Pļaviņš/Točs Latvijas pludmales volejbolistu duelī uzvar Samoilovu/Šmēdiņu

Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš FOTO: www.fivb.org

Uz panākumu viļņa esošie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sestdien Čehijā, kur risinās Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) «Masters» kategorijas turnīrs, Latvijas pludmales volejbolistu dduelī pārspēja Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu.

Pļaviņš un Točs, kuriem turnīrā ir septītais numurs, svinēja uzvaru sīvā cīņā ar rezultātu 2-0 (22:20, 29:27).

Abos setos bija saspringtas galotnes, kurās labāki bija Pļaviņš un Točs. Zīmīgi, ka otrajā setā viņi ilgi bija vadībā, taču Samoilovs/Šmēdiņš, kuriem turnīrā bija trešais numurs, beigās spēja panākt izlīdzinājumu, galotnē neizmantojot arī vairākas setbumbas.

Samoilovs/Šmēdiņš līdz ar to turnīru noslēdza dalītā devītajā vietā, bet Pļaviņš/Točs vēlāk piektdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Održeju Perusiču un Dāvidu Švaineru no Čehijas, kuriem ir ceturtais numurs.

Pļaviņš un Točs, apakšgrupu kārtā vispirms ar rezultātu 0-2 (15:21, 14:21) piekāpās Polijas duetam Mariušam Prudelam un Jakubam Šalankevičam. Pļaviņš/Točs cieta pirmo zaudējumu šosezon, jo pagājušajā nedēļā Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā Hāgā uzvarēja visos mačos un triumfēja turnīrā.

Savukārt par vietu izslēgšanas turnīrā Latvijas duets sīvā cīņā ar 2-0 (25:23, 23:21) uzvarēja čehus Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku, kuriem turnīrā ticis 15.numurs.

Tikmēr Samoilovs/Šmēdiņš turnīra pirmajā mačā ar 2-0 (21:13, 24:22) pārspēja austriešus Tobiasu Vinteru un Juliānu Herlu, kuriem ticis 14.numurs, bet otrajā mačā ar 0-2 (16:21, 19:21) piekāpās ar sesto numuru izliktajiem beļģiem Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem.

Sestdien ceturtdaļfinālu sasniedza arī Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

Latvijas duets, kurām ticis 12.numurs, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pārliecinoši ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja ar sesto numuru izliktās Rīku Lehtonenu un Nīnu Ahtiainenu no Somijas.

Cīņā par vietu pusfinālā Graudiņa un Kravčenoka vēlāk piektdien mērosies spēkiem ar Nīnu Betšartu un Tanju Hiberli no Šveices, kurām turnīrā ir otrais numurs.

Graudiņa/Kravčenoka apakšgrupu kārtā pirmajā mačā ar rezultātu 1-2 (21:17, 13:21, 9:15) zaudēja polietēm Kingai Kolosinskai un Katažinai Kocjolekai, kuras izsētas ar piekto numuru, bet otrajā mačā Latvijas duets sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (21:15, 12:21, 15:11) uzvarēja Nīderlandes pludmales volejbolistes Sani Kaizeri un Madeleinu Mepelinku, kurām bija 13.numurs.

Šī turnīra sacensību formāts paredz, ka katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles - vispirms savā starpā tiekas grupas pēc ranga pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedza izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļuva izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdzās.

Samoilovam/Šmēdiņam bija jau garantēta vieta pamatturnīrā, kamēr Pļaviņš/Točs un Graudiņa/Kravčenoka sacensības sāka no kvalifikācijas, izcīnīdami divas uzvaras.

Šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs.

Turnīrs Pelhržimovā norisinās hallē. Pēc tā daudzi no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem dosies uz treniņnometni Ēģiptē, kamēr Graudiņa atgriezīsies ASV, lai turpinātu studijas.

Uz augšu
Back