Pļaviņš/Točs negaidīti triumfē Pasaules kausa posmā

LETA
Pļaviņš/Točs negaidīti triumfē Pasaules kausa posmā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: www.fivb.org

Jaunizveidotais vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien Nīderlandes pilsētā Hāgā uzvarēja Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā.

Latvijas sportisti, kuriem šis ir pirmais kopīgais turnīrs, finālā ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:12) uzvarēja Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru no Polijas.

Pasaules kausa etapā Latvijas pludmales volejbolisti uzvarējuši pirmoreiz kopš 2016.gada vasaras, kad Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš bija labākie «Major» kategorijas posmā Klāgenfurtē (Austrija).

Mača ievadā Pļaviņš/Točs nokļuva iedzinējos ar 1:5, tomēr turpinājumā Polija divas reizes slikti uzņēma servi un Latvija ātri vairs bija pietuvojusies tikai līdz vienam punktam. Mačs gan turpinājās ar lieliem viļņiem un līdz tehniskajam pārtraukumam Latvija no 5:9 ar agresīvām servēm jau spēja izvirzīties priekšā 11:10.

Kļūdas poļi pieļāva arī nākamajās divās epizodēs, rezultātam kļūstot jau 13:10. Turpinājumā kādu laiku Latvija saglabāja 2-3 punktu pārsvaru, bet pirmā seta beigās pilnībā salauza pretiniekus, triumfējot ar 21:14.

Arī otrajā setā jau no sākuma priekšā bija latvieši. Kaut viņu pārsvars vēl tika samazināts līdz 6:5, turpinājumā poļi pilnībā sabruka un Latvijas sportisti guva pārliecinošu panākumu.

«Esam jauns pāris un visi domāja, ka šajā turnīrā daudz kļūdīsimies, tomēr spēlējām labi. Jā, dažreiz arī paveicās, bet tas nemazina prieku. Paldies visiem atbalstītājiem, viņi ļoti palīdzēja,» pēc triumfa pauda Pļaviņš.

Pirms tam pusfinālā ar 17.numuru izliktie Pļaviņš un Točs svētdien ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:19, 15:11) pārspēja nīderlandiešus Kristiānu Varenhorstu un Jasperu Buteru, kuri turnīrā bija izlikti ar 23.numuru.

Savukārt sacensību otrais numurs Losjaku un Kantors ar 2-0 (21:14, 24:22) pārspēja ar pirmo numuru izliktos Aleksandru Broiveru/Robertu Mēuvsenu no Nīderlandes, kuri 2016.gadā guva bronzu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Losjaks un Kantors 2016.gada martā triumfēja «Grand Slam» posmā Riodežaneiro, bet pērn trijos Pasaules kausa posma finālos piedzīvoja zaudējumus.

Pļaviņš un Točs Pasaules kausa posmos sasniedza Latvijas duetu labāko rezultātu pusotra gada laikā, jo pagājušajā sezonā nevienam no latviešiem finālā neizdevās iekļūt.

Pērn Latvijas pāri Pasaules kausa pusfinālā spēlēja vien divas reizes - maija beigās triju zvaigžņu sacensībās Maskavā par Pasaules kausa posma bronzu cīnījās Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet jūlijā Pļaviņš ar tā brīža pārinieku Haraldu Regžu guva ceturto vietu četru zvaigžņu turnīrā Olštinā.

Tikmēr Točs līdz šim reizi bija ticis līdz devītajai vietai Pasaules kausa etapā. Iepriekš viņš daudzus gadus spēlēja duetā ar Rihardu Finsteru.

Hāgā aizvadītajā turnīrā Samoilovs un Šmēdiņš ieguva 9. vietu, astotdaļfinālā ar rezultātu 1-2 (21:18, 17:21, 9:15) piekāpjoties Broiveram un Mēuvsenam.

Vīriešu konkurencē pēc kvalifikācijas pārvarēšanas izslēgšanas turnīru nesasniedza ar 24.numuru izliktie Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, bet dāmu sacensībās pirmajā izslēgšanas sacensību kārtā zaudēja talantīgās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, sacensības noslēdzot ar 17.vietu.

Hāgā notiekošajam sezonas pirmajam Pasaules kausa posmam ir četras zvaigznes. Sacensības norisinās hallē. Savukārt nākamnedēļ visi labākie Latvijas sportisti piedalīsies Eiropas čempionāta posmā Čehijā.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, «Major» posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - piešķirtas piecas zvaigznes, «Grand Slam» posmiem - četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu