par 0,149 sekundēm, bet no goda pjedestāla viņu šķīra 0,037 sekundes.

Svētdien Siguldā kamaniņu braukšanai nevalda tie patīkamākie laikapstākļi, jo ir diezgan silts, turklāt ik pa laikam snieg slapjš sniegs. Līdz ar to trases kvalitāte ar laiku samazinās.

Eiropas čempionāts Siguldā notika arī 2014.gadā neilgi pirms Soču olimpiskajām spēlēm un 2010.gadā pirms Vankūveras Olimpiādes. Tāpat kontinenta godalgas Latvijā dalītas arī 1996.gadā.

Pērn Eiropas čempionāts norisinājās Kēnigszē trasē, kur Latvija izcīnīja bronzas medaļu komandu stafetē. Komandu stafetē Latvija pie medaļām tikusi jau iepriekšējos četros Eiropas čempionātos, turklāt tāpat 2015.gadā bronzu kontinenta meistarsacīkstēs divniekiem ieguva Andris un Juris Šici, bet 2016.gadā sudrabu dāmu sacensībās izcīnīja Elīza Cauce.

Tāpat Latvijā 2003. un 2015.gadā risinājies pasaules čempionāts.

Šajā sporta veidā Latviju Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pārstāvēs Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks, Juris Šics, Andris Šics, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis gada izskaņā Siguldā lauza plaukstu, kas viņam liegs piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Pēc komandas iekšējās atlases jau iepriekš bija zināms, ka vīru vieniniekos Phjončhanā startēs Aparjods un Kivlenieks, kamēr Rozītim un Dārzniekam pēc pieciem Pasaules kausa posmiem un divām kontrolsacensībām bija teju identisks rezultāts, bet Olimpiādē Latviju varēs pārstāvēt vien trīs vīru vieninieki.

Latvijas kamaniņu braucējiem līdzšinējā sezona nav izvērtusies tāda kā vēlētos, iepriekš vienīgo reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmos latviešiem kāpjot vien piektajā etapā, kad Leikpleisidas trasē ASV trešo vietu Sprinta kausā izcīnīja brāļi Andris un Juris Šici.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trijās olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

      Uz augšu
      Back