Braienta numuru iemūžināšanas spēlē «Lakers» pagarinājumā piekāpjas «Warriors»

Losandželosas «Lakers» komanda pirmdien iemūžināja divus leģendārā Kobes Braienta numurus, tomēr Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē sīvā cīņā savā laukumā ar rezultātu 114:116 (24:32, 29:25, 29:26, 20:19, 12:14) pagarinājumā piekāpās turnīra čempionei Goldensteitas «Warriors».

Puslaika pārtraukumā notikušajā ceremonijā «Lakers» iemūžināja numurus 8. un 24., kurus Braients karjeras laikā izmantoja uz savām spēļu formām.

«Mēs esam šeit, lai priecātos par visu laiku izcilāko, kurš valkājis violetās un zelta krāsas formas. Viņš lika mums berzēt acis un brīnīties, ko nupat redzējām,» par Braientu izteicās cita NBA leģenda Maģiskais Džonsons, kurš patlaban «Lakers» klubā ir prezidents basketbola jautājumos. «Nekad vairs nebūs vēl viens Kobe Braients

Braients ar katru no šiem diviem numuriem nospēlēja desmit sezonas, iegūstot trīs čempiona titulus ar viencipara un divus ar divciparu numuru.

Kobe Braients karjeru noslēdza pēc 2015./16. gada sezonas, kad bija 18 reizes piedalījies NBA Visu zvaigžņu spēlē, 2008.gadā kļuvis par līgas vērtīgāko spēlētāju, divreiz atzīts par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju, divreiz bijis NBA rezultatīvākais spēlētājs un arī divreiz izcīnījis olimpiskā čempiona titulu.

2006.gadā uzvarā pār Toronto «Raptors» viņš iemeta 81 punktu, kas ir otrā visu laiku rezultatīvākā spēle NBA vēsturē. Savukārt karjeras pēdējā mačā, kad «Lakers» pieveica Jūtas «Jazz», viņš kļuva par vēsturē vecāko basketbolistu, kurš iemetis 60 punktus.

«Nekad vairs nebūs sportista, kurš karjeras pēdējā mačā iemet 60 punktus,» uzskata Džonsons.

Zīmīgi, ka vairāki «Warriors» spēlētāji, ieskaitot Kevinu Durantu un galveno treneri Stīvu Keru, palika laukuma malā, skatoties ceremoniju, un puslaika pārtraukumā nedevās uz ģērbtuvēm.

Aizvadītajā mačā «Lakers» pamatlaika beigās atspēlējās un neizšķirtu 102:102 izrāva Brendons Ingrams. Arī sekojošajā pagarinājumā gandrīz visu laiku vadībā bija «Warriors» vienība, kurai sešas sekundes pirms beigām uzvaru izrāva Durants. Atlikušajā uzbrukumā «Lakers» komandā uz priekšu devās Lonzo Bols, tomēr viņa caurgājiens tika nobloķēts.

Tieši Durants ar 36 punktiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju mačā, pievienojot arī 11 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles, kamēr ar 17 punktiem un desmit bumbām zem groziem viņam piebalsoja Klejs Tompsons.

Tikmēr «Lakers» sastāvā 25 punktus iemeta Kails Kuzma, 19 punkti bija Ingramam, bet 16 - Bolam.

Citā mačā četrpadsmito panākumu pēc kārtas izcīnīja līgas kopvērtējuma līdere Hjūstonas «Rockets», kas mājās ar 120:99 (25:26, 26:24, 28:34, 41:15) pieveica Jūtas «Jazz», Mājinieki vispirms ceturtajā ceturtdaļā veica 15 punktu izrāvienu, iegūstot vadību, bet brīdi vēlāk tam sekoja arī 11 punkti pēc kārtas, kas tobrīd jau ļāva būt priekšā ar 111:96.

