Koziols: Izlasē būs Daugaviņš, Bārtulis, Merzļikins, Ķēniņš un citi potenciālie līderi

Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols FOTO: Edijs Pālens / LETA

Jau pēc nepilnām divām nedēļām, 4.februārī, «Arēnā Rīga» Latvijas hokeja valstsvienība aizvadīs pārbaudes maču pret Kanādas olimpisko izlasi. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols ir pārliecināts, ka šī spēle būs lieliski svētki visiem šā sporta veida līdzjutējiem.

«Šobrīd mēs aktīvi strādājam pie Latvijas – Kanādas spēles organizēšanas. Jāatzīst, ka darbu ir ļoti daudz, jo Kanādas Hokeja federācijas prasības organizatoriskajā ziņā ir milzīgas. Esam sākuši strādāt arī pie mūsu izlases sastāva veidošanas. Mēs esam apzinājuši visus Eiropā spēlējošos hokejistus,» atzina LHF ģenerālsekretārs.

«Viņi visi ir piekrituši pārstāvēt izlasi, taču, tā kā šī spēle nenorisināsies starptautiskajā logā, mēs šobrīd risinām pārrunas ar viņu pārstāvētajiem klubiem. Varu atklāt, ka mačā pret Kanādu mūsu valstsvienības rindās spēlēs arī Elvis Merzļikins, Kaspars Daugaviņš, Oskars Bārtulis, Ronalds Ķēniņš... Tāpat ļoti liela iespējamība, ka redzēsim Mārtiņu Karsumu un Artūru Kuldu, kuri abi izteikuši vēlmi pārstāvēt izlasi. Ar viņu klubiem šobrīd aktīvi runājam, lai 4.februārī varam doties laukumā labākajā sastāvā. Būs arī mums pieejami visi labākie Rīgas «Dinamo» hokejisti!»

Koziols ir pārliecināts, ka 4.februārī Kanādas izlases sastāvs būs pat spēcīgāks nekā tas, kurš cīnījās par Špenglera kausu. «Par Kanādas izlases spēku mēs pagājušā gada nogalē varējām pārliecināties jau Špenglera kausa izcīņā, kur tā pārliecinoši dominēja un triumfēja visā turnīrā. Pie kam viņiem nevarēja palīdzēt vairāki vadošie spēlētāji no KHL.»

LHF ģenerālsekretārs norādīja, ka Kanādas izlasei šis mačs pret Latviju būs pēdējais pirms olimpiskajām spēlēm. «Mūsu izlases spēlētājiem tā būs lieliska motivācija aizvadīt lielisku cīņu un parādīt savu varēšanu. Tāpat Latvijas galvenais treneris Bobs Hārtlijs ir kanādietis. Pieņemu, ka Bobam zināmā mērā šī spēle varētu būt principiāla. Latvijā un Kanādā hokejs jau izsenis ir sporta veids numur viens, tādēļ februāra sākumā mūs Rīgā gaida lieli hokeja svētki.»

Uz augšu
Back