Cibuļskis un Džeriņš gūst vārtus Špenglera kausā pret Kanādas izlasi

Latvijas hokejisti Oskars Cibuļskis un Andris Džeriņš otrdien guva vārtus Hradeckrālovas «Mountfield» komandas labā Špenglera kausa izcīņas spēlē, taču tas neglāba Čehijas klubu no zaudējuma kanādas izlasei.

«Mountfield» komanda Katīni vārdā nosauktās apakšgrupas spēlē zaudēja ar rezultātu 3:5 (1:2, 1:1, 1:2).

Cibuļskis, kurš šajā mačā nopelnīja arī sešas soda minūtes, ar precīzu metienu izcēlās spēles 28.minūtē, kad pēc viņa izdarīta metiena ripa trāpīja pa kanādiešu hokejista slidu un ielidoja vārtos. Tobrīd «Mountfield» samazināja rezultāta starpību līdz 1:2. Divas minūtes vēlāk Kanāda gan atjaunoja divu ripu pārsvaru.

Savukārt Džeriņš izcēlās 108 sekundes pirms pamatlaika beigām, Čehijas klubam tobrīd spēlējot ar sešiem laukuma spēlētājiem, samazinot rezultātu līdz 3:4. «Mountfield» komanda pēc tam vēlreiz nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču 34 sekundes pirms trešā perioda beigām ielaida piektos vārtus.

Jau vēstīts, ka otrdien Toriāni vārdā nosauktās apakšgrupas spēlē Rīgas «Dinamo» ar rezultātu 1:6 (0:3, 1:1, 0:2) zaudēja Šveices izlasei. Rīdzinieku labā vienīgos vārtus guva komandas kapteinis Miks Indrašis.

Šveices izlasei šis turnīrs kalpo kā sagatavošanās februārī gaidāmajām 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Rīdzinieki turnīra turpinājumā trešdien plkst. 16.10 tiksies ar Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK, savukārt «Mountfield» mērosies spēkiem ar turnīra saimnieci «Davos» komandu.

Apakšgrupu uzvarētājas automātiski sasniegs pusfinālu, bet pārējās komandas spēkosies «play-off» pirmajā kārtā.

Turnīrs tradicionāli noslēgsies 31.decembrī.

Rīgas «Dinamo» Špenglera kausa piedalās otro reizi. Debija bija 2011.gadā, kad rīdzinieki tika līdz finālam, taču toreiz izšķirošajā spēlē zaudēja turnīra saimniekiem «Davos» hokejistiem.

Špenglera kauss ir vecākais Eiropas klubu turnīrs, kurš šogad notiek jau 91.reizi.

Līdz šim vienīgo reizi Rīgas «Dinamo» komanda Špenglera kausā piedalījusies 2011.gadā, kad tobrīd galvenā trenera Pekas Rautakalio vadībā finālā piekāpās mājiniecei «Davos».

2013.gadā par šī turnīra uzvarētāju kļuva latvietis Kaspars Daugaviņš, kurš tobrīd pārstāvēja Ženēvas «Servette» vienību no Šveices. Savukārt iepriekšējos divus gadus finālā spēlēja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā «Lugano», abas reizes piekāpjoties Kanādas izlasei.