«Rockets» maču principā aizvadīja septiņu spēlētāju sastāvā, rezultatīvākajam ar 33 punktiem esot Erikam Gordonam, kurš 17 no tiem iemeta noslēdzošajā periodā. Savukārt 26 punktus šoreiz sameta vienības lielākā zvaigzne Džeimss Hārdens, bet 24 punkti un 20 atlēkušās bumbas bija Klintam Kapelam.

Tikmēr gandrīz «triple-double» savāca Kriss Pols, kurš pie 18 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

Savukārt «Jazz» rindās ar 26 punktiem atzīmējās Rodnijs Huds.

Allaž no tālmetienu līnijas aktīvi uzbrūkošā «Rockets» komanda šoreiz pirmajās trijās ceturtdaļās realizēja vien deviņus no 31 trejačiem, tomēr noslēdzošajās 12 minūtēs trāpīja astoņus no 12 mēģinājumiem.

Tāpat 38 punktus pirmdien iemeta pagājušās sezonas līgas vērtīgākais spēlētājs Rasels Vestbruks, palīdzot Oklahomasitijas «Thunder» ar 95:94 (32:18, 20:26, 18:32, 25:18) mājās apspēlēt Denveras «Nuggets». Tieši Vestbruks pēdējās sekundēs iemeta soda metienu, izraujot uzvaru. 16 no saviem punktiem viņš guva noslēdzošajā ceturtdaļā.

Zīmīgi, ka citi «Thunder» līderi aizvadīja neveiksmīgu maču, Polam Džordžam iemetot astoņus, bet Karmelo Entonijam vien četrus punktus.

Savukārt grūtu panākumu guva Bostonas «Celtics», viesos ar 112:111 (38:21, 24:26, 23:31, 27:33) apspēlējot Indiānas «Pacers» komandu. Cīņas laikā «Celtics» bija pat 19 punktu deficīts, bet uzvaru 1,5 sekundes pirms pamatlaika beigām ar bumbas triecienu grozā no augšas izrāva Terijs Rouzīrs.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 30 punktiem bija Kairijs Ērvings, kamēr Els Horfords izcēlās ar 14 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr «Pacers» sastāvā ar 38 punktiem atzīmējās Viktors Oladipo, 30 no tiem sametot otrajā puslaikā. Viņa sekmīgā spēle vēl 31 sekundi pirms pamatlaika beigām deva mājiniekiem piecu punktu vadību.

Savukārt 37 punktus sameta Džimijs Batlers, palīdzot Minesotas «Timberwolves» ar 108:107 (24:24, 27:30, 25:31, 32:22) grūtā cīņā apspēlēt Portlendas «Trail Blazers».

Tāpat sesto uzvaru pēc kārtas guva nesenā turnīra pastarīte Čikāgas «Bulls», kas ar 117:115 (30:25, 37:34, 22:28, 28:28) pieveica Filadelfijas «76ers».

Jau vēstīts, ka latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva astoņus punktus un izpelnījās tehnisko piezīmi, bet viņa pārstāvētā Sanantonio «Spurs» savā laukumā ar 109:91 (31:17, 26:32, 28:21, 24:21) uzvarēja Losandželosas «Clippers».

«Spurs» komandai savā laukumā šī bija jau desmitā uzvara pēc kārtas.

Tikmēr bezcerīgu zaudējumu piedzīvoja Ņujorkas «Knicks», kas, spēlējot bez latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa, izbraukumā ar 91:109 (23:29, 19:31, 22:28, 27:21) piekāpās Šarlotes «Hornets».

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 25 uzvarām 29 mačos ir Hjūstonas, kam konferencē ar 24 panākumiem 30 cīņās seko «Warriors», bet trešā ar 21 uzvaru 31 duelī ir «Spurs».

Tikmēr Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 26 uzvarām 33 spēlēs ir «Celtics» komanda, kurai ar 23 panākumiem 31 duelī seko Klīvlendas «Cavaliers». Savukārt «Knicks» ar 16 uzvarām 30 spēlēs atrodama Austrumu konferences astotajā pozīcijā.