Latvijas izlase UEFA Nāciju līgas apakšgrupā tiksies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju

LETA
Latvijas izlase UEFA Nāciju līgas apakšgrupā tiksies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Latvijas futbola izlase Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) jaunizveidotajā Nāciju līgā D divīzijas apakšgrupā spēkosies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju, noskaidrojās trešdien notikušajā izlozē.

(Papildināts viss teksts.)

Pēc spēka ceturtajā jeb vājākajā D divīzijā 16 izlases sadalītas četrās grupās pa četrām izlasēm katrā. D divīzijas uzvarētāja iegūs iespēju startēt 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Aleksandra Starkova stūrētā Latvija spēlēs D divīzijas A grupā, kur tiksies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju. B grupā spēkosies Baltkrievija, Luksemburga, Moldova un Sanmarīno, C grupā cīnīsies Azerbaidžāna, Fēru salas, Malta un Kosova, bet D apakšgrupā cīnīsies Maķedonija, Armēnija, Gibraltārs un Lihtenšteina.

Latvija ar Andoru tikās 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas apakšgrupā, Latvijai uzvarot ar 1:0 un 4:1. Savukārt ar Kazahstānu Latvija spēkojās 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas apakšgrupā, vispirms nospēlējot neizšķirti 0:0, bet pēc tam ciešot zaudējumu ar 0:1.

Tikmēr ar Gruziju Latvija iepriekšējo reizi tikās pērn pavasarī, kad pārbaudes mačā kaunpilni zaudēja ar 0:5, pēc tam no amata atkāpjoties Latvijas izlases trenerim Marianam Paharam.

Latvija pirms nedēļas publicētajā rangā ieņēma 131.vietu, Gruzija bija 104.pozīcijā, Kazahstānas atradās 135.vietā, bet Andora ierindojās 136.pozīcijā.

Latvijas izlase bija vienā izlozes grozā ar Pasaules kausa kvalifikācijā iepazītajām Fēru salām, kā arī Armēniju un Luksemburgu, līdz ar to šīs valstsvienības nevarēja iekļūt starp pretiniecēm apakšgrupu turnīrā.

Pašā spēcīgākajā jeb A divīzijā, kur spēlēs Eiropas grandi, A apakšgrupā spēkosies Vācija, Francija un Nīderlande, B apakšgrupā cīnīsies Beļģija, Šveice un Islande, C apakšgrupā duelēsies 2016.gada Vecā kontinenta čempione Portugāle, Itālija un Polija, bet D apakšgrupā tikušas Spānija, Anglija un Horvātija.

B divīzijas A apakšgrupā spēlēs Slovākija, Čehija un Ukraina, B apakšgrupā cīnīsies Zviedrija, Turcija un Krievija, C apakšgrupā ielozētas Austrija, Ziemeļīrija, kā arī Bosnija un Hercegovina, bet D apakšgrupā - Velsa, Īrija un Dānija.

C divīzijas A apakšgrupā spēlēs Skotija, Albānija un Izraēla, B apakšgrupā Igaunija duelēsies ar Ungāriju, Grieķiju un Somiju, C apakšgrupā spēkosies Slovēnija, Norvēģija, Bulgārija un Kipra, savukārt D apakšgrupā Lietuva cīnīsies ar Rumāniju, Serbiju un Melnkalni.

UEFA Nāciju līgā piedalīsies visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas sadalītas četrās divīzijās - A, B, C un D. Turnīrs sāksies šī gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.

Katra komanda ar katru izspēlēs mačus savā laukumā un izbraukumā laika posmā no 2018.gada septembra līdz novembrim. A divīzijā četru grupu uzvarētājas pēcāk sacentīsies Nāciju līgas finālsacensībās, ko uzņems viena no tajās iekļuvušajām valstīm.

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2018.gada martā nevis septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājai iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Ja Nāciju līgas grupas uzvarētāja jau būs kvalificējusies Eiropas čempionātam, vieta pienāksies tuvākajai sekotājai. Ja divīzijai nebūs četras komandas, ko nosūtīt uz izslēgšanas spēlēm, pāri palikušās vietas pienāksies nākamajai divīzijai.

   Tēmas
   Redaktors iesaka
   Jaunākie raksti
   Nepalaid garām!
   Uz augšu