Starptautiskā Kamaniņu braukšanas federācija nepiemēro sankcijas Krievijas sportistiem

Tatjana Ivanova un Alberts Demčenko FOTO: AFP/SCANPIX

Starptautiskās Kamaniņu braukšanas federācijas (FIL) Disciplinārā komisija lēmusi nepiemērot soda sankcijas Krievijas kamaniņu braucējiem Albertam Demčenko un Tatjanai Ivanovai, kurus iepriekš par līdzdalību Krievijas dopinga programmā diskvalificēja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

SOK atņēma Demčenko un Ivanovai 2014.gada Soču olimpisko spēļu sudraba medaļas, kuras abi ieguva Krievijas komandas sastāvā stafetes sacensībās. Demčenko, kurš sportista karjeru jau noslēdzis, bet tagad ir Krievijas izlases treneris, otrais bija arī vīru sacensībās.

Abiem kamaniņu braucējiem neilgi pirms Ziemassvētkiem tika piespriesta diskvalifikācija un noteikts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs jebkādā statusā.

Abu Krievijas pārstāvju lietas otrdien izskatīja FIL Disciplinārā komisija trīs cilvēku sastāvā, taču tā lēma, ka sankcijas pret Demčenko un Ivanovu netiks izvirzītas, jo komisijas rīcībā nebija pierādījumu, ka abi sportisti Soču olimpiskajās spēlēs būtu veikuši antidopinga noteikumu pārkāpumu.

Soču olimpiskajās spēlēs komandu stafetē trešā bija Latvija, kuras rindās brauca Elīza Tīruma (tagad Cauce), Mārtiņš Rubenis un brāļu divnieks Andris un Juris Šici. Pēc Demčenko un Ivanovas diskvalifikācijas Latvijai pienāktos sudraba godalgas, tomēr par medaļu pārdali vēl būs jālemj FIL, kas ar šāda lēmuma pieņemšanu, līdzīgi kā citus sporta veidus pārraugošās organizācijas, vilcinās.
Piemēram, lēmumu par medaļu pārdali nav pieņēmusi arī Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), kam pēc SOK piespriestajām diskvalifikācijām Krievijas sportistiem būtu jāpiešķir zelts Latvijas skeletonistam Martinam Dukuram, bet bronza - viņa brālim Tomasam. Tāpat bobslejā par olimpiskajiem čempioniem būtu jākļūst Oskara Melbārža četriniekam, kā arī latviešu pilotam jātiek pie bronzas divniekos.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi 43 Krievijas sportistus. Kopumā komiteja bija atvērusi lietas pret 46 sportistiem, bet trīs no viņiem tika attaisnoti. Netiek gan izslēgta iespēja, ka varētu parādīties jauni pierādījumi, kas SOK ļautu sākt jaunu izmeklēšanu.

Visi 43 diskvalificētie noliedz savu vainu antidopinga noteikumu pārkāpšanā.

Uz augšu
Back